Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 часа, Bubbles написа:

Защо бе търгаша?
Кой си ти че да казваш на клиента какво да си купи?
Ако те питам, ще говориш, като не мълчиш и показваш това за което съм те питал, това ти е работата.
Друг е въпроса ако ти плащат допълнително за да ми пробутваш непродаваемите боклуци.
Даже ще ти дам пример : Отивам в Техномаркет, викам на един от работещите там - Трябва ми мишка за компютър, оня взе да ми показва някакви мишки за по 100+ кинта парчето, тая това била, оная онова била, пита коя предпочитате, викам ще си помисля и го зарязах, поогледах се насам-натам, хоп мишка(доколкото помня самсунг) 10лв., взех си я и работи следващите 6-7 години без да мръдне дори скролера който по принцип се разваля много бързо, после я смених с безжична щото кабелите в нас и без това бяха много.
Това са тия така наречени консултанти, ай мерси.

... 90% лапетии дето си чешат топките като “консултанти” може нищо да не разбират, но има и хора, които са в час, учтиви и с мерак да помогнат... и точно за всички купувачи, които НЕ знаят какво искат, те са полезни... Ама ей така някой простофелник да влезе и да си лафи все едно му е бащиния, че и да казва кой кога да мълчи и да говори- това ли ти поведение трябва да е пример за подражание за великата и безгрешна страна на Купувача? ... пак добре не си отнесъл некой тукат някъде, че като го знаем балканския темперамент....хората са казали каквото повикало -такова се обадило... имаме претенции за адекватни консултанти, ама нямаме претенции да се държим адекватно с тях?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Roujin Z написа:

Принципно си прав но е изключително дразнещо някой да ти ходи по-петите и да ти предлага глупости дето не ти трябват.

А за консултанти се наемат младежи без опит по-възможност с английски език (така чужденците също ще разберат колко им разбират главите).

п.с. По Н.Г. сменях работата и попаднах на няколко обяви вкл. в Плесио ако правилно помня но не се търсят хора който имат някъв опит а обратното.

А тъкмо реших че има шанс да се мотая и да ми тече заплата. :D В крайна сметка пак се набичих на същата работа ама старците явно само в производството ни искат.

Много по-лесно е да вземеш човек без опит и да го обучиш така както ти искаш, отколкото да вземеш човек с опит и с грешно изградени навици. Втория се обучава много по-трудно.

ПП. Тук е форум, никой по ничии пети не ходи. Едни питат, други отговарят.. ако искат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Консултант не значи работа в сервиз тоест освен технически познания който принципно рядко имат е нужно и отношение.

Един добър сервитьор (не в бързо хранене) освен да ти сервира може да ти даде и препоръки ако попиташ без да е досаден.

В форума може да се изсмеем на някой че иска записвачка понеже си правим лаф но ако го направиш на работното си място си за уволнение.  

Edit; Gaming_Solutions не говоря за заплата а и в какво ще го обучават? Ако не е в час с техниката какво ще препоръчва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Roujin Z написа:

Консултант не значи работа в сервиз тоест освен технически познания който принципно рядко имат е нужно и отношение.

Един добър сервитьор (не в бързо хранене) освен да ти сервира може да ти даде и препоръки ако попиташ без да е досаден.

В форума може да се изсмеем на някой че иска записвачка понеже си правим лаф но ако го направиш на работното си място си за уволнение.  

Edit; Gaming_Solutions не говоря за заплата а и в какво ще го обучават? Ако не е в час с техниката какво ще препоръчва?

Аз също не говоря за заплата. Наемането на правилните хора е доста субективно и трябва да се вземата много фактори предвид. За мен специално за консултант е важна преди всички личната мотивация на човека. Има ли мотивация може да се научи на всичко и често ако е без опит се обучава много по-лесно от човек с опит, но с грешно изградени навици, защото всяка фирма (почти) си има собствени правила и политики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....стига тази мотивация да е за опознаването на хардуера и неговите особености, тънкости, за следене на новостите и пазара ... ако е мотивация някой да си плати квартирата може да работи и всичко друго

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда ако е складов работник може да го учиш колкото си искаш. Дори в производството където някой с опит ще ти разяснява нещата и дълго време няма да поемаш отговорност.

Но да сложиш някой да продава и като дойде клиент да търси процесор ама за еди кой си сокет или абе имам еди какъв си и и искам по-добър дори човек в час може да се обърка.

Тук не говорим за верига а магазинче където няма кой да те държи за ръчичка понеже това е още една заплата. 

п.с. Иначе си прав за навиците. Причината да напусна е че от 6 човека персонал останахме двама и трябваше

хем да обръщаме внимание на новите хем да се съобразяваме с техния начин на работа понеже нямало читави хора.

Сега на новото място върша същата работа взимам същите пари и никой не ме товари с нищо.

Да съобразявам се с някой тънкости понеже е друго място с други хора но това въобще не е такъв проблем какъвто го изкарваш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, arestant написа:

....стига тази мотивация да е за опознаването на хардуера и неговите особености, тънкости, за следене на новостите и пазара ... ако е мотивация някой да си плати квартирата може да работи и всичко друго

Разбира се, за това говоря

преди 42 минути, Roujin Z написа:

Мда ако е складов работник може да го учиш колкото си искаш. Дори в производството където някой с опит ще ти разяснява нещата и дълго време няма да поемаш отговорност.

Но да сложиш някой да продава и като дойде клиент да търси процесор ама за еди кой си сокет или абе имам еди какъв си и и искам по-добър дори човек в час може да се обърка.

Тук не говорим за верига а магазинче където няма кой да те държи за ръчичка понеже това е още една заплата. 

п.с. Иначе си прав за навиците. Причината да напусна е че от 6 човека персонал останахме двама и трябваше

хем да обръщаме внимание на новите хем да се съобразяваме с техния начин на работа понеже нямало читави хора.

Сега на новото място върша същата работа взимам същите пари и никой не ме товари с нищо.

Да съобразявам се с някой тънкости понеже е друго място с други хора но това въобще не е такъв проблем какъвто го изкарваш. 

Аз не изкарвам никакъв проблем от това, че си сменил работата и ти конкретно имаш опит. Както вече казах, чисто субективно е, зависи си от хората, зависи от позицията. Човек може да е подготвен добре и без да имам никакъв опит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Белгиеца написа:

Е, аз не купих ДВД записвачка за новата ми кутия, копирах на USB флашка диска с драйверите на друг компютър на който има ДВД четец.
Ама сега тази тема ме подсеща, че имам на тавана около 20 аудиодиска, които няма как да ги пускам на новия компютър, ако не му инсталирам едно ДВД. А имам 2 - 3 работещи, ама не са SATA ... пу ... мамка им тъпи производители, само се чудят как да прекарат потребителите с все нови и нови начини да не е съвместим стар работещ си хардуер.

PATA to SATA

Първо попадение на цена 2.75$

spacer.png

Второ попадение на цена 3.80$

spacer.png

С това вариантите не свършват. Моделите от 4.49$ и 8.77$ ти ги спестявам, да не получиш окончателен срив., но ако подобни суми са ти бреме, жалко че жена ти работи нощна смяна в Люксембург за 4000 евро на месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно вчера имах 2ма такива като коментираните клиенти.

Имах много работа не можех да пиша тук. Двамата бяха за едно и също просто шанс че се паднаха в един ден.

Искаха 140мм перка - ок давам им - но като консултант който знае какво прави опитвах разговор но не искаха не приемаха отблъскваха го.

В крайна сметка не че се хвала но знам какво да правя и се установи че и двамата искат перка за задната част на кутията и двамата кутията им не може да поеме 140мм.

И двамата щяха да си купят 140ка да се върнат и да си купят 120ки. Но им спестих ненужните покупки не че фирмата печели от спестените пари на олигофрените.

Та това е - като цяло за бизнеса най-добри са олигофрените клиенти.

Живи и здрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване