Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се сменя термо паста на процесор с водно охлаждане?

Препоръчан отговор

Здравейте хора, както сте разбрали от заглавието как се сменя пастата на водното охлаждане? Търсих клипчета да видя как става ама не намерих, някой правил ли го е, може ли да обясни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същия начин както и на въздушното охлаждане. Махаш охладителя от процесора, почистваш, слагаш новата паста и го връщаш обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Х. И. написа:

Здравейте хора, както сте разбрали от заглавието как се сменя пастата на водното охлаждане? Търсих клипчета да видя как става ама не намерих, някой правил ли го е, може ли да обясни?

Raze е отговорил. Не знам къде си търсил и какво, но ето примерно клипче

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охладителя като се махне от процесора няма ли да протече водата? Нали от там минава вода за да охлажда процесора. Сега ще гледам клипчето.

преди 10 минути, Емил Костов написа:

Raze е отговорил. Не знам къде си търсил и какво, но ето примерно клипче

Клипчето не отговаря на това което искам да видя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Х. И. написа:

Охладителя като се махне от процесора няма ли да протече водата? Нали от там минава вода за да охлажда процесора. Сега ще гледам клипчето.

Клипчето не отговаря на това което искам да видя. 

Е на кое не отговаря. Демонтираш охладителя на процесора, сменяш му пастата и готово.  И да попитам поради каква причина искаш да сменяш термопаста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Е на кое не отговаря. Демонтираш охладителя на процесора, сменяш му пастата и готово.  И да попитам поради каква причина искаш да сменяш термопаста?

Клипа не отговаря на това дето питам, човека там инсталира всичко ново, в радиатора не е налял вода и не се разбира, трябва ми да видя готова конфигурация как се разкача охладителя с течноста в радиатора какво се прави за да не потече или се източва ли и как се нанася тая термо паста после и как се почиста охладителя .Няма да сменям нищо за сега просто се интерсувам как става, нямал съм до сега компютър с водно охлаждане на процесора и се чудя как става, а този охладител като го демонтирам няма ли да текне тая вода от радиоатора или как?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Х. И. написа:

Няма да сменям нищо за сега просто се интерсувам как става, нямал съм до сега компютър с водно охлаждане на процесора и се чудя как става, а този охладител като го демонтирам няма ли да текне тая вода от радиоатора или как?

Не, няма да потече нищо, стига да не срежеш маркучите. Ето ти линк с елементите на едно водно охлаждане. Мисля, че ще е достатъчно за теб да си изградиш представа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Дай модел на това охлаждане.

Нямам си на представа какво е излежда най обикновено, на радиатора има място само за два вентилатора, марка не знам каква е, но изглежда като на Corsair 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами склед като ти е толкова сложно това, отиваш в сервиз. Поне снимки да беше качил, въпреки че едва ли има смисъл. Най-добре да се почисти изцяло, да му се промият тръбите, резервоара и да се смени течноста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе братан... никой не те кара да отваряш охладителната система, а да демонтираш охладителя от процесора! Щом не можеш да навържеш 2+2 в контекста - сервиз.

на 14.01.2021 г. в 15:50, Raze написа:

По същия начин както и на въздушното охлаждане. Махаш охладителя от процесора, почистваш, слагаш новата паста и го връщаш обратно.

Даже са ти го казали в прав текст. Ти просто търсиш под вола теле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване