Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преносим Windows на USB

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си направя USB-флашка ,на която да имам ИНСТАЛИРАН Windows,който да може да се използва на  компютър,дирекно от флашката- БЕЗ да се налага да го инсталирам на твърдя диск.Надявам се,че сте ме разбрали,ако е възможно подобно нещо да се получи и ще съм ви благодарен ,ако ми помогнете да се справя с казуса:) Знам,че има една програма Rufus, която се използва за целта,но до там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, m160k написа:

Здравейте! Искам да си направя USB-флашка ,на която да имам ИНСТАЛИРАН Windows,който да може да се използва на  компютър,дирекно от флашката- БЕЗ да се налага да го инсталирам на твърдя диск.Надявам се,че сте ме разбрали,ако е възможно подобно нещо да се получи и ще съм ви благодарен ,ако ми помогнете да се справя с казуса:) Знам,че има една програма Rufus, която се използва за целта,но до там.

Може да си направиш Live OS на windows на флашка, но това не е преносим Windows и няма елефктивноста на инсталиран Windows на машина с драйвери и прочие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Емил Костов написа:

няма елефктивноста на инсталиран Windows на машина с драйвери и прочие.

Я, пак! Кое точно на Windows To Go не е ефективно? Авторът не е указал за какви цели ще ползва портативния Win.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви нещо, което трябва да прочетете по вашият въпрос:

https://www.pcmag.com/how-to/how-to-run-windows-10-from-a-usb-drive

При положение че решите да правите тази "операция" трябва да имате следното:

1. Флашката обезателно трябва да бъде не по малка по обем от 32 гигабайта и най важото при нея е скорост на запис -четене с възможно най големи скорости. Пожелавам Ви успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Kolev71 написа:

1. Флашката обезателно трябва да бъде не по малка по обем от 32 гигабайта и най важото при нея е скорост на запис -четене с възможно най големи скорости.

Вариант - не флашка, а външен твърд диск или външен ssd.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, цър-вул написа:

Я, пак! Кое точно на Windows To Go не е ефективно? Авторът не е указал за какви цели ще ползва портативния Win.

Да, не е ефективно, но не ми се и спори. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Да, не е ефективно, но не ми се и спори. 

Просто твойта крава не е мъжка, защото не е изяснен въпросът с целта на използване на "живия" Win.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам,че има известен спор и ще доизясня. Идеята е дали може да се инсталират и работят програми на подобен вид ОС- мултимедийни, графични, игри и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows xp - https://www.hirensbootcd.org/download/ за да го  направите бутващо на флашка https://www.hirensbootcd.org/usb-booting/

преди 19 минути, Kolev71 написа:

Ето Ви нещо, което трябва да прочетете по вашият въпрос:

https://www.pcmag.com/how-to/how-to-run-windows-10-from-a-usb-drive

При положение че решите да правите тази "операция" трябва да имате следното:

1. Флашката обезателно трябва да бъде не по малка по обем от 32 гигабайта и най важото при нея е скорост на запис -четене с възможно най големи скорости. Пожелавам Ви успех!

@Kolev71 ме е изпреварил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, m160k написа:

Виждам,че има известен спор и ще доизясня. Идеята е дали може да се инсталират и работят програми на подобен вид ОС- мултимедийни, графични, игри и т.н.

Основната идея е такава. Споделяте  всичко, което ви интересува както направихте в този си пост и после от коментарите ще си изберете "идея" за вашите претенции. Иначе една тема която се решава с 2-3 отговора става по 4-5 страници с ненужни никому коментари!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, m160k написа:

Още доизясняване трябва :) 

Нали си наясно, че скоростта на четене/запис от флашка е в пъти по ниска от тази на SSD/HDD?... Работил съм с Live Linux от флашка - става, но е мъка. Всички дейности се извършват много по-бавно. А ако е Windows, и то игри или тежки програми - не ми се и мисли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kolev71 написа:

Основната идея е такава. Споделяте  всичко, което ви интересува както направихте в този си пост и после от коментарите ще си изберете "идея" за вашите претенции. Иначе една тема която се решава с 2-3 отговора става по 4-5 страници с ненужни никому коментари!

Т.Е.?- Ще може ли да се инсталират и ползват пълноценно подобни програми  или не?

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Нали си наясно, че скоростта на четене/запис от флашка е в пъти по ниска от тази на SSD/HDD?... Работил съм с Live Linux от флашка, - става, но е мъка. Всички дейности се извършват много по-бавно. А ако е WIndows, и то игри или тежки програми - не ми се и мисли.

Сега разбирам.Може би някакви Portable варианти ще работят по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разира се, че може, но в предния коментар Rude Boy ви е написал дословно за последствията от ползването на флаш памет, както Вие искате в първият си пост. Трябваше да Ви е напълно ясно, защото е написано след  много проби, от много ХОРА!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, m160k написа:

Т.Е.?- Ще може ли да се инсталират и ползват пълноценно подобни програми  или не?

Ами хайде да изредиш кои са тези програми, искаш ли?

Защото, примерно "графични програми" са и Paint, и Photoshop. "Игри" са както тежките шутъри, така и вградените пасианси в ОС ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, m160k написа:

А каква е целта да е портативна, а не инсталирана?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, m160k написа:

Може би някакви Portable варианти ще работят по-добре.

Не, няма да работят по-добре. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Ами хайде да изредиш кои са тези програми, искаш ли?

Защото, примерно "графични програми" са и Paint, и Photoshop. "Игри" са както тежките шутъри, така и вградените пасианси в ОС ;)

Примерно- Photoshop,Autocad, Need for speed,Fifa и подобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, RudeBoy написа:

AutoCad - на Live Windows от флашка?!?

:lol6: 

Просто забравѝ.

Ясно.Безсмеслена  е "операцията". Исках без да инсталирам на компютъра си паралелна ОС с настоящата ми Linux дистрибуция,да използвам максималните възможности на Windows,но явно не е този начин.Благодаря все пак на всички за интереса и мненията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, m160k написа:

Ясно.Безсмеслена  е "операцията". Исках без да инсталирам на компютъра си паралелна ОС с настоящата ми Linux дистрибуция,да използвам максималните възможности на Windows,но явно няма начин.Благодаря все пак на всички за интереса и мненията.

Ти може да иснталираш паралелна ОС на твърдия си хард диск ако искаш. Само че трябва да се внимава малко. Иначе тези портабъл версии просто ги забравяш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, m160k написа:

Исках без да инсталирам на компютъра си паралелна ОС с настоящата ми Linux дистрибуция,да използвам максималните възможности на Windows,но явно не е този начин.

Ясно.

Начинът е да си отделиш един дял от диска, да му инсталираш Windows, и да организираш Dual boot. Не е сложно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, RudeBoy написа:

Нали си наясно, че скоростта на четене/запис от флашка е в пъти по ниска от тази на SSD/HDD?... Работил съм с Live Linux от флашка - става, но е мъка. Всички дейности се извършват много по-бавно. А ако е Windows, и то игри или тежки програми - не ми се и мисли.

Е колко да е по-ниска? Има USB памети, които четат/записват с по над 100 мегабайта/секунда, когато се ползват на USB3. Също така там принципа на работа е подобен на SSD, така че работят по-бързо от механичен диск в доста случаи. Относно работа с графични програми и подобни неща, ако се ползва на различен хардуер, не е сигурно кое и колко ще работи, най-вече заради драйверите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, RudeBoy написа:

Ясно.

Начинът е да си отделиш един дял от диска, да му инсталираш Windows, и да организираш Dual boot. Не е сложно.

Извинявам се,че задавам може би досадно елементарни въпроси,но-Това означава ли ,че двете операционни системи ще работят абсолютно независимо и файловете  ипрограмите,инсталирани, съхранени и използвани от едната операционна система в нейната среда ,нама да имат никакви "допирни точки" с други,които са съхранени и използвани в другата ОС?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване