Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Външна Звукова Карта

Виж решението Разрешен от Mr. ??,

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам нужда от съвет за евентуална покупка на външна звукова карта. Притежател съм на относително солидна техника за възпроизвеждане (Logitech z906(THX сертифицирани), Audiotechnica M40x(hi-fi слушалки)), които според мен имат потенциал тепърва да бъде изпитан от мен.

За жалост източниците не са толкова реномирани по отношение на звук( висок клас лаптоп и посредствен телефон).

Та каква разлика мога да очаквам в качеството на звука от евентуалната покупка на такова устройство? Какви са подходящите устройства за този сет от техника, като се има впредвид непретенциозното ползване главно за музика и филми?

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro v3

Axagon ADA-71 Soundbox, USB, 7.1

ASUS Xonar U5, 5.1

Тези варианти на звукова карта вършат ли работа в моя случай?

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

От трите зв. карти които спомена: се нареждат по качество:

1. ASUS Xonar U5, 5.1

2.Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro v3

3. Axagon ADA-71 Soundbox, USB, 7.1 - много бюджетен вариант.

Трябва да имаш на предвид, че за втората не прочетох че поддържа DTS (трябва да се провери)

Другото което е Creative, преди имаха проблеми със драйверите и софтуера на техните зв. карти.

Сега нямам представа как е.

Logitech z906, не бих казал че е солидна техника. По скоро компютърни активни тонколони с повече опции.

Затова и не бих отдели много (разбирай повече от 100-150 лв) за звукова карта.

От друга страна, ако искаш слушалките максимално да "блеснат" (макар с малкият импеданс ще звучат ОК ) и на вградената зв карта,

трябва им слушалков усилвател DAC, а не зв. карта, или по висок клас външна (която в случая не е необходима).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kaloyan.K написа:

тносително солидна техника за възпроизвеждане (Logitech z906

:D

Аз ги имам същите, чак много солидна техника за 500 лева не бих казал, но свирят много добре като за такава цена.

Карай си с вградената звукова карта, стига да не си с някое много старо дъно. Едва ли ще откриеш някаква разлика. Същото и за слушалките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че човека има лаптоп (не знаем модела) и за това му трябва външна зв. карта, за да има многоканален звук. 

Забравих да спомена, колкото Signal to Noise Ratio (SNR) , е по-голям, толкова по-добра е една зв. карта или DAC-a.  Разбирай от 100 dB нагоре.

https://drop.com/talk/28991/signal-to-noise-ratio-snr-explained

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kaloyan.K написа:

Здравейте,

За жалост източниците не са толкова реномирани по отношение на звук

За жалост, при звуците е като при готвенето, трябва да знаеш как да съчетаеш отделните съставни части за да стане едно хармонично цяло. И най-раномираната подправка може да ти развали рецептата, ако не знаеш по колко да слагаш от нея.
Та в аудиото всички слагат по повечко сол или повечко лути чушки за да изпъкнат като отделен елемент.
Да де, когато ти липсва сол у варения боб идва много добре пресолената наденичка нарязана у него.
Ама когато у баба има вече прекалено много сол, турил си му е още други съставки и те яко пресолени и пресолени свински гърди - абе става си направо отрова.
При съчетаването на аудио свирките го има същият неприятен момент.
Тези дребни колонки дето ги имаш за стерео музика едва ли стават.
За филми не знам, щото нямам пари да си купя такава реномирана техника.

Абе дечко, а знаеш ли че стаята в която ги слушаш и тя трябва да бъде "настроена", така че да е поносим звука от тези пищялки у нея ?
То ще да е някаква голяма какафония де, ама ако имаш мокет долу и дебели пердета да ги дръпнеш пред отразяващите стъкла, ще позагушиш малко звуковата умора ( за горкият ти мозък).
Онова бум-бумчето , кубчето бе, отдалечи го от ъглите и от стените на поне 80 см, за да не си залят на моменти от резонантна честота получила се според размера на стаята ти.

А на две от пищялките, ако им извадиш говорителчетата и им направиш по-големи колонки от дървени плоскости и сложиш вътре у тях подходящ заглушаващ материал, но с МЯРКА и проба / грешка, няма да ги познаеш че са същите после. Сега със сигурност звучат неестествено за човешки гласове в тия пластмасови миниатюрни кутиики.

Успех дерзай !
Ама звуковите карти ги зарежи за сега, има много да учиш преди тях. Те колкото са по-скъпи, толкова по-лошо може да стане с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Белгиеца написа:

За жалост, при звуците е като при готвенето, трябва да знаеш как да съчетаеш отделните съставни части за да стане едно хармонично цяло. И най-раномираната подправка може да ти развали рецептата, ако не знаеш по колко да слагаш от нея.
Та в аудиото всички слагат по повечко сол или повечко лути чушки за да изпъкнат като отделен елемент.
Да де, когато ти липсва сол у варения боб идва много добре пресолената наденичка нарязана у него.
Ама когато у баба има вече прекалено много сол, турил си му е още други съставки и те яко пресолени и пресолени свински гърди - абе става си направо отрова.

Абе дечко, а знаеш ли че стаята в която ги слушаш и тя трябва да бъде "настроена", така че да е поносим звука от тези пищялки у нея ?
То ще да е някаква голяма какафония де, ама ако имаш мокет долу и дебели пердета да ги дръпнеш пред отразяващите стъкла, ще позагушиш малко звуковата умора ( за горкият ти мозък).
Онова бум-бумчето , кубчето бе, отдалечи го от ъглите и от стените на поне 80 см, за да не си залят на моменти от резонантна честота получила се според размера на стаята ти.

А на две от пищялките, ако им извадиш говорителчетата и им направиш по-големи колонки от дървени плоскости и сложиш вътре у тях подходящ заглушаващ материал, но с МЯРКА и проба / грешка, няма да ги познаеш че са същите после. Сега със сигурност звучат неестествено за човешки гласове в тия пластмасови миниатюрни кутиики.

Успех дерзай !
Ама звуковите карти ги зарежи за сега, има много да учиш преди тях. Те колкото са по-скъпи, толкова по-лошо може да стане с тях.

И ти започна да пишеш като онзи дядка Стефан. Едно такова назидателно и с патос. 

Един главен готвач (Шефф) ще ти каже, че основните съставки са сол и пипер. Без тях нищо не става. А когато аз съм се учил да готвя ти си бил нейде мноого далеч. 

П.П. Харесва ли ти това, което написах? Предполагам не. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Jorge написа:

И ти започна да пишеш като онзи дядка Стефан. Едно такова назидателно и с патос. 

Един главен готвач (Шефф) ще ти каже, че основните съставки са сол и пипер. Без тях нищо не става. А когато аз съм се учил да готвя ти си бил нейде мноого далеч. 

П.П. Харесва ли ти това, което написах? Предполагам не. 

Не зная поради каква причина споменаваш моето име но като ти чета постовете, си пълен келеш в техниката. АБСОЛЮТЕН. Що се касае до това, което му е написал Белгиеца - е абсолютно прав човека. Аудиотехниката Герге, не е за такива като теб. Там трябват пари и много акъл за да я разбираш, а не да играеш като учениците  на разни игри. Може би писането ми е било наистина назидателно, но за такива неразбиращи като теб. Старах се да не засегна никого с каквото и да било след новата ми регистрация но явно в този форум, това е невъзможно. Тук сте се събрали всевъзможни келеши, които още не се бръснете, ка мо ли да давате акъл на питащите. На постналия темата се извинявам и на всички, които се отнасят добросъвестно към страниците на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Белгиеца написа:

Успех дерзай !

Благодаря за "пикантния отговор"! За жалост не намерих нещо полезно в него! Разбирам че годините ми не са достатъчно за да твърдя че имам познания по тема, която отварям във форум, но ще си позволя да ти отговоря със същия тон с който ти ми отговори. 

"Дечко" викай на внука си(предполагам че след като си позволяваш да кажеш на непознат "дечко" се чувстваш на възраст доволна да е като на негов родител, а в моя случай сметката те изкарва на години доволни за внуци), след като ти се изсмее му кажи същото и се надявай да асимилира 1/3 от казаното от теб.

После се надявам обременения ти комунистически ум, да е способен да влезе в 21ви век. Боба за който говориш, го готвя последните 8 години. Чушките и солта далеч не са същите, които баба ти слага. Ако вкъщи си свикнал да подобряваш акустичната реакция на помещение със "мокет, пердета и тенджерата с боба".... Дедо имаш мнооого да учиш!

Пробвай отново(или недей) с нещо смислено като отговор на конкретния въпрос който зададох, не с брътвежи по единственото, по което си мислиш че имаш понятие. И моля те, не сравнявай архитектурната и психоакустиката с боба. Обиждаш всички физици и акустични инженери с дребнавите си мисли, а дори и да не те познавам, изказа ти ми подсказва че си дребен човечец със дребнав нрав и свободно време след пенсия!

Дерзай с безизвестното си битие! 

Гледай възможно най-скоро да загърбиш дигиталния свят, не е създаден за кастрирания ти ум. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Jorge написа:

Харесва ли ти това, което написах? Предполагам не. 

Що да не ми харесва бе ?
Хубавко е, има и сол и пипер у него.

преди 58 минути, Kaloyan.K написа:

Благодаря за "пикантния отговор"! За жалост не намерих нещо полезно в него!

Моля, пак заповядай, всеки път като те излъжат някои търгаши да си купуш подобни боклуци със свук на тенджера или празна тенекиена кутия от консерва на боб.
Тази вечер гледах по английска телевизия, че трябва да си купиш и някакъв смартфон който могло вече да се поръчва и правел 8К видео на тъмно, ставало добре все едно било снимано на плажа по сред бял ден. 
Този реномиран продукт с който се хвалиш е просто маркетингово творение на едни богати чичковци имащи фабрики из Азия. Хванал си се на въдицата толкова здраво, че ще продължиш явно в същия дух да търсиш Нирвана чрез купуването на звукова карта и си щял и да слушаш и от телефона.

А моят син е на почти 14 годинки. Млад татко се падам бе дечко.
И тука в Белгия ги продават същите боклуци, ама моето дете ще бъде предпазено от грешките които ти правиш. 

И за да разбереш поне нещо от мен, вземи та си купи две колони и един стерео усилвател, за да имаш някаква база за сравнение, да ти е ясно що е то звук.

А тия 5+1 и 7+1 са просто едни маркетингови трикове, да се ловят неразбиращите от звук и да купуват. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.01.2021 г. в 23:35, Kolev71 написа:

Не зная поради каква причина споменаваш моето име но като ти чета постовете, си пълен келеш в техниката. АБСОЛЮТЕН. Що се касае до това, което му е написал Белгиеца - е абсолютно прав човека. Аудиотехниката Герге, не е за такива като теб. Там трябват пари и много акъл за да я разбираш, а не да играеш като учениците  на разни игри. Може би писането ми е било наистина назидателно, но за такива неразбиращи като теб. Старах се да не засегна никого с каквото и да било след новата ми регистрация но явно в този форум, това е невъзможно. Тук сте се събрали всевъзможни келеши, които още не се бръснете, ка мо ли да давате акъл на питащите. На постналия темата се извинявам и на всички, които се отнасят добросъвестно към страниците на форума.

Дори не знаех, че си се регистрирал отново, а те споменавам, защото така съм преценил. Но ме разочаровате такива индивиди с обещанията си. Напускам...връщам се и така до зори. Всъщност напълно очаквано. 

П.П. Ако те срещна по страниците на аудиофорума ще те разпердушиня. Там няма такива словоизлияния като твоите тук. Там хората (някои от тях) се занимават професионално и с това си вадят хляба. Но дори не това е водещото в тази сфера. Трябва ти слух, дядка. И усет към красивото. Не мисля, че отговаряш на изискванията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване