Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам лаптоп  Lenovo V310-15ISK със следните характеристики:

Спецификации

Процесор

Производител процесор

Intel®

Тип процесор

i3

Модел процесор

6006U

Архитектура

Skylake

Брой ядра

2

Номинална честота

2000 MHz

Кеш

3072 kB

Технология процесор

14 нм

Вграден графичен процесор

Intel® HD Graphics 520

Дисплей

Диагонал дисплей

15.6 inch

Формат дисплей

Full HD

Технология дисплей

LED

Покритие дисплей

Anti-Glare

Резолюция

1920 x 1080

Памет

Капацитет памет

4 GB

Вид памет

DDR4

Брой слотове

1

Честота

2133 MHz

Хард диск

Тип съхранение

HDD

Скорост HDD

5400 rpm

Видео карта

Тип видео памет

Допълнителна

Видео чипсет

AMD Radeon

Модел видео карта

M530

Капацитет видео памет

2048 MB

Тип памет видео карта

GDDR3

Инасалиран е Windows 8.1

От няколко дена като го включа седи черен екран. Може да се включи след 30 мин, или 1 час не се знае. Най- дългото му време за включване беше 4 часа.

Ако го изключа принудително със задържане на ботона и го пусна пак, няма никаква промяна.

Дори и до биос не мога да стигна.

Миналата година един месец преди да му изтече гаранцията, го върнах за рекламация, че не се включваше изобщо. Оказа се, че е изгоряло дъното. След ремонта всичко беше наред до сега.

Операционната система е добре, няма вируси.

От какво може да е проблема според вас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи SMART статус на системния  и на други дискове, ако има такива.

https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Покажи SMART статус на системния  и на други дискове, ако има такива.

https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/

Е как като не може да включи компютъра бре?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

Е как като не може да включи компютъра бре?

преди 1 час, hjhj написа:

Може да се включи след 30 мин, или 1 час не се знае. Най- дългото му време за включване беше 4 часа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Raze написа:

Аз това го разбирам че чака по 30 минути - 1 час за да се включи(зареди) комопютъра, тоест е яка мъка, та какво остава за програми, ако бъркам, поправи ме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Bubbles написа:

Аз това го разбирам че чака по 30 минути - 1 час за да се включи(зареди) комопютъра, тоест е яка мъка, та какво остава за програми, ако бъркам, поправи ме.

В грешка си. Чака само при зареждането. После няма проблеми с програмите. На лични го проверявах за вируси и му поправят системните файлове. Вече няма грешки в SFC, но имаше такива. За мен проблема е хардуерен и е нещо свързано със захранването, батерията или дъното (и явно щом дъното е било ремонтирано преди според мен пак е за сервиз). Затова го насочих да пусне и тема тук, ако евентуално някой има други идеи. Не мисля, че е от харда проблема, но не пречи да се види статуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, B-boy/StyLe/ написа:

За мен проблема е хардуерен и е нещо свързано със захранването,

Само да добавя , че проблеми с зареждането заради захранването са много редки случаи :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Само да добавя , че проблеми с зареждането заради захранването са много редки случаи :)

Аз съм на точно обратното мнение, но както и да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, hjhj написа:

От какво може да е проблема според вас?

зарядното и батерията
виж си куплунга на лаптопа да не е откъртена пластмасата и да е останала само розетката при което не дава дава контакт, а може вече да е смачкана, като няма пластмасов водач

преди 4 часа, adersa написа:

много често явление е чупенето на пластмасовия водач/щифт в куплунга на лаптопа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Аз съм на точно обратното мнение, но както и да е.

Казах рядко явление ,аз съм го преживял вече на старата ми щайга гръмна захранването и сложих едно 2 ръка и литна системата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Казах рядко явление ,аз съм го преживял вече на старата ми щайга гръмна захранването и сложих едно 2 ръка и литна системата .

Е то няма значение дали е втора, трета или пета ръка. Важното е да работи. А тук предполагам, че не работи, както трябва ако е от него. Както казах аз подозирам още и батерията и дъното също така. Но така или иначе 100% проблема е хардуерен за мен, а не софтуерен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за забавянет. о но нямах, много време на Захранващия кабел е сменен с нов не оригинален. Ето снимката на диска.

IMG-2df2f39fe7da8df37a30f7b63148e95a-V.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване