Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 19 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Е няма за какво. Нищо не е станало кой знае какво.

Освен теста за четене за да видим дали е стабилен предлагам да направиш от Disk => двата Selt-test-a (Short и Extended) - пиши дали са минали проверката. И след това пак от Disk => Surface Test => бих пуснал и един Disk Repair тест (би трябвало да е безопасен за данните в повечето случаи - все пак прочети описанието). Най-добре е ако можеш да направиш бекъп на данните и направо да му удариш един Reinitialize Disk Surface, но не го пускай без да си махнал данните, защото унищожава всичко (води се Low Level Format един вид по спецификациите на HDSentinel). Другото вече е ясно:

https://www.kaldata.com/forums/topic/299690-проблем-с-hdd-сектори/?do=findComment&comment=4779217

Утре ще ги правя и тези неща и ще споделя. Дано някое изчисти грешките. Вчера сякаш 8 лоши сектора имаше сега ми се струва доста повече. Или се лъжа? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 61
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Има лоши сектори (8), които още не са пренасочени. Би трябвало при наличието на резерв диска да си го прави сам. На този етап трябва да се пусне проверка с помощта на вградения инструмент на Windows д

Никога не дръж важно инфо само на един носител. Ще намериш начин.  

Така е, но затова си има оторизиран сервиз, където тестват и решават, като за това издават необходимите документи, както си е по закон. А рекламация купувача има право да си прави за каквото иска, веч

Публикувани изображения

преди 16 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Е няма за какво. Нищо не е станало кой знае какво.

Освен теста за четене за да видим дали е стабилен предлагам да направиш от Disk => двата Selt-test-a (Short и Extended) - пиши дали са минали проверката. И след това пак от Disk => Surface Test => бих пуснал и един Disk Repair тест (би трябвало да е безопасен за данните в повечето случаи - все пак прочети описанието). Най-добре е ако можеш да направиш бекъп на данните и направо да му удариш един Reinitialize Disk Surface, но не го пускай без да си махнал данните, защото унищожава всичко (води се Low Level Format един вид по спецификациите на HDSentinel). Другото вече е ясно:

https://www.kaldata.com/forums/topic/299690-проблем-с-hdd-сектори/?do=findComment&comment=4779217

https://imgur.com/vLio2Dc

https://imgur.com/QIVEP10

https://imgur.com/aRmZCsP

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Self-Test-а се е провалил. Предполагам си го направил преди да направиш поправката с Disk Repair? Защото Disk Repair гледам уж е "поправил" 8 pending sectors.

На този етап пусни още един Self-Test (ако е бил пуснал преди поправката) и още един Disk Repair проверка (да видим дали има още pending sectors).

Ако Selft-Test-a пак не мине, най-добре всички снимки, лог файлове и т.н. да ги пратиш на посредника като пореден опит да замениш диска. Ако откажеш вземи нов, прехвърли нещата и този го тормози докато стане неизползваем (ама не с физическа саморазправа разбира се), а с натоварване (четене/писане и прочие) за да го сменят преди да му е паднала гаранцията и занапред повече 3TB дискове от тази марка аз не бих взимал. По-добре P300 на Toshiba или някой на WD (за предпочитане някой HGST, макар да са малко по-скъпи).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Self-Test-а се е провалил. Предполагам си го направил преди да направиш поправката с Disk Repair? Защото Disk Repair гледам уж е "поправил" 8 pending sectors.

На този етап пусни още един Self-Test (ако е бил пуснал преди поправката) и още един Disk Repair проверка (да видим дали има още pending sectors).

Ако Selft-Test-a пак не мине, най-добре всички снимки, лог файлове и т.н. да ги пратиш на посредника като пореден опит да замениш диска. Ако откажеш вземи нов, прехвърли нещата и този го тормози докато стане неизползваем (ама не с физическа саморазправа разбира се), а с натоварване (четене/писане и прочие) за да го сменят преди да му е паднала гаранцията и занапред повече 3TB дискове от тази марка аз не бих взимал. По-добре P300 на Toshiba или някой на WD (за предпочитане някой HGST, макар да са малко по-скъпи).

Направих всичко в реда който каза. Първо сканирах и после тея два теста. Още поправката не съм пускал, тя като гледам ще е и тя цял ден. Ама първо махам важната информация. След малко почвам нея и накрая може и Reinitialize Disk Surface.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Ето след Reinitialize disk Surface как е положението. Вече единия self test го минава успешно, другия не съм правил, че много време иска.

https://imgur.com/amdZYgC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста по-добре. Вече са пренасочени. Сега вече би трябвало да е стабилен колкото това е възможно. Щеше да е интересно ако пазиш снимката след Reinitialize на картата със секторите и резултатите. А иначе HDSentinel пак ли показва 14% на Health прозореца. Само информативно. И какъв е текста сега под Health статуса след като вече минава Self-Test-a?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Доста по-добре. Вече са пренасочени. Сега вече би трябвало да е стабилен колкото това е възможно. Щеше да е интересно ако пазиш снимката след Reinitialize на картата със секторите и резултатите. А иначе HDSentinel пак ли показва 14% на Health прозореца. Само информативно. И какъв е текста сега под Health статуса след като вече минава Self-Test-a?

Health сега е 49%. А текста е следния вече в жълто, а не червено: 

There are 48 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
643 errors occurred during data transfer.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
In case of sudden system crash, reboot, blue-screen-of-death, inaccessible file(s)/folder(s), it is recommended to verify data and power cables, connections - and if possible try different cables to prevent further problems.
More information: https://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_communication_error.php
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

It is recommended to backup often to prevent data loss.

А след Reinitialize всичко беше в зелено. Нямаше лоши сектори. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

При 48 лоши сектора се чудя как работи диска . За смяна е .

Честно казано при работа няма и грам видим дефект и проблем. Ако не бях сложил програма, за да видя статуса на ссд-то, нямаше и да знам че има проблем. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, trifonivanov написа:

А след Reinitialize всичко беше в зелено. Нямаше лоши сектори. 

Нормално. Те вече са преместени и програмата вече няма достъп до тях. Тя е тествала всички останали сектори, които явно са наред, а проблемните са маркирани и пренасочени. От 14% на 49% си е доста добре. Вече колко ще изкара е Божа работа. Пак бих го ползвал само за временни файлове разбира се, но ако имаш наличен бекъп си го ползвай пък колкото изкара. На мен така един SSHD беше тръгнал да се развала на втората година (или дори на първата, не помня вече) и бе паднал до 90% и го стабилизирах и кара 5-6 години. Но вече като падна преди 2 месеца на 40% и го смених с един HGST, а този го оставих за TEMP диск в една докинг станция.

преди 9 минути, adersa написа:

Я виж в програмата пише ли колко живот му остава .

Това не се гледа, защото почти никога не познава. Времето там е ориентировачно, но дори затова не става. На мен на SSD диска от 5 години ми показва, че имам 88 дни на ползване (защото е на 88% здраве), но като гледам с какви темпове се покачва Wear Leveling Count ще изкара още 40 години и ще съм го сменил много преди това. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване