Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся бюджетен монитор до 260-70лв

Препоръчан отговор

Старият ми монитор сдаде багажа и вместо да набивам пари реших да взема директно нов , като бюджета ми е 270лв ,  до сега се спрях на този модел Dell - P2419H . Не им разбирам много много откъм матрици и т.н . Занимавам се в сферата на дизайна та ми се ще максимално добра картина да има мониторчето , игри отвреме навреме си отварям да разнообразя. И другото за което бих желал е да има стойка която може да променя височината на монитора. Дали има по-удачен вариант до тези пари , ако разбира се се намери нещо по-евтино и сполучливо ще съм по-доволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занимаваш се с дизайн, а едно от най-важните неща не разбираш - какъв монитор да си избереш. Дадената сума е определено недостатъчно да се вземе нещо ново, което да изобразява добре цветовите гами. Ето за избрания ти монитор:

https://www.displayspecifications.com/en/model/4d1d1390

Но за твоята работа, по-добре вдигни поне 2-3 пъти бюджета и си търси нещо, което да се приближава до 100% sRGB и с поне 8+ битов цвят. IPS матрица е задължителна. Минимума ти е това:

https://www.vario.bg/dell-u2419hc

https://www.displayspecifications.com/en/model/2e6b159d

Иначе аз бих търсил нещо с по-голям размер и по-висок контраст, както и по-добра цветова гама.

Може да потърсиш и нещо втора употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор AOC Q24P2Q 23.8inch 2560x1440 QHD IPS 250cd-m2 - онлайн магазин за Монитори (bestpc.bg) Този за цената си е много добър,вярно,че е с 100лв над бюджета,а и трудно се намира,навсякъде е изкупен.Иначе монитор се взима за 3-5 год поне и с това, с което се занимаваш да купиш толкова бюджетен монитор не ми се струва разумно.............

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и ТУК - реновирани с гаранция. Освен това знам, че за дизайн се ползва серия U на Dell. Познати мебелни дизайнери с такива работят.

Редактирано от 2249 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване