Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещите млади пенсионери

Препоръчан отговор

Мнението ви, за работещите млади пенсионери първа и втора категория? Вземат и тавана на пенсията и заплата. Редно ли е? 

Стана ми любоптно, само на мен ли ми е трън в очите този "Портал" на законодателството разрешаващо подобни несправедливости спрямо младите и безработните.

Надявам се на стойностен и реален диалог по темата, изграден на факти и реални примери!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 430
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно) А миньорите долу в забоя - мизерия, забол

Нека Ви разкажа моята версия, която на много няма да се хареса. Завърших военно училище за пилот 1981г и бях такъв до 1994г. Тогава един "умник", голям началник има смелостта да каже пред целия състав

Амин. Дай боже, Франчи да ти се случи всичко за което си мечтаеш и трудиш. Значи, Франчи да не съм прочела повече такова нещо. Форумната аристократична тенденция изисква ,когато имаш селска къщ

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно)
А миньорите долу в забоя - мизерия, заболявания, опасност за живота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иии, взема тавана на пенсията. За какво му е още? 

Като е толкова кадърен да стартира частен бизнас, да разкрие работни места, не да заема такова. Примерно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, VeeeSeLa написа:

По-гаднното е разни депутати и директори, които са с тавана на пенсия и продължават да работят... Тях питай 'що не освобождават място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, VeeeSeLa написа:

Като е толкова кадърен да стартира частен бизнас, да разкрие работни места, не да заема такова. Примерно!

Да го разкрие за кого, дето се "червира" по цял ден и иска заплата една торба пари ли ?

преди 15 минути, цър-вул написа:

По-гаднното е разни депутати и директори, които са с тавана на пенсия и продължават да работят... Тях питай 'що не освобождават място.

И в още няколко борда на директорите, консултанти в различни звена ...... абе гледа да не пада под 20К месечно !

преди 32 минути, VeeeSeLa написа:

Вземат и тавана на пенсията и заплата. Редно ли е?

И колко много пари се събират ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, цър-вул написа:

По-гадно от кое? Преекспонираш въпроса ми през твоята призма. Приемам и няма да питам тях, питам ВАС.

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Да го разкрие за кого, дето се "червира" по цял ден и иска заплата една торба пари ли ?

Е точно там е проблема. Контрола на качеството на изпълнение на дейностите. Що за работодател ще търпи подобно безчинство?

преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Щоо, тоя младия персионер, к'во мислиш, че прави цял ден, ааа...  чопли папагалски семки?

преди 8 минути, JohnTRIVOLTA написа:

И колко много пари се събират ?

От личен опит ли питаш? Малко ли са ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, VeeeSeLa написа:

По-гадно от кое? Преекспонираш въпроса ми през твоята призма. Приемам и няма да питам тях, питам ВАС.

Е точно там е проблема. Контрола на качеството на изпълнение на дейностите. Що за работодател ще търпи подобно безчинство?

Ми младите, като са кадърни да се доказват и ще ги наемат ! Насила хубост не става ! Вие какво точно визирате частен бизнес или държавен служител ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, VeeeSeLa написа:

Я го докажи това, ако можеш.
Ама със текстове на закони.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Белгиеца написа:

Я го докажи това, ако можеш.
Ама със текстове на закони.

К'во да докажа ве. Казала съм го:

преди 43 минути, VeeeSeLa написа:

"Портал" на законодателството разрешаващо подобни несправедливости

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, VeeeSeLa написа:

няма да питам тях, питам ВАС

Тази категория е грабнала кокала не го пуска.
А за ония с 1., 2. трудова категория - 'що не пробваш само веднъж да те повозят с 4-6G претоварване или да слезеш веднъж за 6 часа под земята. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, VeeeSeLa написа:

Щоо, тоя младия персионер, к'во мислиш, че прави цял ден, ааа...  чопли папагалски семки?

Къде е това ? Имате някакво наблюдение сякаш ?

Инак давам пример - идва персона завършила КСТ и не може една ОС да инсталира ... как са взимани тези изпити не ми е ясно !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми младите, като са кадърни да се доказват и ще ги наемат ! Насила хубост не става ! Вие какво точно визирате частен бизнес или държавен служител ?

Да, извинявам се за тона на "ТИ"! Няма значение частен или държавен. Все е несправедливо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, VeeeSeLa написа:

От личен опит ли питаш? Малко ли са ти?

Питам , защото не съм пенсионер и не знам /не съм се интересувал/ колко е тавана, предполагам не е по-голяма от 1000-1500лв.  Пък и да се ориентирам докато мога щом е така доходоносно ! .... за някои хор и 5К са малко, за други 500лв. са много - посоочете конкретни суми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, VeeeSeLa написа:

Да, извинявам се за тона на "ТИ"! Няма значение частен или държавен. Все е несправедливо.

Не е точно без значение!

При частния бизнес - парите ги дава собственика, при държавния - са от „общия джоб“!

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Питам , защото не съм пенсионер и не знам /не съм се интересувал/ колко е тавана, предполагам не е по-голяма от 1000-1500лв.  Пък и да се ориентирам докато мога щом е така доходоносно ! .... за някои хор и 5К са малко, за други 500лв. са много - посоочете конкретни суми.

От днес минималната пенсия е 300 лв., таванът - 1440 лв. - от 01.01.2021 г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, VeeeSeLa написа:

Мнението ви, за работещите млади пенсионери първа и втора категория? Вземат и тавана на пенсията и заплата. Редно ли е? 

Стана ми любоптно, само на мен ли ми е трън в очите този "Портал" на законодателството разрешаващо подобни несправедливости спрямо младите и безработните.

Надявам се на стойностен и реален диалог по темата, изграден на факти и реални примери!

Не разбирам въпроса. Не знам, какво значи първа категория, втора категория, таван пенсия.

Има доста пенсионери тук на работа. Той, пенсионерът си избира, щом е преценил така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, VeeeSeLa написа:

Е то справедлив капитализъм не познавам ... пак казвам, че основно хората се оценяват по качествата им на труд ... в пробните периоди като не се докажеш , че можеш да се адаптираш, научиш на дадено работно място, защо да освобождавам човек който ми върши работа, макар и пенсионер?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е това ? Имате някакво наблюдение сякаш ?

Имам да. Няма значение къде е, а защо законово се позволява. К'ви са тия незаменими?

преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Инак давам пример - идва персона завършила КСТ и не може една ОС да инсталира ... как са взимани тези изпити не ми е ясно !

Знам, така е. За жалост, масово е така, във всички сфери. Ма и младия пенсионер - тавана е 1440 лв. и заплата минимум 2000, ее няма как да не се пеня.Айде един, айде още един ... преглъща се някак, ма тия се заредиха, като домино.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, VeeeSeLa написа:

Имам да. Няма значение къде е, а защо законово се позволява. К'ви са тия незаменими?

Знам, така е. За жалост, масово е така, във всички сфери. Ма и младия пенсионер - тавана е 1440 лв. и заплата минимум 2000, ее няма как да не се пеня.Айде един, айде още един ... преглъща се някак, ма тия се заредиха, като домино.

Е как основно право на човек е правото на труд ! .... Кажете за какво точно говорите? Да не са съученици на шефа/собственика/ - негова воля !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, VeeeSeLa написа:

Тези, които вземат тавана на пенсията си продават здравето. Не им завиждай, често работят, защото няма опашка от кадърни хора, които да ги заменят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Не разбирам въпроса. Не знам, какво значи първа категория, втора категория, таван пенсия.

Има доста пенсионери тук на работа.

Тези неща - явно изобщо не те интересуват!

Ето ти, да четеш - Наредба за категоризиране на труда при пенсиониране

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Тези неща - явно изобщо не те интересуват!

Ето ти, да четеш - Наредба за категоризиране на труда при пенсиониране

Защо да ме интересува, след като не съм в България. Аз даже, не знаех какво е НЗОК и ТЕЛК. Оказа се, че е било монополистко държавно предприятие за взимане здравето на хората...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Myanmar написа:

Не им завиждай, често работят, защото няма опашка от кадърни хора, които да ги заменят.

Грешно си ме разбрал. Въобще не им завиждам, да не би аз да им плащам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаха, вярно ли има категории на труда. Голяма простотия.

Първа категория труд

Чл. 1. От първа категория при пенсиониране е трудът на:
1. работници, инженерно-технически специалисти и ръководни служители до ръководител на участък включително, заети на работа под земята в подземните рудници, подземните геологопроучвателни и хидротехнически обекти, тунелното и подземното минно строителство;
2. минни спасители до ръководител на минноспасителна служба (пункт) включително;
3. водолази и работещи в кесони;
Втора категория труд
 От втора категория при пенсиониране е трудът на:
1. инженерно-технически специалисти и ръководни служители, заети на работа под земята (без включените в раздел първи), както следва:
а) до ръководител на рудник включително;
б) (изм. - ДВ, бр. 15 от 2013 г., в сила от 01.01.2013 г.) до ръководител на подземен обект включително: геологопроучвателен, тунелен и минностроителен;
1а. (нова - ДВ, бр. 15 от 2013 г., в сила от 01.01.2013 г.) работници и инженерно-технически специалисти, заети на работа под земята в подземните хидротехнически обекти, без включените в раздел І;
2. работници, заети на работа под земята, от състава на рудничното ръководство;
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Защо да ме интересува, след като не съм в България. Аз даже, не знаех какво е НЗОК и ТЕЛК. Указа се че е било монополистко държавно предприятие за взимане на здравето на хората.

За „обща култура“ - може някой ден, да ти потрябва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Е как основно право на човек е правото на труд ! ....

Мдаа, важи и за тези с купените дипломи. Вуйчови, татови и тн. Сори, ма са си пасмина мързеливци - егати правото на мързел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване