Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещите млади пенсионери

Препоръчан отговор

преди 43 минути, VeeeSeLa написа:

Това не те ли дразни?

И да ме дразни - какво? „Пускам“ си предизвестие и (както казва един приятел) - „Килимчето на суджук и ... чорбаджията друг“!

преди 3 минути, dioib написа:

Не е само при българите ...  

Недей, когато ме Цитираш - да изрязваш само част от текста! Ако обичаш!
Така променяш логиката на цитирания пост!

Казвам „българите“, точно защото тук е прието - „пенсионер“=инвалид (невалиден)! Тоест - отпадък!

Майка ми се пенсионира (трета категория) на 52 години и след това още 15 години работи. Но не на „апетитна“ длъжност!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 430
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно) А миньорите долу в забоя - мизерия, забол

Нека Ви разкажа моята версия, която на много няма да се хареса. Завърших военно училище за пилот 1981г и бях такъв до 1994г. Тогава един "умник", голям началник има смелостта да каже пред целия състав

Амин. Дай боже, Франчи да ти се случи всичко за което си мечтаеш и трудиш. Значи, Франчи да не съм прочела повече такова нещо. Форумната аристократична тенденция изисква ,когато имаш селска къщ

преди 8 минути, valkiria1 написа:

ме разкарва по моста над река  Лимат

В'змутително - не да те разходи под всичките й мостове. 🙂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.01.2021 г. в 19:32, VeeeSeLa написа:

Ми няма ми, това няма да ми даде отговор на поставения въпрос.

Ама откъде накъде поставянето на конкретика и яснота по дадения въпрос ще има отношение към отговора!?? Ти продължаваш обаче с неадекватното си настояване.

на 24.01.2021 г. в 19:32, VeeeSeLa написа:

Ъхъ, гледам и нищо не виждам.

Не виждаш, че си бюрократка, която е осъзнала, че единствения начин за кариера е пенсионерите да се разкарат. Сложи очила тогава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, SIMO70 написа:

Абе как не разбрахте за кои пенсионери става въпрос не знам.12страници само си чешете пръстите на клавиатурата.Става въпрос за пенсионери заемащи държавна служба.

Как пък да не разбрахме. Весела е част от държавническия апарат, съставен от половин милион души, цоцащи пари за да не си върши работата и да служи вярно на текущия Вожд. И Весела вика, че нямало да дава конкретика, санким ние не се сетим. Че да не се сетим, че от такива всички сме си патили и паразитират на наш гръб.

А като ѝ казах, че Боко скоро ще си хване чантата и ще ходи за хляб, тя се сгърчи нервозно и скокна да ми обясни, че нищо не съм разбрал.

Аз няма какво да разбирам, бил съм свидетел на това. Цялата администрация ще бъде пометена и тя от мечти за още пари срещу спане на бюрото може да се окаже на улицата. Особено, ако вече не е само пчеличка черноработничка, а е стигнала до младши експерт, примерно.

преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Ма да си работи, колкото си иска, ма защо пак там? Защото му се е усладило да бърка в кацата, те затова!

Не, не, ти не завиждаш. Само каци са ти в главата.

Winnie The Pooh Honey GIF

преди 2 часа, jhoro написа:

Ти какво  искаш - да работи като портиер или „в Чистотата“ ли?

Точно това иска. Че да бърка сама в кацата с мед. А не да си чака реда!

преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Айде стига ве - ако това не е алчност, как го наричате вие?

За всичко друго съм се сещал, алчността е в твоите очи, осъзнай се.

преди 2 часа, dioib написа:

п.п. Определено някои "песии" не работят заради парите. Просто са по-добри професионалисти и са отдадени на професията. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, skalata_73 написа:

Пенсионерска му работа. Цял ден спът, пият и пишат по форуми. 

По-добре да работят.

Хелоуууу ,как сте ви е от дьо РусИ ?

преди 33 минути, цър-вул написа:

В'змутително - не да те разходи под всичките й мостове. 🙂

ай недей,че тогава ще искам да правя с*кс като на яхта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, dioib написа:
  Затвори скритото съдържание

Тамън ще възстановят един трудов лагер на близко и ... като тръпка ... хм ... реката носи злато ... та ... може и да забогатея с работа ... :) 

Като екстри = храна и пиене има ... и едни други безплатни неща под юргана ... :) 

Да се почувстват като белгийски миди и те, сакън.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да е дразнещо, нечестно, несправедливо, едва ли човек ще си напусне работата в знак на протест и да освободи място за друг млад пенсионер...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Ако този - по-младия, е и по-кадърен, по-работоспособен, по ... - той ще бъде предпочетен!

Тя не говори за професиите, където те избират според колко работиш и какво умееш. Защото ако си пенсионер и "не дърпаш каруцата", ще ти бият шута и отпреди да си пенсионер.

Тя говори за сладка държавна работа, където разхождат бумащина по отоплени коридори, пие се кафе 2-3 часа на лаф моабет, пише се в работно време 3 часа в калдата и се прелиства Фейсбук и слуша YouTube до пръсване, докато не стане време отпочинали от работния ден да се приберат вкъщи.

И за те там на нея ѝ се иска старите лачени чанти да ѝ дадат път. А уж за благото на българчетата го правила haha.png То бива лицемерие, бива снизходително поведение, ама всички ни взе за мезе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, skalata_73 написа:

По-добре да работят.

Весела не дава ... ревнува ... :) Не можело така ... хм ... :) 

Скала, аз хитър ... отървах се на време ... ;) Сега им гледам сеира на младите ... :) Не само тука, а и в реала и не само в България, а по цел цвет .. :) 

п.п. Как може седемдесет и кусур годишен да е президент ... мхм ... :) не може, но факт и дури имаме трансекцуялен ... :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dioib написа:

Сега им гледам сеира на младите ... :)

Ти най-сладкото си изпуснал. Слушай Весела какво ти обяснява, работиш 40 години, остаряваш, побеляваш, внуци имаш, пари си събирал 40 години да си сбъднеш някаква мечта, хоби да си захванеш в освободеното от работа ежедневие и... отиваш на работа, щото по-убаво няма!

преди 15 минути, ncl написа:

Колкото и да е дразнещо, нечестно, несправедливо, едва ли човек ще си напусне работата в знак на протест и да освободи място за друг млад пенсионер...

Има ли някой, който да вярва още на Весела, че за невинните млади дечица е повдигнала въпроса защо не пъдят тези, които са ѝ застанали на пътя към кацата с меда? Че нали тея същите пенсионери си имат семейства, деца и внуци, дето са в категорията млади. Докато доходи има, тези млади хора няма да си мечтаят да са "млади" пенсионери, а могат да си позволят лукса да живеят и без да работят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Желанията са затова - да се сбъдват.

тиху сега,  тиху... искаш целия форум да разбере че си говоря с рибите :hush:

Spoiler

ако си кажем всичко, ще оставим без работа и хляб  форумните фантазьори.:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Myanmar написа:

Ти най-сладкото си изпуснал.

:offtopic_s:По спомен и ти не всичко четеш. 

Проблематиката на Весела е другаде, а не в поставената тема. 

Логиката на младите е, работиш, пенсионираш се и умираш. Нито ден повече не ти се позволява. Да не говорим да получаваш пари от държавата, защото иначе младите трябва да ти плащат екскурзиите. ;) 

Доволно съм се нагледал на екскурзианти и от какво тесто са. Имам си любимка даже. Три пъти е била на рифа нейде покрай оня ... далечния континент в който никой не може да обясни защо има бозайници с две утроби. ;) 

Та, туристи и разни с парашути ми са известни. ;) Той не отива да работи, а да прави други неща ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, dioib написа:

:offtopic_s:По спомен и ти не всичко четеш. 

Чета много. За глупави четива нямам време.

преди 11 минути, dioib написа:

никой не може да обясни защо има бозайници с две утроби

Защото имат "един долен отвор в тялото, представляващ край едновременно на пикочно-половата и на храносмилателно-отделителната им системи" и не са еволюирали до плацента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Чета много. За глупави четива нямам време.

И какво е това обяснение ... не си на изпит ... :) 

И друго, глупост не може да се прочете, а се прави ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Желанията са затова - да се сбъдват.

То и можене си иска. Годините не прощават. На стари години нито искаш, нито можеш.

току-що, dioib написа:

И какво е това обяснение ... не си на изпит ... :) 

Отговора, ако визираш защо не чета наред всичко във форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Отговора, ако визираш защо не чета наред всичко във форума.

И за какво ти е да четеш нещо от форума?! 

То е ясно, четеш нещо което те интересува ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dioib написа:

И за какво ти е да четеш нещо от форума?! 

То е ясно, четеш нещо което те интересува ... 

Препрочитам си постовете и ми става едно убаво.

golden state warriors nba GIF

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Препрочитам си постовете и ми става едно убаво.

golden state warriors nba GIF

Eva Maydell - EPP Political Assembly - 2019 (48706380316) (cropped).jpg

Така ли ... добре е да знам това ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, valkiria1 написа:

тиху сега,  тиху... искаш целия форум да разбере че си говоря с рибите :hush:

Риба съм

Spoiler

Hiu-Vinyl-Stiker-Mobil-Truk-Stiker-Jendela-Tiger-Sea-Memancing-Putih-Besar-Laptop.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ncl написа:

Това не са пенсионери, а кандидат-пенсионери!

Цитат

Становище на НОИ:
„Който не доживее до пенсия, ще бъде кремиран и ще доработва като пясъчен часовник. Тик-Так ..."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно пенсионерите получават пенсии от пенсионен фонд. Той е на база внесени постъпления. До колко работодателя осигурява работниците си на реална заплата?! Къде в последствие се инвестира този пенсионен фонд?! 

До колко има държавни предприятия в които се произвежда продукция която да носи печалба?! До колко има държавни предприятия в сферата на услугите които също да носят печалба?! 

Излиза, че пенсията изцяло зависи от частния бизнес. До колко този бизнес е честен?! До колко той носи приходи на България?! До колко печалбите от същия се инвестират в България?! 

На един частник не може да му забраниш да дава парите си извън България. До колко частния бизнес е български?! 

Докато българския бизнес не стане европейски, то няма от къде да се постъпят повече постъпления в този пенсионен фонд, а ще се разчита на лоялността на частниците към България. 

Проблема не е че пенсионери заемат мястото на младите, а че младите не им харесват определени професии. 

Авторката набляга, че има щатове на които умишлено се поставят пенсионери, защото са свързани с ръководството. 

Да служиш на държавата е едно. Да работиш за държавата е друго. 

Еднозначно се подхожда. Счита се, че службата е работа. За да си служител обаче не е само да имаш трудови навици, а и друго. 

Не е лесно да служиш на държавата. За да те признаят за служител, то трябва да заслужиш поста си. На определени постове не се слагат обикновени начинаещи. Трябва си стаж. 

Реално има работа в държавните структури, но някои не искат да работят, а да служат. = Трябва да се спечели доверието на началника. О, той е политически обвързан. В тоя случай докладвайте за корупция и ще бъде разследван. 

Аз казах!!!

преди 7 минути, jhoro написа:

Това не са пенсионери, а кандидат-пенсионери!

За тея който сме възкръснали к'во?! = Не сме били кремирани ... :) 

п.п. Мъ колко съм глупав ... ще ставаме погребални агенти или гробокопачи за тея които имат пари и си платът да бъдат погребани, а не кремирани ... :) 

Апела ми към младите: Разберете какво е съвест и в тоя случай всеки пенсионер ще освободи мястото си, за да седнете Вие и вие!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване