Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещите млади пенсионери

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Myanmar написа:

и през определен брой транзакции ти иска ПИН

Ако безконтактните плащания са начесто (честота от над 2-3 плащания в час), също изисква PIN

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 430
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно) А миньорите долу в забоя - мизерия, забол

Нека Ви разкажа моята версия, която на много няма да се хареса. Завърших военно училище за пилот 1981г и бях такъв до 1994г. Тогава един "умник", голям началник има смелостта да каже пред целия състав

Амин. Дай боже, Франчи да ти се случи всичко за което си мечтаеш и трудиш. Значи, Франчи да не съм прочела повече такова нещо. Форумната аристократична тенденция изисква ,когато имаш селска къщ

преди 14 минути, valkiria1 написа:

Имам и друго определение. За друг подобен покрай него. . Имах и повод вчера заради простотиите във фотографския да си "съживя" пак лютивия блог. Да знаеш, че пенетрацията е опасна в случаите, когато благодарение на нея се размножават л@йнат@.

лютив блог :

https://causedstories.blogspot.com/2021/01/blog-post.html

Странни хобита имате. Алгор говореше все за капути, ти за фекалии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, insec написа:

Да се открадне пин кода вече е достатъчно да добараш само картата - няма нужда да е написан. Технологиите се развиват, понякога неочаквано даже.

Най-сигурният антидот е да няма много пари в картата която носиш със себе си.
Например 300 € са достатъчни за пазаруване на ден. Вечер си я зареждаш вкъщи на компютъра и така.
Но изглежда че има разлика между нашите карти тука и това което вие познавате, та няма смисъл да ви обяснявам, няма да ви свърши работа.

А плащането без писане на пин съм го спрял от вкъщи от компютъра.
Картата която разнасям навън се води предплатена, тя няма връзка със сметката в банката. В смисъл такъв че с нея не може да се логне човек на сайта на банката, щото трябва за токена другата карта. Тази карта е като едно портмоне, колкото пари сложиш вътре, само толкова могат да бъдат откраднати.

А свързването към сайта на банката става само от девствен твърд диск, който служи само за това. Пускам му тока и го ползвам, като съм свършил работа спирам тока и той не съществува за компютъра. 
Пускам тока на друг твърд  диск и от него идвам на веселба у калдата. Само по един твърд диск на веднъж е захранен с ел ток. Не може никакъв зловреден софтуер да премине от единия на другия или на третия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Белгиеца написа:

Но изглежда че има разлика между нашите карти тука и това което вие познавате, та няма смисъл да ви обяснявам, няма да ви свърши работа.

Изглежда, че си поредния надут пуяк, с каквито е пълно в този форум. Какво да ми обясняваш, като така съм си нагласил нещата, че и картата да ти дам, и пин кода, и твърдия си диск, ще ми вземеш парите, ма когИ се продам на дебела тъпа белгийка за два сателита на черно, че да гледам безплатна телевизия. И да - в българска банка са ми парите. И да - банките не са вчерашни, че тъпанари да ги крадат, пък че сред клиентите им е пълно с хора безхаберни за собствените си средства и съответно живеещи в тотално невежество как да си защитят сметките НЕ Е техен/ на банките проблем. Ще стане сигурно над десет години безброй хора са ме увещавали, как щели да ме хакнат по нета и да ми вземат пари, пароли, кодове, регистрации и де що имам - още ги чакам тия хакери. Последния такъв ми даваше за пример как го думнали с 40 000 долара в койни, а пича не знаеше, дори какво е google authenticator; направо ми стана мистерия, как въобще е стигнал до 40К и то в криптовалута.

Та моля те - нито съм ти искал обяснения за нещо, нито пък си единствения българин, който знае как да се възползва от най- различни услуги и екстри предлагани от банките. Евентуално би ми потрябвал съвет как да оправдая пари, които постъпват в сметката ми, но в обозримото бъдеще хич не се очертава да попадна на чак такава златна ниша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, цър-вул написа:

Ако пазаруваш за жълти с'тинки - да, над 50 - не. Но могат да ти я прочетат в метрото, на опашката в маркета...

За малки суми - ще стане, но за големи ...
И това не е точно така. Даже да ми имаш картата и кода - има дневни и седмични лимити. За Теглене на пари в
брой на АТМ/ПОС, за плащане на стоки и услуги, за Интернет транзакции.
Също така - мога да блокирам картата само с един клик, от телефона (мобилното банкиране).

преди 1 час, Белгиеца написа:

Да бе - щото сме в „Третия свят“, нали?

Защо мислиш, че една карта - Maestro (която на практика е Mastercard), Mastercard или Visa - издадена от „българска“ банка, се различава от британска карта - издадена от Lloyds Bank или Barclays?
Другия вид карти са American Express Cards (ти говориш за Prepaid Debit Account), но те не са популярни в Европа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, jhoro написа:

За малки суми - ще стане, но за големи ...
И това не е точно така. Даже да ми имаш картата и кода - има дневни и седмични лимити. За Теглене на пари в
брой на АТМ/ПОС, за плащане на стоки и услуги, за Интернет транзакции.
Също така - мога да блокирам картата само с един клик, от телефона (мобилното банкиране).

Много е лошо високо,мерието да ти пречи и да не четеш с рзбиране...
Говорим/пишем за безконтактно плащане! НИКОЙ НИКЪДЕ не е споменал теглене на пари и онлайн разплащания, като при последните от скоро има въведена и 3-D парола!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, цър-вул написа:

Много е лошо високо,мерието да ти пречи и да не четеш с рзбиране...
Говорим/пишем за безконтактно плащане! НИКОЙ НИКЪДЕ не е споменал теглене на пари и онлайн разплащания, като при последните от скоро има въведена и 3-D парола!

Ти пък - все едно правиш голяма разлика, между контактно и безконтактно плащане? Или не си виждал „безконтактен“ АТМ (банкомат)?
Да - безконтактно и без ПИН, мога да платя сума до 50 (в един момент бяха до 100) лева, а контактно или безконтактно, с въвеждане на ПИН - до 500/1000 лева за деня!

Ако в сметката има десетки хиляди левове - бая време ще трябва да се тегли/плаща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, jhoro написа:

Да бе - щото сме в „Третия свят“, нали?

Защо мислиш, че една карта - Maestro (която на практика е Mastercard), Mastercard или Visa - издадена от „българска“ банка, се различава от британска карта - издадена от Lloyds Bank или Barclays?
Другия вид карти са American Express Cards (ти говориш за Prepaid Debit Account), но те не са популярни в Европа.

Забелязвам че не познавате белгийската система и си говорите наизуст и ти и човекът на който му отиват две трети от заплатата за наем на прогнила дървена къщичка в северна Индианция.
Та при нас банките издават дебитни карти Maestro със Bancontact които управляват всички сметки на наивния клиент по подразбиране. Те се ръгат у токена вкъщи.
А предплатените ми карти са Mastercard от две различни банки. Жена ми има предплатена Visa от люксембургска банка. Предплатените карти нямат собствена банкова сметка, ползват обща сметка като се пишат едни дълги числа при пращането на пари до тях, по които системите им разпознават на коя карта да добавят пари. На френски им викат референция на тия числа.
Същинска кредитна карта не съм ползвал от миналия век още, като си я спрях тогавашната ми Visa .
Амазон си я приема предплатената ми Mastercard и в Германия и в Холандия и във Франция.
В Белгия с Bancontact мога да си купя нова SIM карта за телефона през сайта на операторите и съм идентифициран посредством нея кой съм. А с Mastercard не става за идентифицирането за чисто нова SIM карта през Интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам че не познавате белгийската система и си говорите наизуст …

Да бе, верно. Вие там - в Бенелюкс-а сте „извънземни”. Особено ТИ!
За средностатистическия българин - това може да е нещо ново, но …
И ние пушим цигари Кент, и ядем бонбони „Тик-так”!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, insec написа:

Изглежда, че си поредния надут пуяк,

В родното ми село за такива като тебе казват следното:
Хем голО, хем на големО.
Което означава - мизерник мислещ се че е голяма работа.

Не ти е дадено да изпитваш страховете на хората които имат парици, щото явно нямаш такива в по-големи количества.
А братчеда който има мастер по компютърни науки и бачка по проекти да пише софтуер, вероятно е един от тези които са те съветвали да не се доверяваш сляпо на банките, ако случайно го познаваш.

Като те бутне един пиян таксиметраджия и прекараш 2 месеца в кома у болницата, като се събудиш всичките ти пари се изпарили от банковата ти сметка към която е свързана картата която уж си бил настроил да няма страшно.
Отделно, ако някой наркоман разбере че имаш много пари, ще те закарат у една пещера и там те подлагат на средновековна инквизиция и ще ти се наложи де избираш колко пръста да ти отрежат и ужи и нос или да им кажеш как да ти източат сметката, понеже ти си въобразяваш че си взел мерки.

Абе льольо, единствени сигурни мерки са тези които не ти позваляват и на тебе да изтеглиш повече от да речем 2000 лв докато не си пратил пак нови пари до картата която ползваш по традиционен път чрез нареждане на хартиен носител в банковия клон. Всичко друго е мижи да те лъжем, това от мене да го знаеш. Ти с 300% сигурност си се съгласил с условията на банката от 50 страници, в които пише че виновният ще си винаги само ти , ако са ти изчезнали парите посредством картата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

Хем голО, хем на големО.
Което означава - мизерник мислещ се че е голяма работа.

Мда - да излезеш от селото и да идеш в Белгия, не е като селото да излезе от теб. И за какво ти е безплатната телевизия "богаташо", за да си пуснеш "село мое, село чудно".  Сиреч - деба и селяндурина ти сдухан!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, insec написа:

И за какво ти е безплатната телевизия "богаташо", за да си пуснеш "село мое, село чудно". 

Еми добре е за Егото ( гръцка дума = Аз) бе селяндурчо.
Фукам се на комшиите че мога да гледам от 15 сателита а те не могат, щото са с по две леви ръце.
Освен това, крадците като обикалят да си набелязват в коя къща да тарашуват и ме подминават мене благодарение на 6-те ми антени. Страх ги е че като съм такъв майстор и съм инсталирал скрити камери да ги снимат и после ще ги вкарат у пандиза. Гледат със страхопочитание на мене.

------------------------------------------

Аз предлагам Весела да го уреди оня младия пенсионер с зелена карта за Индианция и така ще го разкара от при нея. Може да прати едно прочувствено писмо до Камала Харис оная да се застъпи пред дедко шефко да го уреди от пенсионерска солидарност. Ще спести там младият пенсионер зелени банкноти , ако бабето му не го кара всичко да прахосва по екскурзии и после като се върне у родината ще си има капиталец за черни дни. То за друго на неговата възраст не може да мечтае в Индианция, къща няма да може да си купи. Един братчед е от много години вече у Торонто с една бездетна нашенка там и къща така и нямат. Ами така е, като не го искаха канадките, няма къща, няма и наследствена къща ...
Тука от тоя форум май само аз съм със собствена къща извън България.
Всички други плащат наеми да пълнят гушата на местните туземци собственици на прогнили дървени къщурки или са се навряли в мини гарсониерки в блокове пълни със сочни африкански аромати из стълбището и асансьора. Труден е животът в странство, ама и у родината не е за живот.

Трябва да се позамисля аз за тези млади пенсионери дали не бих могъл да ги уреждам да идват тука да слугуват, така и така вече пенсия си имат. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

От кога бре т.е. кога тъщата ритна камбаната? Ай честито, да си намериш най- после и ти собствен покрив. 😉

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, insec написа:

От кога бре т.е. кога тъщата ритна камбаната? Ай честито, да си намериш най- после и ти собствен покрив. 😉

2019г бе и го продадохме , имаме си друга наша у града.
Знаеш ли кога ще тръгне жена ми са си носи у джоба половин къща опакована в Андроид ?
Сигурни били банките с техните приложения, ха ха ха ...
Айде нека други да се радват на такава сигурност, ние като по-тъпи се въздържаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Белгиеца написа:

Знаеш ли кога ще тръгне жена ми са си носи у джоба половин къща опакована в Андроид ?
Сигурни били банките с техните приложения, ха ха ха ...
Айде нека други да се радват на такава сигурност, ние като по-тъпи се въздържаме.

Ти на халюциногени ли си, що ли? Със всеки следващ коментар, все по- несвързани тъпотии пишеш - единственото, от което ти се въздържаш е да харчиш повече пари, отколкото е позволила жена ти, причина поради която не ти остава друго, освен да чистиш и переш у вас, и през останалото време пред компа. А да ти обадя що си толкоз елементарен селяндурин - щото, като всеки такъв, се чудиш и маеш как да се изфукаш с петте евро дадени му по милост, и понеже в реалността си просто смешник, пробваш във виртуала, където уви пак не ти се получава. Е какво да направим, като си очеизваден пухльо, барем от малко покритие да имаш, че да се пробваме, макар и на сила да се заблудим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Белгиеца написа:

Еми добре е за Егото ( гръцка дума = Аз) бе селяндурчо.
Фукам се на комшиите че мога да гледам от 15 сателита а те не могат, щото са с по две леви ръце.

преди 29 минути, Белгиеца написа:

Аман от комплексарски битовизми!

Щеше да е смешно, ако не беше тъжно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, insec написа:

Ти на халюциногени ли си, що ли? Със всеки следващ коментар, все по- несвързани тъпотии пишеш - единственото, от което ти се въздържаш е да харчиш повече пари, отколкото е позволила жена ти, причина поради която не ти остава друго, освен да чистиш и переш у вас, и през останалото време пред компа. А да ти обадя що си толкоз елементарен селяндурин - щото, като всеки такъв, се чудиш и маеш как да се изфукаш с петте евро дадени му по милост, и понеже в реалността си просто смешник, пробваш във виртуала, където уви пак не ти се получава. Е какво да направим, като си очеизваден пухльо, барем от малко покритие да имаш, че да се пробваме, макар и на сила да се заблудим.

Жена му ходи без него на почивки, и спат отделно.Нали се сещаш, че една жена на средна възраст  едва ли ще седи без секс.Даже повечето тогава са в стихията си.Ама нашия е лишен от ласки, защото отдавна не е мъж в очите на жена му.Един приятел няма. Озлобен и комплексиран, защото знае, че жена му я опъват други, а той е принуден да мълчи и да и изпълнява заповедите, ако не иска да свърши в някой белгийски приют на социални помощи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Белгиеца написа:

Хем голО, хем на големО.

Тая травма ти е останала за цял живот, да знаеш.

преди 9 часа, Белгиеца написа:

Отделно, ако някой наркоман разбере че имаш много пари, ще те закарат у една пещера и там те подлагат на средновековна инквизиция и ще ти се наложи де избираш колко пръста да ти отрежат и ужи и нос или да им кажеш как да ти източат сметката, понеже ти си въобразяваш че си взел мерки.

Страх белгийска мида пази haha.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jhoro написа:

Аман от комплексарски битовизми!

Ти явно не ставаш за веселба или може би ти събуждам стари травми от изгонването ти от мъгливия остров.
Значи викаш това да си имаш къща и пари си е недостоен за уважение битовизъм.
Еми бачкай си достойно за бг заплата нощните смени у колониалната чужда фирма докато разни пенсии си клатели там краката зад бюро, това да си продаваш работната сила ( по Маркс) явно е възвишено и ценностно.
А твоята възвишена душа би ли могла да ми обясни с какво мизерията на един работещ пенсионер би следвало да не е битовизъм за мен ?

преди 1 час, Чингис Хан написа:

Жена му 

Ето и ти даже си разбрал че аз имам жена.
А ти що нямаш някаква жена ?
Толкова ли няма някоя запазена млада пенсионерка вдовица с наследена къща да те приюти по милост ?
Имаше тука един го караше на негърки из Доминикана, деца им беше направил даже и ги показва на снимка.
Ама тебе и негърките ли не те искат, егати безнадежния случай си.
Имам един братчед като тебе, като наследи къщата от мамка му се опитах да му потхвърля лекичко да си прибере сега някоя добра домакиня при него, ама той като почна да ги напада че не били знаели какво искали и ... сам си е. Ама братчеда се беше излъгал да се ожени като млад , та все пак има син.

преди 4 часа, insec написа:

Със всеки следващ коментар, все по- несвързани тъпотии пишеш 

Много си е свързано с предишното писано из темата, ама ти ври и кипи отвътре от завист и не съумяваш да се владееш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Белгиеца написа:

Аз имам имоти и пари. Ти си под наем на белгийка и си мечтаеш да умре, за да вземеш имота ѝ. Стига се въобразява, че ти завиждаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Белгиеца написа:

Ти явно не ставаш за веселба или може би ти събуждам стари травми от изгонването ти от мъгливия остров.
Еми бачкай си достойно за бг заплата нощните смени у колониалната чужда фирма докато разни пенсии си клатели там краката зад бюро, това да си продаваш работната сила ( по Маркс) явно е възвишено и ценностно.
А твоята възвишена душа би ли могла да ми обясни с какво мизерията на един работещ пенсионер би следвало да не е битовизъм за мен ?

Ето и ти даже си разбрал че аз имам жена.
А ти що нямаш някаква жена ?
Толкова ли няма някоя запазена млада пенсионерка вдовица с наследена къща да те приюти по милост ?
Имаше тука един го караше на негърки из Доминикана, деца им беше направил даже и ги показва на снимка.
Ама тебе и негърките ли не те искат, егати безнадежния случай си.
Имам един братчед като тебе, като наследи къщата от мамка му се опитах да му потхвърля лекичко да си прибере сега някоя добра домакиня при него, ама той като почна да ги напада че не били знаели какво искали и ... сам си е. Ама братчеда се беше излъгал да се ожени като млад , та все пак има син.

Аве ти как разбра, аз какво имам и какво нямам? Нямам спомени да съм си разказвал живота във витруалното пространство като теб.Ти нямаш жена, а имаш майка, която те обгрижва. Жени имат мъжете, които той обгрижва жената, а не тя него.Ти не си от тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Белгиеца написа:

Фукам се на комшиите че мога да гледам от 15 сателита

Еми ти си закотвен под домашен арест, това ти е първа грижа. Аз дори нямам телевизор и не искам да имам. Кой е за съжаление сега?

Освен това, крадците като обикалят да си набелязват в коя къща да тарашуват и ме подминават мене благодарение на 6-те ми антени.

haha.png Право в бисерите!

Гледат със страхопочитание на мене.

Season 2 Lol GIF by Insecure on HBO

Един братчед е от много години вече у Торонто с една бездетна нашенка

Вий цялата маала сте се изселили.

Само ти си отчаяния с комплекс за сирак, който си спомня с носталгия за родината. В български форум пишем българи, някак нормално е да нямаме ливади в Копенхаген.

Трябва да се позамисля аз за тези млади пенсионери дали не бих могъл да ги уреждам да идват тука да слугуват, така и така вече пенсия си имат. 

Чакай ти Весела да дойде да ти слугува. Тука, доволна, недоволна от 1000 лв. взема ги без да работи. Ти цял ден шеташ и дундуркаш бебета и накрая един лев не ти дава твоята. В нея е и ножа и хляба. Колкото ти отреже.

Абе направо кучешки живот е твоя, почвам да те съжалявам вече. И мечтите ти как ще умре жена ти, че да те вземат насериозно белгийките, та как щели да тичат до кадастъра, да ти търсят името там, да се подмокрят от това, че имаш имот...

Ще стартирам кампания да те върнем тук. За 13 години не научи белгийски, не забрави български. Ясна е твоята.

640_137290.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Белгиеца написа:

За втори път те виждам да си позволяваш да спрягаш обидни изречения за човек не между живите, който бе сред най- уважаните във форума, за което знаеш ли какво. Имаш ми обещанието, че ако те мерна някъде, въобще няма да се владея, а съвсем спокойно ще ти избия зъбите. Запомни това боклук мизерен!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Белгиеца написа:

Ти верно ще излезеш жиголо.

155463233210979.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, insec написа:

...обидни изречения за човек не между живите, който бе сред най- уважаните във форума, ...

Обидни за вас мургавките ли ( без значение дали сте от малцинство) ?
Уважаван от кого ?
Ако всички правехме като него, след 2 поколения бялата раса изчезва.
Няма как да съм съгласен белите да се превърнем в черни мулати.
Запиши си някъде това !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване