Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещите млади пенсионери

Препоръчан отговор

преди 1 минута, VeeeSeLa написа:

Мдаа, важи и за тези с купените дипломи. Вуйчови, татови и тн. Сори, ма са си пасмина мързеливци - егати правото на мързел.

Не са купени, подарени им са от ведомството. Били са в партията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 430
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно) А миньорите долу в забоя - мизерия, забол

Нека Ви разкажа моята версия, която на много няма да се хареса. Завърших военно училище за пилот 1981г и бях такъв до 1994г. Тогава един "умник", голям началник има смелостта да каже пред целия състав

Амин. Дай боже, Франчи да ти се случи всичко за което си мечтаеш и трудиш. Значи, Франчи да не съм прочела повече такова нещо. Форумната аристократична тенденция изисква ,когато имаш селска къщ

току-що, VeeeSeLa написа:

Мдаа, важи и за тези с купените дипломи. Вуйчови, татови и тн. Сори, ма са си пасмина мързеливци - егати правото на мързел.

Всички сме хора на този свят, но по така изразената от вас теза ми се струва , че говорите за държавният сектор, че то кой частен предприемач би държал подобни на работа ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега покрай кризата, община Бургас маха хората които са в пенсионна възраст за да смекчи малко удара, но незнам дали навсякъде в страната е това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Без умствен капацитет написа:

сега покрай кризата, община Бургас маха хората които са в пенсионна възраст за да смекчи малко удара, но незнам дали навсякъде в страната е това

Аз до колкото знам има разпоредба, че пенсионер на държавна служба може да седи докато не се появи титуляр за него място или навърши 65г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Всички сме хора на този свят, но по така изразената от вас теза ми се струва , че говорите за държавният сектор, че то кой частен предприемач би държал подобни на работа ?

Защо, какво им е на хората?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по старите имат повече опит и точно поради страх да не им вземат мястото нищо не казват - опит

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, acnekt написа:

Хахаха, вярно ли има категории на труда.

А ето и как се процедира при пенсиониране! Наредба за пенсиите и осигурителния стаж и КСО.

Текстовете си ги търси, щото са доста!

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

... че то кой частен предприемач би държал подобни на работа ?

Има и такива!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, acnekt написа:

Защо, какво им е на хората?

То нищо им няма , но само там може да съществува това за което загатва госпожата !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, acnekt написа:

заети на работа под земята

Познавах човек, който работеше това и вземаше такива пари:

4846896_0_1610114852.jpg

Не е работа за завиждане. Тази категория не я харизва току така държавата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам има разпоредба, че пенсионер на държавна служба може да седи докато не се появи титуляр за него място или навърши 65г.

ами смениха в региона доста директори, имаха и някакви програми от типа - първа работа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

И аз това щях да пиша. Баджанак, висшист, като не може да ти свърши работата и ще ти фалира фирмата, няма да го държиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, VeeeSeLa написа:

Мнението ви, за работещите млади пенсионери първа и втора категория? Вземат и тавана на пенсията и заплата. Редно ли е? 

Стана ми любоптно, само на мен ли ми е трън в очите този "Портал" на законодателството разрешаващо подобни несправедливости спрямо младите и безработните.

Надявам се на стойностен и реален диалог по темата, изграден на факти и реални примери!

Значи, доколкото сега от поднесаната информация, разбирам, че пенсионери си взимат пенсията и заплата. Пък младите нямат работа и нищо не взимат.

Сигурно, вината е в пенсионерите, защото не предават постта, поне да си взимат пенсията след години положен труд и така да се отвори място за безработната младеж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Значи, доколкото сега от поднесаната информация, разбирам, че пенсионери си взимат пенсията и заплата. Пък младите нямат работа и нищо не взимат.

Това е омагьосан кръг. Младите не се хващат на работа, защото искат да почнат със стартова заплата 1000 и кусур. Имаше такова проучване. А не им се налага да почват, защото родителите им работят и ги издържат. В момента масово децата са единствено дете в семейството. Ако днешните деца имаха още 5 братчета и сестричета нямаше да са в дискотеките, а щяха да ратуват, както едно време, за без пари, че да вземат занаят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Сигурно, вината е в пенсионерите, защото не предават постта, поне да си взимат пенсията след години положен труд и така да се отвори място за безработната младеж.

Да, това визирам. Защо законодателя позволява това? Пенсионирал се, взел си бонусите и голямата песния, и след някой  и друг месец ЦЪФ, пак на работа. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

Сигурно, вината е в пенсионерите, защото не предават постта...

Абе не вярвам пенсионерите да са влюбени в работата си след 50-60 години стаж и да не искат да си гледат старините. Аз не си мечтая на 65 години да ходя на работа, докато умра на бюрото си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Това е омагьосан кръг. Младите не се хващат на работа, защото искат да почнат със стартова заплата 1000 и кусур. Имаше такова проучване. А не им се налага да почват, защото родителите им работят и ги издържат. В момента масово децата са единствено дете в семейството. Ако днешните деца имаха още 5 братчета и сестричета нямаше да са в дискотеките, а щяха да ратуват, както едно време, за без пари, че да вземат занаят.

Тук в Берлин има слугинаж и да чиракуваш, да си вземеш занаят, след като изучиш теорията и не взимаш нищо. Е, ако някой шеф е щедър и може да ти хвърли някоя марка. И може да те изгони, както си иска и когато си иска. Ако ще да чиракуваш 5 години.

Но от начало едва ли почваш със заплатата на шефа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

За твое успокоение - има и следния текст от Кодекса на труда

Цитат

Чл. 328. (1) Работодателят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работника или служителя в сроковете по чл. 326, ал. 2 в следните случаи:
10. при придобиване право на пенсия за осигурителен стаж и възраст, освен в случаите на чл. 69в от Кодекса за социално осигуряване; при навършване на 65-годишна възраст - за професори, доценти и доктори на науките, освен в случаите на § 11 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за висшето образование;
10а. когато на работника или служителя е отпусната пенсия за осигурителен стаж и възраст в намален размер по чл. 68а от Кодекса за социално осигуряване;
10б. когато трудовото правоотношение е възникнало, след като работникът или служителят е придобил и упражнил правото си на пенсия за осигурителен стаж и възраст;
10в. когато трудовото правоотношение е възникнало с работник или служител, след като му е отпусната пенсия за осигурителен стаж и възраст в намален размер по чл. 68а от Кодекса за социално осигуряване;

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, VeeeSeLa написа:

Пенсионирал се, взел си бонусите и голямата песния, и след някой  и друг несец ЦЪФ, пак на работа. 

Уточни, както ти поискаха, за политически постове ли иде реч, защото моите наблюдения са съвсем различни. Хора прехвърлили 50 години нямат никакъв шанс да си намерят работа, освен на минимална заплата и такава, която никой не иска. Един работодател винаги ще предпочете млад човек пред старец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Абе не вярвам пенсионерите да са влюбени в работата си след 50-60 години стаж и да не искат да си гледат старините. Аз не си мечтая на 65 години да ходя на работа, докато умра на бюрото си.

Може и да не вярваш, ама много хора - дето са работили по 30-40 години - след пенсионирането се чувстват изхвърлени!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за вас , но аз ако един ден имам прилична европейска пенсия, хич никаква работа няма да захващам а с жената ще обикаляме с някой кемпер по държавите и ще пращаме картички на децата от всяко едно място да е по-интересно !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, VeeeSeLa написа:

Иии, взема тавана на пенсията. За какво му е още? 

Като е толкова кадърен да стартира частен бизнас, да разкрие работни места, не да заема такова. Примерно!

Ами закона го позволява.

Имам един познат, който е действащ военен и военен пенсионер едновременно.Освен това работи и частно в сивия сектор.Значи взема заплата от военните, взема пенсия от военните и си докарва още един допълнителен доход.

А аз работя на две места.

За него някакъв коментар?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

Уточни, както ти поискаха, за политически постове ли иде реч

Че то кое не е свързано с политиката? Не, не иде реч за постове в партии и тем подобни. Иде реч за Държава в Държавата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ivan_pop написа:

Ами закона го позволява.

Имам един познат, който е действащ военен и военен пенсионер едновременно.Освен това работи и частно в сивия сектор.Значи взема заплата от военните, взема пенсия от военните и си докарва още един допълнителен доход.

Ще да е бая ценен кадър или многостранно развита личност !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ivan_pop написа:

Ами закона го позволява.

Сигурно, не се задоволява с една заплата като военен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване