Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещите млади пенсионери

Препоръчан отговор

преди 14 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Ще да е бая ценен кадър или многостранно развита личност !

Не, не и не!

Просто се възползва от това което му се позволява.

Не луд този който яде баницата.............

преди 14 минути, цър-вул написа:

Полковник-консултант...

Старшина е!

преди 14 минути, acnekt написа:

Сигурно, не се задоволява с една заплата като военен.

Получава заплата и пенсия от военните, т.е. от моите данъци!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 430
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно) А миньорите долу в забоя - мизерия, забол

Амин. Дай боже, Франчи да ти се случи всичко за което си мечтаеш и трудиш. Значи, Франчи да не съм прочела повече такова нещо. Форумната аристократична тенденция изисква ,когато имаш селска къщ

Нека Ви разкажа моята версия, която на много няма да се хареса. Завърших военно училище за пилот 1981г и бях такъв до 1994г. Тогава един "умник", голям началник има смелостта да каже пред целия състав

преди 1 час, VeeeSeLa написа:

Иии, взема тавана на пенсията. За какво му е още? 

Като е толкова кадърен да стартира частен бизнас, да разкрие работни места, не да заема такова. Примерно!

То пък един таван...
Защо да ти е трън в очите това? Къде е проблема? Един човек като стигне определена възраст например 50 какво да прави? Добре те е попитал Цър-вул, дали да скача през прозореца или какво?

Пенсията на баща ми е има/няма 400лв. а е с 2-ра категория труд и той си работи и го осигуряват за което всяка година пенсията му пораства с цели 10лв., ако не работи какво ще прави? Да аз му пращам, но той не обича така, а тавана доколкото знам около 900-1000лв. в наши дни това пари ли са?

Наистина не разбирам къде е проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Myanmar написа:

Един работодател винаги ще предпочете млад човек пред старец.

Има случаи когато не винаги е така, възрастните са обучени, а младия тепърва да започнеш да го обучаваш, пък я се научи, я гледа как да си тръгне по-рано щото или не го интересува работата и няма желание да се научи или пък я върши по-принуда. Нагледал съм се в днешно време на такива и подобни случаи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Мнението ви, за работещите млади пенсионери първа и втора категория? Вземат и тавана на пенсията и заплата. Редно ли е? 

Стана ми любоптно, само на мен ли ми е трън в очите този "Портал" на законодателството разрешаващо подобни несправедливости спрямо младите и безработните.

Надявам се на стойностен и реален диалог по темата, изграден на факти и реални примери!

Мнението ми е, че са алчни егоисти. Толкова. Не е редно. Аз не бих го правила.

Имаше много такива в предишната ми работа. И не е въпроса до опита им, защото говорим за хора над 60 години, които чисто физиологично нямат адекватни ментални реакции, компетентности с технологии, забравят, не се справят с елементарни задачи, пък било и с титла професор и доцент пред името си.

НО, когато трябваше и се нареди от министър/ри да се пенсионират официално, те подадоха възражение и Конституционния съд Реши, че е вид дискриминация. Предвид, че членовете на този съд са същите бабки и дядовци, какво да се очаква, нали. Съответно ги реабилитираха и няма какво да се направи, защото идва и моралният момент, как това са бащите и майките ни, а един ден ще сме и ние вероятно.

Не знам как това би могло да се промени, освен с лично  СамоОсъзнаване на подобни елементи, колкото и да са дали години от живота си.

И пиша за пенсионери, с немалки пенсии, и с деца и внуци, които хич не са бедни или неосигурени.

Тъжен е контраста, с онези пенсионери на ръба на оцеляването и другите алчни, на които им трябва чисто психологическа помощ да се адаптират и да са по-адекватни.

Защото заради такива много млади хора ще напускат държавата, и накрая ще останат мангали и пенсионери...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, acnekt написа:

Значи, доколкото сега от поднесаната информация, разбирам, че пенсионери си взимат пенсията и заплата. Пък младите нямат работа и нищо не взимат.

Сигурно, вината е в пенсионерите, защото не предават постта, поне да си взимат пенсията след години положен труд и така да се отвори място за безработната младеж.

На мен ми интересно къде ги виждате тия пенсионери?
В България където и да влезеш в офис са разни 20-25 годишни кифлета/пуберчета, по заведенията е същото.
Изключение правят касиерките  някои хранителни магазини и кокошарниците в държавните институции, не броим училищата и детските градини защото там и без това младите кадри са кът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, grizly написа:

Има случаи когато не винаги е така, възрастните са обучени, а младия тепърва да започнеш да го обучаваш, пък я се научи, я гледа как да си тръгне по-рано щото или не го интересува работата и няма желание да се научи или пък я върши по-принуда. Нагледал съм се в днешно време на такива и подобни случаи.

На какво са обучени? Да ти форматират и пишат текстове? Да изчисляват в Ексел и да правят таблици? да питат през  пет минути, защо и какво означава едикое си съобщение...
Докато младите хора още от средното образовани си имат компютърната грамотност и култура. Нямат желание именно заради шефове-пенсионери, които им казват и нареждат безумни тъпотии. И за научаването го умеят по-бързо от всеки възрастен с рутината да пише на пишеща машина, моля ти се.

И аз съм се нагледала на пенсионери с деменция, които забравят предали ли са доклад или са си мислили да го предадат и пишат по три писма идентични, щото не си спомнят...

преди 4 минути, Bubbles написа:

На мен ми интересно къде ги виждате тия пенсионери?
В България където и да влезеш в офис са разни 20-25 годишни кифлета/пуберчета, по заведенията е същото.
Изключение правят касиерките  някои хранителни магазини и кокошарниците в държавните институции, не броим училищата и детските градини защото там и без това младите кадри са кът.

Ти явно не си излизал и не си  работил в такава среда, но те уверявам, че ако изпратиш запитване до НОИ, много ще се изненадаш, колко пенсионери са работещи, и получават освен пенсия и заплата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Maleficient написа:

Мнението ми е, че са алчни егоисти. Толкова. Не е редно. Аз не бих го правила.

Имаше много такива в предишната ми работа. И не е въпроса до опита им, защото говорим за хора над 60 години, които чисто физиологично нямат адекватни ментални реакции, компетентности с технологии, забравят, не се справят с елементарни задачи, пък било и с титла професор и доцент пред името си.

НО, когато трябваше и се нареди от министър/ри да се пенсионират официално, те подадоха възражение и Конституционния съд Реши, че е вид дискриминация. Предвид, че членовете на този съд са същите бабки и дядовци, какво да се очаква, нали. Съответно ги реабилитираха и няма какво да се направи, защото идва и моралният момент, как това са бащите и майките ни, а един ден ще сме и ние вероятно.

Не знам как това би могло да се промени, освен с лично  СамоОсъзнаване на подобни елементи, колкото и да са дали години от живота си.

И пиша за пенсионери, с немалки пенсии, и с деца и внуци, които хич не са бедни или неосигурени.

Тъжен е контраста, с онези пенсионери на ръба на оцеляването и другите алчни, на които им трябва чисто психологическа помощ да се адаптират и да са по-адекватни.

Защото заради такива много млади хора ще напускат държавата, и накрая ще останат мангали и пенсионери...

Ама това е малко по-различно от темата струва ми се, защото говорим за хора с положение и влияние, не Пешо миньора или Старшинката от долния етаж...

Тия за които ти говориш са си тумор, те са и в политиката, загледай се колко депутата има под 50 годишна възраст, дори и тоя дето днеска си натресе задника в бялата къща у Вашингтон е дърт козел и я знае че е станал президент я не, ама на туриха го там да изпълнява длъжност.
Трудно ще се реши този въпрос, преди време от БСП избягаха една камара млади членове, точно зашото старците не позволиха да се направят така необходимите промени, и изобщо до влиятелните позиции в която и да е сфера се стига с много ама много дебели връзки и цветни хартийки, от там тръгва всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е  пенсията и какъв е жизнения минимум за да оцелява човек в България. Питам от любопитство ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Maleficient написа:

И не е въпроса до опита им, защото говорим за хора над 60 години, които ...

Само да напомня, че тази година, пенсионната възраст е - жени 61 г. 8 м, мъже - 64 г. 4 м.

Същата ще нараства до 2029 г за мъжете и до 2037 г. за жените, докато стане 65 години!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Maleficient написа:

Ти явно не си излизал и не си  работил в такава среда, но те уверявам, че ако изпратиш запитване до НОИ, много ще се изненадаш, колко пенсионери са работещи, и получават освен пенсия и заплата.

Е нали споменах държавните учреждения, там си ги има, но и тия хора какво да правят само с една пенсия от 400 - 500лв.?
Не че е приятно да гледаш как само пуфтят и нямат търпение да си тръгнат(Но това всъщност и за младите важи), ама всички добре знаем какви са пенсиите в родината, така че не може да ги виним и тези хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз специално визирам хора с пенсия около 1000 лева и още толкова заплата, отделно сумите, които са им изплатени при пенсиониране.

Има много редки случаи, които не са на заплати, а на граждански договори, което го приемам, за експерти и за становищата им, но за останалите е нечестно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че ти си попадала само на такива и си виждала такива само, далеч не означава че навсякъде всички пенсионери са като описаните от теб - не ставащи за нищо.

Вземи за пример един шофьор - погледни статиски колко катастрофи са причинени от млади и неопитни шофьори токущо взели книжки и колко са причинени от по-опитни - пенсионери.

Примери има много, не само с шофьори, за пример ги посочих.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Maleficient написа:

Аз специално визирам хора с пенсия около 1000 лева и още толкова заплата, отделно сумите, които са им изплатени при пенсиониране.

Има много редки случаи, които не са на заплати, а на граждански договори, което го приемам, за експерти и за становищата им, но за останалите е нечестно.

Е какво са 1000лв.?
И какво толкова са им изплатили при пенсиониране, няколко хилядарки не е кой знае какво а и такива пари свършват бързо.

Не ме разбирай грешно, ясно е че и за младите не е лесно но за старите е хептен и те нямат вина че държавата им хвърля жълти стотинки за тоа че са работили по 40-50 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, valkiria1 написа:

Колко е  пенсията и какъв е жизнения минимум за да оцелява човек в България. Питам от любопитство ?

Пенсиите (писах по-рано) са от 300 до 1440 лева. „Линията на бедност“ е 363 лева, а екзистенц-минимум - над 600 лева на човек.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, jhoro написа:

Само да напомня, че тази година, пенсионната възраст е - жени 61 г. 8 м, мъже - 64 г. 4 м.

Същата ще нараства до 2029 г за мъжете и до 2037 г. за жените, докато стане 65 години!

демек пенсионери няма да има, щот средната продължителност на живота в Бг е 65г за мъжете и 75 за жените
мисля си, че при това положение е по-изгодно да се работи на граждански договор и да се самоосигуряваш както решиш за добре

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Пенсиите (писах по-рано) са от 300 до 1440 лева. „Линията на бедност“ е 363 лева, а екзистенц-минимум - над 600 лева на човек.

има ли хора, които да взимат тавана на пенсиите ? колко процента са от общия брой пенсионери ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, valkiria1 написа:

имали хора, които да взимат тавана на пенсиите ? колко процента са от общия брой пенсионери ?

Ето „Статистически бюлетин "Пенсии" към 30.09.2020 г.“ от НОИ. Няма да цитирам тук, щото е много инфото.

Пп. Ето малко - стр. 31, табл. „21. Брой на пенсионерите, разпределени по групи месечни размери на пенсиите им, към 30.IX.2020 г.“

Пенсия (общо) над 1200,00 лв. получават 9419 или 0.4% от всички пенсионери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, jhoro написа:

Ето „Статистически бюлетин "Пенсии" към 30.09.2020 г.“ от НОИ. Няма да цитирам тук, щото е много инфото.

нещата са стряскащи. Поне от първите  неща ,които прочетох :справката е към 30.IX.2020 г.

1.Инвалидност поради общо заболяване 279.13 лева.

9.Социални пенсии за инвалидност  199.41 лева

11.Социални пенсии за старост  152.25лева

1.Трудова злополука и проф. болест 344.86 лева

Човече, старите хора са подложени направо на геноцид, ако  съпоставя с това ,което ми пишеш  за :

преди 23 минути, jhoro написа:

„Линията на бедност“ е 363 лева, а екзистенц-минимум - над 600 лева на човек.

Не видях справка ,която да посочва такава голяма пенсия от 1400 лева ..може би не съм  погледнала до края ,но прехвърлих няколко страници от документа и не видях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

Не видях справка ,която да посочва такава голяма пенсия от 1400 лева ..може би не съм  погледнала до края ,но прехвърлих няколко страници от документа и не видях.

В тази справка няма да я видиш.

Цитат

Максимален размер на получаваните една или повече пенсии, без добавките към тях:

• от 1 януари 2020 г. до 31 декември 2020 г. - 1200 лв., определени като 40 на сто от максималния месечен размер на осигурителния доход, определен със ЗБДОО за 2020 година;
  • от 1 януари 2021 г. до 31 декември 2021 г. - 1440 лв., определен със ЗБДОО за 2021 година. 

Основни промени в областта на пенсионното осигуряване в периода 2019 - 2021 г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Bubbles написа:

Е какво са 1000лв.?
И какво толкова са им изплатили при пенсиониране, няколко хилядарки не е кой знае какво а и такива пари свършват бързо.

Не ме разбирай грешно, ясно е че и за младите не е лесно но за старите е хептен и те нямат вина че държавата им хвърля жълти стотинки за тоа че са работили по 40-50 години.

За теб и родителите ти може и да не са достатъчни, но за доста хора и семейства с деца са повече от достатъчни, а пък и със заплатката направо може и по екскурзии и спа да си ходят, докато други си броят стотинките за кисело мляко и лекарства, а трети, млади са готови на всичко, за да си позволят дрешки и телефон...

Хората-пенсионери, които имат деца и внуци и реално мислят за тяхното бъдеще,  и им пука не за техния отминал живот и без това, ще са по-склонни да направят косвена жертва и да предоставят възможност на млади хора, а не те да взимат и да си ги диплят и лепят като тапети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, jhoro написа:

Благодаря ти.Но е ясно ,че не всички взимат такива големи пенсии. Просто ми беше любопитно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, grizly написа:

Това че ти си попадала само на такива и си виждала такива само, далеч не означава че навсякъде всички пенсионери са като описаните от теб - не ставащи за нищо.

Вземи за пример един шофьор - погледни статиски колко катастрофи са причинени от млади и неопитни шофьори токущо взели книжки и колко са причинени от по-опитни - пенсионери.

Примери има много, не само с шофьори, за пример ги посочих.

Не изваждай думите ми от контекст, ако обичаш! 

Пенсионерите са хора, които получават пенсия от държавата. Ако това по някакъв начин не ги устройва, или работата им е била такава, че да получават ниска и недостатъчна пенсия, като моите родители, също пенсионери ще се пробват в друга държава, в конкретния случай-Испания, и ще получават дори две пенсии, с които няма да ощетяват никой млад човек.

Примерът ти с таксиметров шофьор е крайно неадекватен и това за мен не е "професия", която да е с ниво на такъв професионализъм или да има нещо общо и да става въпрос за незаслужено взимана заплата от институция. Отделно това за катастрофите, аз пък ще ти извадя статистики за шофьори над приемливата възраст, които често са причина за катастрофи.

Дай други примери, за хора млади, завършили, които могат тепърва да се развиват, но не им се дава възможността, заради пенсионерите?

Лекари, адквокати, счетоводители, архитекти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Да, това визирам. Защо законодателя позволява това? Пенсионирал се, взел си бонусите и голямата песния, и след някой  и друг месец ЦЪФ, пак на работа. 

Защото вече не са комунистите на власт, те заради това.
А аз обещавам да не работя като ме пенсионират.
Даже и давам личен пример, като не ходя на робта и преди да са ме пенсионирали.
За да има работа за тези на които им се работи.
Виж сега какъв високо осъзнат алтроист съм само, а.

А ако искаш да се ядосваш още повече, тука при мене на дъртите навършили 65 г им дават по 1100 евро на месец ( даже и повече са, ама не ми се рови сега), дори и да не са работили нито ден през живота си. Преди 2 години измислиха че трябва последните 10 години да си живял в Белгия за да имаш право да ги взимаш, щото разни франсета го бяха обърнали на пенсионен туризъм. Идваха да живеят тука, за да взимат тези пари.

В България мизерията на пенсионерите е ужасна.
Знам за един с 350 лв пенсия и бачка още , кара камион на 70 годинки е вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Maleficient написа:

За теб и родителите ти може и да не са достатъчни, но за доста хора и семейства с деца са повече от достатъчни, а пък и със заплатката направо може и по екскурзии и спа да си ходят, докато други си броят стотинките за кисело мляко и лекарства, а трети, млади са готови на всичко, за да си позволят дрешки и телефон...

Хората-пенсионери, които имат деца и внуци и реално мислят за тяхното бъдеще,  и им пука не за техния отминал живот и без това, ще са по-склонни да направят косвена жертва и да предоставят възможност на млади хора, а не те да взимат и да си ги диплят и лепят като тапети.

Ти сериозно ли? Я влез в магазина и се пробвай да си напазаруваш най тривиалното - Хляб, сирене, К. мляко, яйца, картофи и някой зеленчук, само до тук са ти едни 20 кинта, айде плати и сметките, купи си лекарствата...
...пък иди после на спа.
Младите затова сме млади за да сме както се казва в напи дни креативни, да мислим, да създаваме, обаче днес всичко е свикнало че като има хартийка всички трябва да му се кланят и да му ръсят пачки с пари а то да не прави нищо.
Не става така, все някой им крив, та роботодателите, та политиците, та Коронавируса, че сега и пенсионерите...
В света на капитализма или можеш или духаш, звучи грубо но това са фактите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш глупости.

И да. Сериозно.

Сметни ги както искаш, барабар със сметките за парно и ток, и мога да ти кажа, че на един пенсионер, за тези, които имам аз предвид, и съвсем нечестно взимат хляба на младите, могат и си живеят повече от добре. Но всичко се връща. Тъжно е, че не го осъзнават и не могат до смъртта си, колкото и да им се иска, да са на ниво, за да вършат работата и задълженията, които са изпълнявали преди 20 години.

Няма да се оправи държавата при такова мислене. Всеки да цоца докато може. А насреща трънци.

Посочи ми друга европейска държава където пенсионери да работят след като са пенсионирани?

Ще ми кажеш нещо за размера на пенсиите, нооо всичко е обвързано. БВП и т.н

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване