Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещите млади пенсионери

Препоръчан отговор

преди 38 минути, Генадий 35 годишен написа:

където има печалба има дефицит на производство

Нищо не разбираш от икономика.

преди 32 минути, jhoro написа:

Кой беше казал - „Кажете ми една дефицитна стока и ... ще стана милиардер!“

Да. Незаета потребителска ниша е касичка за пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 430
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно) А миньорите долу в забоя - мизерия, забол

Нека Ви разкажа моята версия, която на много няма да се хареса. Завърших военно училище за пилот 1981г и бях такъв до 1994г. Тогава един "умник", голям началник има смелостта да каже пред целия състав

Амин. Дай боже, Франчи да ти се случи всичко за което си мечтаеш и трудиш. Значи, Франчи да не съм прочела повече такова нещо. Форумната аристократична тенденция изисква ,когато имаш селска къщ

преди 14 минути, Myanmar написа:

Нищо не разбираш от икономика.

Да. Незаета потребителска ниша е касичка за пари.

и като не разбирам как така става че си противоречиш 

нещата се елементарни

но ако някой тръгне да ги оправя ще скочи сумати народ доволни от положението .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Генадий 35 годишен написа:

но ако някой тръгне да ги оправя ще скочи сумати народ доволни от положението .

И как ще стане - оправянето?

преди 9 минути, Генадий 35 годишен написа:

нещата се елементарни

„Чистата и проста истина ... рядко е чиста и никога проста!“
Оскар Уайлд

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Генадий 35 годишен написа:

нещата се елементарни

За мен са елементарни, за теб са мъгла.

преди 1 минута, jhoro написа:

„Чистата и проста истина ... рядко е чиста и никога проста!“
Оскар Уайлд

Чистата съвест е следствие на лошата памет. - Трихо цитира някой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, jhoro написа:

И как ще стане - оправянето?

когато стана кукловод задкулесен и карам хората да правят нещата индиректно без да се замислят

защото ако имат явен господар няма да правят   правилните неща от инат 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Я се „самоцитирай“, моля!

Пусни си тема с пирамидката и ще ти срутя вярванията ти в нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.01.2021 г. в 21:53, VeeeSeLa написа:

Мнението ви, за работещите млади пенсионери първа и втора категория? Вземат и тавана на пенсията и заплата. Редно ли е?

Лееш сълзи за пари, които не само ти, ами едва ли има и един човек във форума, който би искал да ги изпоти. Тъй, че нередното в случая е друго - тези пари всъщност са подигравка с труда на работещите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторката не е уточнила за кои пенсионери става въпрос.За тези на държавна служба ,които си вземат пенсия и заплата.Е това трябва да се премахне.На държавна служба само заплата,ако искаш пенсия напускаш.Военни,МВР,Областни,агенции и така нататък това са хората ,които не са незаменими,но до 2015г края ако имаха 27г общо стаж първа категория вземат и пенсия и заплата.Говоря за МВР и Армията.Така хора още на 47г почнаха да вземат пенсия и заплата.След 2015г вдигнаха възрастта на 52г и се качва всяка година по 2месеца.И така могат да работят до 60г. ,чак тогава системата ги изхвърля.А пък за Областни управи и агенцийки да не говоря там само бивши полицаи,военни и пожарникари но говоря за хора ,които са били високо в иерархията на МВР и Армията.И си живуркат с тавана1400лв и над 2000лв заплата,а младите се чудят къде да почнат работа за 1000лв.Е това е несправедливото,че се заемат местата на младите,не говоря за миньори и др. тежки професии.като ти се работи махаш се и частника те чака,не да се излежаваш на държавна службичка.И 20 заплати се вземат чак като напуснеш системата.Един път напуснеш ли няма връщане.Хиените чакат за твоето място. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, insec написа:

Лееш сълзи за пари, които не само ти, ами едва ли има и един човек във форума, който би искал да ги изпоти. Тъй, че нередното в случая е друго - тези пари всъщност са подигравка с труда на работещите.

Явно малцина разбират за какво "лея" сълзи. Ще си се "пеня" тихомълком, не ми се навлиза в подробности.

преди 28 минути, SIMO70 написа:

За тези на държавна служба ,които си вземат пенсия и заплата

Точно за такива. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези на държавна служба т.е. номенклатурчиците, не са нито първа, нито втора категория пенсионери, а дори не са и млади. Не очаквай от читателите ясновидски способности, няколко човека ти подчертаха, че си се изразила твърде неясно - което е нормално предвид, че очевидно не знаеш, кои хора попадат във въпросните категории пенсия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, insec написа:

което е нормално предвид, че очевидно не знаеш, кои хора попадат във въпросните категории пенсия.

Предизвикваш ме, за да разбереш къде работя и колко добре съм запозната с КТ, браншовите КТД и нормативи за категорийния труд ли? Успокой се малко. Не искам нищо да ми обясняваш. Върни се и виж какви въпроси задавам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не те предизвиквам и успокоението го отправи към себе си. Вижда се в темата, че си толкова добре запозната, та се е наложило да ти цитират наредбата за категоризиране на труда при пенсиониране - пък, ако и това работиш, значи ти и без пенсия не си оправдаваш заплащането. А да ти обясня, защо аджеба тези пенсионери по рудниците продължават да работят същата скапана работа - защото пенсията не им стига да си плащат леченията, а те хем са много, хем са от скъпоструващите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, insec написа:

А да ти обясня, защо аджеба тези пенсионери по рудниците продължават да работят същата скапана работа - защото пенсията не им стига да си плащат леченията, а те хем са много, хем са от скъпоструващите.

Ма на мен ли ми цитират наредбата ве, я гледай, като хората! Хич не ми се разправя с теб. 

И кой ти говори за рудниците. Само там ли са категотийни, айде скрий се някъде. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, insec написа:

Баси елементаризма автентичен.

За такива, като теб така. К'во каза по мойте въпроси от първия пост - НИЩО! Обсъди мен, няма нужда.Ще ми даваш па наклон! Ай, мерси!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, VeeeSeLa написа:

....

Ще ти се, ама не би. Като не можеш да се аргументираш и изразяваш грамотно, не някой друг ти е виновен, че да го клеветиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, insec написа:

не някой друг ти е виновен, че да го клеветиш.

Айде, ходи разтягай локуми на някой друг, който разбираш, изразява се грамотно и не те клевети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, VeeeSeLa написа:

....

Нещастнице, толкова ли няма с кого да се заяждаш? Аз да съм се бил успокоил, аз съм бил давал наклон - пък я си виж писаниците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, insec написа:

Нещастнице

Кой започна? Много обичам хора дет не ме познават да ме определят. Ти къде видя да лея сълзи или да съм против потните труженици, ммм? Как па не разбра, че плюя срещу 'ненаялите' се цял един категориен живот, че даже искат още?

преди 3 часа, insec написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.01.2021 г. в 20:53, VeeeSeLa написа:

Мнението ви, за работещите млади пенсионери първа и втора категория? Вземат и тавана на пенсията и заплата. Редно ли е? 

Стана ми любоптно, само на мен ли ми е трън в очите този "Портал" на законодателството разрешаващо подобни несправедливости спрямо младите и безработните.

Надявам се на стойностен и реален диалог по темата, изграден на факти и реални примери!

Веске не знаех, че си млад пенсионер?;)  Но и това не може да ме накара да спра да те харесвам;)  

А сега сериозно.Ще се изкажа в стил Сократис:

За съжеление живота е нечестен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, VeeeSeLa написа:

Как па не разбра, че плюя срещу 'ненаялите' се цял един категориен живот, че даже искат още?

Като не говориш с конкретика, как да разбера - аз и всички останали участници в темата? Случайно да схващаш, че визираш около 50 професии поне, като почти всичките въобще не са завиждане - нито за условията им на труд, нито за заплащането им барабар с пенсията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, insec написа:

50 професии поне, като почти всичките въобще не са завиждане

Ама почти, но не всички. Някои са си направо за завиждане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да дойде някой на моята работа да са катери на височини до сто метра и да го блъска цял ден студения вятър.Всеки ден живота ми риск да остана инвалид.Ама няма кой.Младите мъже тотално се раждат вече с меки китки, израснали по край на мама полата и удобствата на 21 век. Търсят само мекото на баницата, и на две магарета сламата не могат да разделят.Искат работа зад бюро, и да им плащат за присъствие.Не завиждайте на хората с големите пенсии, това са честни пари изкарани буквално с кръв.От личен опит го казвам.Пък, ако реша да бачкам след пенсия много ясно, че ще искам кешовица.Аз лично не го мисля, понеже в Нидерландия имаш право и на социялна и на изработената си пенсия.Мисля да обикалям да обикалям Азия, и да си гледам кефа, ако доживея до пенсия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, VeeeSeLa написа:

Някои са си направо за завиждане.

Да си дойм на думата.

на 20.01.2021 г. в 23:01, VeeeSeLa написа:

Въобще не им завиждам, да не би аз да им плащам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.01.2021 г. в 23:20, Maleficient написа:

Мнението ми е, че са алчни егоисти. 

Я върви работи в мина? Или на обект да зидаш тухли и то зимата? Или да работиш във фабрика за поцинковане? Ти изпадат и зъбите и косата още ка 30г. Точно вие в  администрациите сте най-големите паразити и ненужен отпадак на обществото.Търтеи! По цял ден лаф  моабет евете се по канторите на топло зимата лятото на климатик.Реално файда от вашата работа няма.Той Бойко ще ви управи 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване