Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещите млади пенсионери

Препоръчан отговор

преди 1 час, Myanmar написа:

трябва да си разбрала вече, че светът не е устроен справедливо.

И какво като съм разбрала, не мога изкажа публично явното си недоволство ли? То като са един-двама, ок, преглъщаш някак, ма те гледайки един от друг се заредиха, като домино, край нямат. Баси паразитната зараза!

преди 42 минути, SIMO70 написа:

Никой не им забранява да работят,но не на държавна ясла.Частници бол чакат.

Точно така. Държавна и то на трудов договор, с всичките му привилегии и бонуси, че даже и с претенции за повече.

преди 19 минути, jhoro написа:

Моля - последния ... да угаси ламбата!

Моята ламба, нема как да я угасиш. Не ми знаеш, мързеливото копче де е! :P 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 430
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно) А миньорите долу в забоя - мизерия, забол

Амин. Дай боже, Франчи да ти се случи всичко за което си мечтаеш и трудиш. Значи, Франчи да не съм прочела повече такова нещо. Форумната аристократична тенденция изисква ,когато имаш селска къщ

Нека Ви разкажа моята версия, която на много няма да се хареса. Завърших военно училище за пилот 1981г и бях такъв до 1994г. Тогава един "умник", голям началник има смелостта да каже пред целия състав

преди 4 минути, VeeeSeLa написа:

И какво като съм разбрала, не мога изкажа публично явното си недоволство ли? То като са един-двама, ок, преглъщаш някак, ма те гледайки един от друг се заредиха, като домино, край нямат. Баси паразитната зараза!

И кво???

Каза „си го“, начеса си ... к' вото там - сега ... Хепи ли си?

Да - пълно е с „работещи, придобили и упражнили правото си на пенсия“. Както на държавна (общинске, обществена) длъжност, така и в частния бизнес.

И какво - да ги изпратим в къщи ли? Или в затвора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, VeeeSeLa написа:

Не , не можем да разберем, защо не назовете, кого визирате или коя институция и от къде произтича този страх от това, след като тук сте с псевдоним, а не с имена си и номер по лична карта? .... Мога да отгатна по изказа , че сте служител или на "Дякон Игнатий" или на "Тотлебен", като сериозна възможност има произтичаща от този ваш страх да сте и на "Гурко","6-ти Септември" .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, VeeeSeLa написа:

То като са един-двама, ок, преглъщаш някак, ма те гледайки един от друг се заредиха, като домино, край нямат.

Къде са, не съм срещал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, jhoro написа:

Хепи ли си?

Ще съм хепи, като законово ги пратят у дома, където им е мястото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, VeeeSeLa написа:

Ще съм хепи, като законово ги пратят у дома, където им е мястото.

Като или Когато?

И ... по кой закон това?

Няма такъв, защото - „Пенсия е фиксирано парично възнаграждение (изплащано обикновено месечно), което се дава на хората и с навършена възраст, трудов стаж или увреждане.“

Все едно до кажеш - „Който веднъж спечели от ... лотария - няма право да играе повече!“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Myanmar написа:

Това е оксиморон.

Мисля, че това за първи път го чух от вокалистът на "Ледцепелинг". 

В едно интервю той го каза по този начин: Аз какво да направя, че съм млад пенсионер. 

Въпреки това = сподели и друго, че всичко е благодарение на техния мениджър, който виждайки консерватизмът в Англия ги лансирал в САЩ и даже ходил да се разправя с някакви негра, че продавали чаши с лика на групата и им измъкнал 1000 долара ... 

Та, първо осъзнай какво е оксиморон ... в случая няма взаимно изключващи понятия. 

Оксиморон е примерно и това: женена жена или омъжен мъж ... независимо, че в случая се наблюдава и виД тафтология .... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ncl написа:

Тенденцията е за увеличение на работещите пенсионери.

Погледнете го от добрата му страна. Те ще се споминат и ще оставят на децата си имането, за което завижда я е яд Весела.

преди 2 минути, dioib написа:

съм млад пенсионер

Защо не искаш да ходиш да вземаш заплата с пенсията? Щом не ламтиш за пари, значи си мързелив безделник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Защо не искаш да ходиш да вземаш заплата с пенсията? Щом не ламтиш за пари, значи си мързелив безделник.

При теб всичко се свежда до искане. Нещата са до желание, а нямаш ли желание, то колкото и да го искаш ... няма да получиш ... 

И друго, за теб е низост да си мързелив и безделник. Какво против имаш хората които постоянно празнуват?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, jhoro написа:

Като или Когато?

Хайде сега, при дописване/редактиране се случва. 

преди 23 минути, jhoro написа:

„Пенсия е фиксирано парично възнаграждение (изплащано обикновено месечно), което се дава на хората и с навършена възраст, трудов стаж или увреждане.“

Ми нали са я навършили, получили са решението от НОИ за месечното си парично възнаграждение (в случая тавана), ма са свикнали с по-големи месечни доходи и тавана ги ограничава, нали!?

преди 2 минути, Myanmar написа:

Погледнете го от добрата му страна.

Точно от тая страна гледам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от тая страна гледам. 

Джо Рокфелер умира на 97 години и е бил най-богатият мъж на света и първият американски милиардер. Сутрин Рокфелер закусва хляб и мляко, а вечер яде няколко ябълки. Отива на работа с билет от 5 цента, износва дълго костюмите си и когато си купува къща в Ню Йорк запазва обзавеждането на предишния собственик.    Според мен петте му деца не ги е било яд, че бачка до сетния си час.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Myanmar написа:

Джо Рокфелер умира на 97 години и е бил най-богатият мъж на света и първият американски милиардер. Сутрин Рокфелер закусва хляб и мляко, а вечер яде няколко ябълки. Отива на работа с билет от 5 цента, износва дълго костюмите си и когато си купува къща в Ню Йорк запазва обзавеждането на предишния собственик.    Според мен петте му деца не ги е било яд, че бачка до сетния си час.

Много си далеч от вижданията ми по-въпроса. 
Става въпрос за работна дисциплина и мотивация. Как да мотивираш останалите при наличие на такива особи с привилегии, ммм? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, VeeeSeLa написа:

Много си далеч от вижданията ми по-въпроса. 
Става въпрос за работна дисциплина и мотивация. Как да мотивираш останалите при наличие на такива особи с привилегии, ммм? 

Кфи привилегии мъ кака? Тия хора работят от недоимък не щото им се работи. Не ти ли е правило впечатление коло са демотивирани? Като одъртееш и ти ментат 4 стотака пенсия май ще смениш плочата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Bubbles написа:

Кфи привилегии мъ кака? Тия хора работят от недоимък не щото им се работи. Не ти ли е правило впечатление коло са демотивирани? Като одъртееш и ти ментат 4 стотака пенсия май ще смениш плочата.

Някой чете диагонално и наготви манджа с грозде. Мен не ме мисли к'ви плочи ще въртя, нека одъртея! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, VeeeSeLa написа:

Някой чете диагонално и наготви манджа с грозде. Мен не ме мисли к'ви плочи ще въртя, нека одъртея! 

Директно ти го казвам. Жена не трябва да работи. За това са необходими мъжете. Те да се 'потят" и да изкарват прехраната и други неща. Жената е нежно същество и трябва да се занимава с каквото и харесва, а не да носи пари в дома. Обърнат ли се тези физиологични нужди, то физиологията на жената се поврежда, а психиката на мъжа също. Това е обърната пирамида на Маслоу ... тя не довежда до добро ... но как да е ... 

Може да счетеш, че не разбирам от манджи и не умея да готвя ... тъ така бъркам ги вкусовите си сетива щото съм дърт пияница ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плочите не ги мисли Веске😉 Валса съм го поръчал вече или ламбадата

И въобще не мисля да чакам до като одъртеем.Паднат ли мерките за короната, паля и за 24 часа съм в Гложене. Така, че стягай куфарите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Дава им надежда в бъдещето, защото като пенсионери ще вземат "много повече от 2000 лв.".

преди 53 минути, dioib написа:

Това е обърната пирамида на Маслоу ...

Ще се обърне, ако вместо да мисли за препитанието си стои по цял ден вкъщи и почне да мисли за илюминати и стане вегетарианка! Има патологични случаи и у тоя форум!

преди 53 минути, dioib написа:

Може да счетеш, че не разбирам от манджи и не умея да готвя ... тъ така бъркам ги вкусовите си сетива щото съм дърт пияница ... :) 

Веселата не иска дрътите кози млади върби да лущят, а да си стоят в стобора и да събират довятата слама по земята.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Myanmar написа:

Ще се обърне, ако вместо да мисли за препитанието си стои по цял ден вкъщи и почне да мисли за илюминати и стане вегетарианка! Има патологични случаи и у тоя форум!

Ох ... Това е описано в една книга: "Денят на трифидите"  ... Трябва си и човеци които да не се занимават с оцеляването ... ;) Но с измислянето на изкуствени ценности до там е докарало човечеството - Да е зависимо от по-нисши организми .... 

Патологията е ясна, но тя не е фактическа, защото не сме патолози. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dioib написа:

Директно ти го казвам. Жена не трябва да работи. За това са необходими мъжете. Те да се 'потят" и да изкарват прехраната и други неща. Жената е нежно същество и трябва да се занимава с каквото и харесва, а не да носи пари в дома. Обърнат ли се тези физиологични нужди, то физиологията на жената се поврежда, а психиката на мъжа също. Това е обърната пирамида на Маслоу ... тя не довежда до добро ... но как да е ... 

ЖИната дома да гледа Али Ръза и да реже салатка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Bubbles написа:

Нещо олитя на нейде ... каквото и на душа това ще прави ... а Али Ръза къ сака салата да си я нарежи сам! Щото ножа е оръжие ... :) 

п.п. Пред оръжието всичкия живот е минало ... ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

file.jpg

преди 1 час, dioib написа:

Али Ръза къ сака салата да си я нарежи сам!

Ми как жена му да нареже салатата, като в него са и ножа и хляба!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, insec написа:

Е какви са тези държавни чиновници, с първа и втора категория пенсия?

Може би става дума за обратното - пенсионирани хора, които са работили при условията на първа и/или втора категория труд, в последствие започнали работа като чиновници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване