Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещите млади пенсионери

Препоръчан отговор

преди 31 минути, дръндю написа:

мангото леяр, трябва да направи 40

Цитат

. От първа категория при пенсиониране е трудът на: 1. работници, инженерно-технически специалисти и ръководни служители до ръководител на участък включително, заети на работа под земята в подземните рудници, подземните геологопроучвателни и хидротехнически обекти, тунелното и подземното минно строителство; 2. минни спасители до ръководител на минноспасителна служба (пункт) включително; 3. водолази и работещи в кесони; 4. пилот, щурман, радист, борден инженер (механик), парашутист, стюардеса (стюард) и борден съпроводител, работещи във въздухоплаването ; 5. (нова - ДВ, бр. 114 от 1999 г.) работници, специалисти и ръководни служители в атомна електроцентрала, които: а) са пряко заети с експлоатацията и ремонта на съоръженията в I контур; б) извършват събиране, преработване и погребване на радиоактивни отпадъци и отработено ядрено гориво; 6. (нова - ДВ, бр. 114 от 1999 г.) дефектоскописти, дозиметристи и работници по дезактивация в I контур в атомна електроцентрала; 7. (нова - ДВ, бр. 114 от 1999 г.) работници в металургията: доменчици, конверторчици, агломератчици, шихтовчици, електропещари и пещари, разливачи на черни и цветни метали и техните сплави, машинисти на машини за непрекъснато леене; 8. (нова - ДВ, бр. 64 от 2001 г.) екипажи на кораби, специализирани за превоз на химически вещества, нефтопродукти и въглища; 9. (нова - ДВ, бр. 64 от 2001 г.) работещи в машинното отделение на плавателни съдове от морския флот (без тези в крайбрежния флот).

Според теб коя от гореизброените професии е надценена?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 430
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А на 45 години да вземе да се гръмне ли? 25 години е служил с опасност за живота си (ако преди това семейството му не е получило пенсия и награди посмъртно) А миньорите долу в забоя - мизерия, забол

Нека Ви разкажа моята версия, която на много няма да се хареса. Завърших военно училище за пилот 1981г и бях такъв до 1994г. Тогава един "умник", голям началник има смелостта да каже пред целия състав

Амин. Дай боже, Франчи да ти се случи всичко за което си мечтаеш и трудиш. Значи, Франчи да не съм прочела повече такова нещо. Форумната аристократична тенденция изисква ,когато имаш селска къщ

преди 26 минути, krasimir.krstev написа:

Не е справедливо при наличие на такава свирепа безработица един да взема 600 -700 лева пенсия бил полицай военен пожарникар и още 700 лева заплата с общи доходи от 1300-1400 лева а друг да се радва че е намерил 20 стотинки във вендинг автомата това не е ама никак социално и справедливо и трябва да се прекрати но законът е така устроен че им дава шанс да вземат пенсионери .Това го няма никъде в света!!!!!

Не е толкова чак елементарно.

Справедливо ли е, който е внасял повече пенсионни вноски, да взима по-голяма пенсия?

Справедливо ли е този, който (може да) работи, да взима заплата?

Това горе са риторични въпроси, разбира се, а за безработицата питай други – не са виновни работещите и пенсионерите.

Но не унивай, като почнат да раздават пари както искаш – ей така, на шапка, без да са изработени, тогава всичко ще се срути и вече няма да има на кого да завиждаш и всички ще търсят стотинки по автоматите, раздаващи храната на стадото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, krasimir.krstev написа:

Не е справедливо при наличие на такава свирепа безработица един да взема 600 -700 лева пенсия бил полицай военен пожарникар и още 700 лева заплата с общи доходи от 1300-1400 лева

Какво ще кажеш на вдовицата на полицая, убит от надрусан по време на служба?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Aumi написа:

Какъв мъж си, ако не можеш да осигуриш всичко това и чакаш жената да го прави?

Ами добър мъж съм, не си бия жената, не ѝ изневерявам, обичам си я и си гледам детето.
Като ѝ свърши отпуската по майчинство аз ставах нощно време като ревнеше бебчо, за да може тя да се наспи и да не изпадне в постнатална депресия, както се случва на някои млади майки.
Значи викаш, че ние умните мъже които сме си избрали естествено руси дами с големи заплати, не сме "истински" мъжки добичета бачкащи по строежите те да изкарват повече пари.
Ама вие жените после пък ревете пред съдииките по време на бракоразводното дело, че оня бик много ви е трошил кокалите с неговата истински мъжка агресия.

Ние умните мъже не сме по-глупави от вас жените които чакате всичко на готово.
В къщата на родителите ми са влизали само две момичета, една гъркиня и една белгийка.
Тези двечките бяха единствените които искаха да си плащат сметките за транспортни разходи и ресторанти като ги возех на екскурзии. Сами го искаха, без да им намеквам нищо.
Всички други са се правили или на приятно разсеяни като трябва да се плаща нещо или не са правили никакъв опит да се правят поне за нещо малко , че те настояват да платят. Поне да се преструват че искат да платят. На англичанките им казвах предварително колко струва бензина и те вадеха парички, ама после у ресторанта някакси нямаха нищо против аз да плащам. Една чехкиня пък си въобразяваше, че ще плащам и за неини прицявки, които са извън обичайните при свалки. От българките една студентка хитруваше като казваше предварително колко малко пари са ѝ дали родителите, демек ако не напълня аз резервара на Волгата, еми няма да стигнеме до пещерата. А върхът на нахалството беше една друга нашенка, очакваща мой приятел да прави разходи за да ѝ набави каквото ѝ трябва на нея от един японец. Години по-късно, на една бивша съученика от квартала в София ѝ се искаше на ресторант да съм я водел, щото съм бил мъж. Е па мъж съм, ама си имам жена, па и тя си имаше мъж, що аз да я водя на ресторант по центъра ? Егати нахалството !
Една друга клиентка от брачната ми агенция се опита да ми насрочва среща пред Шератона, ха ха ха ... идиотки всякакви, те си мислят че като стават за гушкане и имат право в 5 звезден хотел да влизат за чужда сметка. 
Абе вас жените бабите ли ви учат да сте такива използвачки ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

една бивша съученика от квартала в София ѝ се искаше на ресторант да съм я водел, щото съм бил мъж. Е па мъж съм, ама си имам жена, па и тя си имаше мъж, що аз да я водя на ресторант по центъра ? Егати нахалството !
Една друга клиентка от брачната ми агенция се опита да ми насрочва среща пред Шератона, ха ха ха ... идиотки всякакви, те си мислят че като стават за гушкане и имат право в 5 звезден хотел да влизат за чужда сметка. 
Абе вас жените бабите ли ви учат да сте такива използвачки ?

Значи викаш, мъжете като теб, могат да са използвачи, но жените не трябва да са използвачки?!

Тук не става въпрос дали жената може да си плати сметката в ресторанта или не. Тук става въпрос, дали истинският мъж следва да плаща сметката в ресторанта, или е мухльо, селяндур, който иска да ходи на срещи, но е толкова стиснат, че не иска да черпи дамата по едно кафе! Което доказва, че не може да бъде никакъв мъж! 

Само  прости мухльовци могат да разсъждава така!

Не знам твоята руса женица колко акъл има в главата и колко трябва да е тъпа, за да се омъжи за такъв  Бай Ганьо като теб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

според мен възрастта за пенсиониране трябва да е една за всички

Дънди ... остави какво предлагаш ти. 

Човек чувствайки се годен защо да не работи?! Кой го спира?! 

В една частна фирма може ли да наредиш на работодателя да премахне работещ пенсионер и на какво основание?! 

В държавно учреждение е друго. Особено където се изисква лоялност към държавата. 

В днешно време малко фирми могат да отделят средства за обучаване на млад персонал. 

Повечето млади искат веднага да получава "добри" пари. На ясно са им колко им трябва. Ако не му дават, то за какво да работи?! 

И така .... стават на 27 години, а някой или и двамата родители ги издържат, а те си мислят за велики. 

ОК, до 25 аз учех. Те след 18 желаят ли да учат?! Дава им се шанс от някои родители, а те какво правят?! Не искат, защото отивайки на изпит не биват приети, а платеното = родителите им нямат средства. 

Дънди .... работа има за целия китайски народ, но каква работа?!

Ей тука ... в 'Балкана" се търси Гатерист и точилар на гатер-ленти. Дават 2400 лв заплата ... ха де ... веднага давам телефона на заинтересован ... НО ... кой от младите може да работи такава работа?! И кой ще дойде нейде де условията за живот са под всякаква критика?! 

Парадокса Дънди е, че в определени области има недостиг на персонал, но желанието на младите  е да работят точно там където има работещи пенсионери. Защо?!   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Aumi написа:

Не знам твоята руса женица колко акъл има в главата и колко трябва да е тъпа, за да се омъжи за такъв  Бай Ганьо като теб!

Е па направила си е сметката жената, кой ще ѝ е верен до гроб и него си го е вземала.
Каква работа е щяло да ѝ върши да си вземе някой който е имал вече къща и който ще я зареже сама да се чуди как да си отглежда детето ? Щяла е пак да трябва тя да си купува апартамент, щото без мъж къща трудно се поддържа и да няма кой да ѝ помага да заведе болното хлапе на доктор, като не я пуска шефа отпуска и ще я уволни ако почне да взима болнични тя, заради детето ѝ.
По твоята логика лъвиците са колеми тъпанарки защото те ловуват а лъвът само яде на готово. Те са няколко лъвици с един лъв де. Но пък те лъвиците знаят че ако го няма защитникът лъв да пази територията им на лов, като дойде друг лъв, той задължително убива всичките лъвчета които намери. А те лъвиците са мъдри майки и си обичат лъвчетата, значи преценяват че им е по-изгодно да могат да отгледат поколение, отколкото да се правят на мързеливи и не хранят лъва.
А ти мъж що нямаш ма госпожо тревопасна ?
От много акъл ли ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Белгиеца написа:

От много акъл ли ?

:lol6: Откъде измисли, че нямам мъж!

Имам си мъж и то не стиснат мухльо като теб, който не може да почерпи жена с едно кафе!

Моят мъж и къщи строи, и коли последни модели кара, и на мен ми купува.

Не че не мога да си купя сама, но е друго, когато мъжът ти я купи! Мъжът трябва да се чувства истински мъж!. Иначе, ако една жена си купува всичко сама, за какво ѝ е мъж?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, dioib написа:

В една частна фирма може ли да наредиш на работодателя да премахне работещ пенсионер и на какво основание?! 

В държавно учреждение е друго. Особено където се изисква лоялност към държавата. 

Точно срещу липсата на такава лоялност, роптая аз. Как да вляза в положение на такъв, който е пенсионер от държавна работа, по първа или втора категория, взема тавана и 3-6 месеца след пенсия се връща на трудов договор, висока заплата и пак категорийна длъжност. Защо, защо само за тях (тези десетки облагодетелсвани)? Фрапантното в случая е, че не са случайни хора, все хора обвързани по някакъв начин с ръководството, демонстриращи висок стандарт и високомерие. Другият въпрос - защо никой от по-обикновенните и принципни хора, пенсионирани категорийно не пожела да се върне?

Аз за себе си знам отговорите. Въпроса ми е къде са държавата и законите? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, insec написа:

Е какви са тези държавни чиновници, с първа и втора категория пенсия?

Еми няма такива. Станаха 9 страници, не казва къде са, какви са. Аз даже преписах тук първата категория. Колко такива хора и какво им коства да практикуват професията си след пенсия е повод да се замислим колко са отчаяни, а не колко са доволни от живота, на който Весела завижда, така де, яд я е.

преди 14 часа, jhoro написа:

Може би става дума за обратното - пенсионирани хора, които са работили при условията на първа и/или втора категория труд, в последствие започнали работа като чиновници.

Да, работиш 45 години в мина и на 65-годиша възраст ставаш счетоводител в Общината. Звучи правдоподобно.

преди 7 часа, Aumi написа:

да не говорим да купят и обзаведат хубав апартамен, да построят къща, да купят кола не само на себе си, но и на жената?!

Забрави яхтата с олимпийски басейн и личната гора, в която да ловува благородни елени...

Downton-Abbey-has-brought-shooting-back-

преди 6 часа, Aumi написа:

В последните времена, жените работят наравно, а някои дори и повече от мъжете.

Моля за съвет, това в темата "да бъдем сексисти за 5 минути" или в бисерите да го сложа haha.png във времената, в които да бъдеш ковра и златотърсачка стана най-популярната професия.

О,  ти искаш да не работищ, а жена ти да ти купи апартамент и кола?!

И защо?! Мъжът нали затова е мъж - да работи, да се грижи за семейството, да купи дом и да осигури всичко необходимо на това семейство! Какъв мъж си, ако не можеш да осигуриш всичко това и чакаш жената да го прави?

Е нали жените работили повече от мъжете. Значи могат да купят две къщи, да изгледат две семейства и да осигурят "всичко необходимо на това семейство"! Защо тогава мъжа да се бъхти и питаш защо жените трябва да харчат пари извън парцалки и пластична хирургия?

преди 6 часа, Генадий 35 годишен написа:

значи жената да си  работи и да си изкарва парички и да си ги харчи за нея а някой друг да  и купува апартаменти и коли

обаче като стане въпрос за обратното   какъв мъж е 

Ашколсун!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Myanmar написа:

Е нали жените работили повече от мъжете. 

Казах някои, не всички.

Но пък е прието мъжът да е глава на семейството!

Цитат

Значи могат да купят две къщи, да изгледат две семейства и да осигурят "всичко необходимо на това семейство"! Защо тогава мъжа да се бъхти и питаш защо жените трябва да харчат пари извън парцалки и пластична хирургия?

В едно истинско семейство, мъжът и жената имат равни права и равни задължения. И никой не кара никого да се бъхти повече от другия, нито пък единия да играе ролята на използвач и да чака наготово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не може да бъде глава, следва с жената да имат равни права.

Хайде дай ми пример какви права жените нямат, които мъжете ги имат в България? По-скоро жените имат повече права, много неща им се опрощават, много неща им се дават даром, много дипломи и шофьорски книжки им се харизват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Хайде дай ми пример какви права жените нямат, които мъжете ги имат в България? По-скоро жените имат повече права, много неща им се опрощават, много неща им се дават даром, много дипломи и шофьорски книжки им се харизват.

Казах, че в истинските семейства, жените и мъжете имат равни права и равни задължения.

Специално в България, жените не могат да се оплачат, че нямат права.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казахме, в цял свят се приема, че мъжът е глава на семейството.

Ако не може да бъде глава, следва с жената да имат равни права.

затова сме на това дередже

и така ще сме докато се разбере и приеме

че човекът няма никакви права

а само задължения.

банките много добре са го осъзнали и го прилагат и са добре

когато влезеш и искаш кредит

ти казват ей цървул дай да ти видиме какво имущество имаш 

и история на кредитите

не ни интересуват никакви права.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, дръндю написа:

футболисти - 32 макс

което значи, че определянето на възрастта за пенсиониране е погрешно

Не бери грижа за тях, несправедливо е, че един футболист взема колкото цялата ти махала. С уреден живот, когато даже душа ти го плащат, футболистите трябва да си заделят и време за плеймейтки и харчене на парите си.

преди 4 часа, дръндю написа:

според мен възрастта за пенсиониране трябва да е една за всички

Това е комунизъм, баце. И ако балерина, багерист и продавач на бонбони се пенсионират по едно и също време, сещаш ли се, че всички ще искат да са продавачи на бонбони, а няма да има други професии?

преди 3 часа, дръндю написа:

не ми е ясно, защо защитавате труда на едни, а пренебрегвате труда на други

Защото едните е много по-вероятно да не достигнат до пенсионна възраст.

преди 2 часа, дръндю написа:

само дето тука, мангото леяр, трябва да направи 40 години стаж

То в твоя етнос образователната компетентност за нищо я нямате, затова и не можеш да разбереш разликата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Myanmar написа:

Колко такива хора и какво им коства да практикуват професията си след пенсия е повод да се замислим колко са отчаяни,

Ооо да, много са отчаяни. Хахха!

преди 43 минути, Myanmar написа:

Еми няма такива.

Това, че си далеч от подобен отрасъл, не означава, че не съществува.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, krasimir.krstev написа:

Не е справедливо при наличие на такава свирепа безработица...

Безработицата в България е символична - 5%.

В Испания, за сравнение, достига 25%

преди 3 часа, krasimir.krstev написа:

бил полицай военен пожарникар

Стани пожарникар бе, влизай в горящи къщи и събирай влог за жена си в случай, че един ден не се прибереш вкъщи. Откъде това цинично отношение към професиите, при които хората рискуват живота си или се тровят и боледуват или са избрани да управляват и поемат огромни отговорности? Само полицаите са проста паплач, но те са на хранилка на властта, да може да ни спира в подстъпите към Парламента. Ние сме на челно място в света по полицаи на глава от населението, защото сме на челни места и по несправедливост и заплаха за погром над управляващите тоталитарния строй в България.

преди 2 часа, andreygg написа:

А, ти какво предлагаш?

Същото каквото и Дръндьо - неграмотен, мързелив продавач на семки да взема колкото спасител в планината, работещ под земята или водач на обществен транспорт. Нищо, че ако продавача на семки отмести поглед настрани най-вероятно няма да умрат 30 души, нека имат еднакви привилегии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Aumi написа:

В едно истинско семейство, мъжът и жената имат равни права и равни задължения.

Само това ако се седне да се коментира, е достатъчно за началото на конфликти и семейни разправии... Започнеш ли да си мериш куклите и парцалките, и що оня е изял две трети от салама, а на тебе е останала една трета, що днес не е изчистил с прахосмукачката, след като е "негов ред"... , с "примерното" семейство вече всичко е свършило.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

мухльо, селяндур, който иска да ходи на срещи, но е толкова стиснат, че не иска да черпи дамата по едно кафе

Белгиеца ти пише за 5-звезден хотел, ти го изопачаваш, че било едно кафе.

преди 2 часа, dioib написа:

Дънди ... остави какво предлагаш ти. 

И ти ли му хвана спатиите haha.png

преди 2 часа, dioib написа:

Ей тука ... в 'Балкана" се търси Гатерист и точилар на гатер-ленти. Дават 2400 лв заплата ... ха де ... веднага давам телефона на заинтересован ... НО ... кой от младите може да работи такава работа?! И кой ще дойде нейде де условията за живот са под всякаква критика?! 

Пак ашколсун.

преди 26 минути, Генадий 35 годишен написа:

затова сме на това дередже

и така ще сме докато се разбере и приеме

че човекът няма никакви права

а само задължения.

банките много добре са го осъзнали и го прилагат и са добре

когато влезеш и искаш кредит

ти казват ей цървул дай да ти видиме какво имущество имаш 

и история на кредитите

не ни интересуват никакви права.

Това, разбира се, са пълни глупости. И всеки вложител/кредитополучател има права. Основното му е да бъде или изобщо да не бъде в отношения с банка.

преди 1 час, VeeeSeLa написа:

пенсионер от държавна работа, по първа или втора категория, взема тавана и 3-6 месеца след пенсия се връща на трудов договор, висока заплата и пак категорийна длъжност

Къде това? Каква е тази професия?

Фрапантното в случая е, че не са случайни хора, все хора обвързани по някакъв начин с ръководството, демонстриращи висок стандарт и високомерие.

Така, както го описваш, не е проблем пенсионната възраст, а шуробаджанащината. Това са две коренно различни неща.

преди 40 минути, Aumi написа:

Но пък е прието мъжът да е глава на семейството!

И какво е това "главата", ако не да взема решения, срещу които роптаете после, че сте дискриминирани и безправни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Myanmar написа:

И всеки вложител/кредитополучател има права.

има права таратанци

питай василев  и шиши

ако имаш връзки може някое кредитче без да го връщаш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Е па направила си е сметката жената, кой ще ѝ е верен до гроб и него си го е вземала.
Каква работа е щяло да ѝ върши да си вземе някой който е имал вече къща и който ще я зареже сама да се чуди как да си отглежда детето ? Щяла е пак да трябва тя да си купува апартамент, щото без мъж къща трудно се поддържа и да няма кой да ѝ помага да заведе болното хлапе на доктор, като не я пуска шефа отпуска и ще я уволни ако почне да взима болнични тя, заради детето ѝ.
По твоята логика лъвиците са колеми тъпанарки защото те ловуват а лъвът само яде на готово. Те са няколко лъвици с един лъв де. Но пък те лъвиците знаят че ако го няма защитникът лъв да пази територията им на лов, като дойде друг лъв, той задължително убива всичките лъвчета които намери. А те лъвиците са мъдри майки и си обичат лъвчетата, значи преценяват че им е по-изгодно да могат да отгледат поколение, отколкото да се правят на мързеливи и не хранят лъва.
От много акъл ли ?

Белжо, не се сравнявай с лъв. Далеко си от лъв. Ти си един недорасъл хлапак, който след като се е държал за полата на родната си мама, си е намерил друга мама да го обгрижва.Такива като теб нито мъжете нито жените ги уважават.Във форума от всички си подиграван.Сигурен съм, че и в живота си така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Myanmar написа:

Така, както го описваш, не е проблем пенсионната възраст, а шуробаджанащината.

И двете. Защо закона позволя на пенсионер с тавана на пенсията да заемат щатни бройки, и на работодателя да ги наема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Aumi написа:

В едно истинско семейство, мъжът и жената имат равни права и равни задължения.

Това го прави двуглаво семейство, не обръщаш ли внимание?

преди 2 минути, Генадий 35 годишен написа:

ако имаш връзки

Ти имаш ли връзки?

преди 1 минута, VeeeSeLa написа:

И двете.

Не е и двете! Ти не говориш за пенсионерите, а за "все хора обвързани по някакъв начин с ръководството".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фрапантното в случая е, че не са случайни хора, все хора обвързани по някакъв начин с ръководството,

Тук трябва да те разочаровам. Само това мога да споделя тук. Говоря за две мои познати и не бих си позволил даже за кои служби става въпрос. 

Да, не са случайни хора, но не са обвързани с ръководството. На едната, лично познавам кадровика от мястото където е работила. 

Мисля, че се съмняваш в начина на подбор на кадри. Хм, даже не бих си позволил да попитам какви са критериите въпросния кадровик, независимо, че е пенсионер. 

В дадени държавни служби, то, подаваш си документите и те проучват. Там трудно се пробива и определено се знае кои са "политически парашутисти". = Ти за такава ли работа се надяваш млад човек са получи?! Или ей така ... мислиш, че може лесно да се докаже лоялност към държавата ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване