Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ъпгрейд на рам DDR4 2133MHz и 2666MHz

Препоръчан отговор

Искам да попитам дъното ми е H110MH PRO D4 6.x ,което подържа  DDR4 2133/ 1866 MHz. В момента съм със  платка която е 2133MHz кингстоне и искам да ъпгрейдна да сложа още 8гб но рамта която искам да закупя е Kingston ValueRAM, 8GB DDR4, 2666MHz CL19.Въпросът ми е дали 2-та кита ще са съвместими и компа ще работи без проблем или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Трябва да работи, но на най-ниската честота - 2133.

На мене точно това ми казаха ,че ще работи самото дъно ще направи така че да работи на 2133 но също ми казаха може и да не запали и затова реших да попитам във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти се гарантира, ако въпросната памет фигурира в листата със сертифицираните и изпробвани чипове от сайта на производителя на дъното. В останалите случаи... проба, грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Може да ти се гарантира, ако въпросната памет фигурира в листата със сертифицираните и изпробвани чипове от сайта на производителя на дъното. В останалите случаи... проба, грешка.

Изглежда ,че май не я подържа или аз просто не виждам правилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не се набутваш с покупката, отиди в най-близкия сервиз и пробвайте с налични при тях памети на въпросната честота.

Това, че не фигурира в листата не означава, че няма да тръгне. Просто никой не ти го гарантира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Joss Bomon написа:

За да не се набутваш с покупката, отиди в най-близкия сервиз и пробвайте с налични при тях памети на въпросната честота.

Това, че не фигурира в листата не означава, че няма да тръгне. Просто никой не ти го гарантира.

Мерси много за помоща сигорно ще я поръчам пък каквото стане ако не стане ще я върна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не са "два кита". Две отделни плочки са две отделни плочки.

Второ, в най-добрия случай двете плочки ще работят безпроблемно.

Реално, съвременните платформи са до такава степен капризни, че тези две плочки с различни характеристики постоянно ще ти дават грешки свързани с паметта, дори двете плочки да са напълно изправни.

Освен ако не настроиш таймингите ръчно, че да са еднакви и за двете, не очаквай пълна стабилност. Пускаш тест на паметта и се молиш да не изгърмят.

За сравнение, AM2+ дъното, което бях купил за без пари преди време - дъно с athlon x2 4400+ и 3GB рам(2х512М, 1х1G 667MHz, 1x1G 800MHz):

- замених двете 512М с моите 2х 1GB 800MHz и компютърът заработи без капризи. АНТИЧНА ПЛАТФОРМА ПРОСТО СИ ЗАПАЛИ! Prime95 минава НЕ ЗНАМ КАК... Memtest минава НЕ ЗНАМ КАК... ПРОСТО МИНАВА... А на лаптопа си с i5-8300H му боднах още една 8GB DDR4 2666 но с един леко различен тайминг - обичайната ми експлоатация на лаптопа приключва със син екран заради паметите. Сложа всяка по отделно - няма грешка. Сложа двете - греда.

За бетон резултат - купуваш кит от магазина(или употребяван работещ, няма значение), бодеш, забравяш. Старата памет продаваш.

Това е положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, hudyr написа:

Първо, не са "два кита". Две отделни плочки са две отделни плочки.

Второ, в най-добрия случай двете плочки ще работят безпроблемно.

Реално, съвременните платформи са до такава степен капризни, че тези две плочки с различни характеристики постоянно ще ти дават грешки свързани с паметта, дори двете плочки да са напълно изправни.

Освен ако не настроиш таймингите ръчно, че да са еднакви и за двете, не очаквай пълна стабилност. Пускаш тест на паметта и се молиш да не изгърмят.

За сравнение, AM2+ дъното, което бях купил за без пари преди време - дъно с athlon x2 4400+ и 3GB рам(2х512М, 1х1G 667MHz, 1x1G 800MHz):

- замених двете 512М с моите 2х 1GB 800MHz и компютърът заработи без капризи. АНТИЧНА ПЛАТФОРМА ПРОСТО СИ ЗАПАЛИ! Prime95 минава НЕ ЗНАМ КАК... Memtest минава НЕ ЗНАМ КАК... ПРОСТО МИНАВА... А на лаптопа си с i5-8300H му боднах още една 8GB DDR4 2666 но с един леко различен тайминг - обичайната ми експлоатация на лаптопа приключва със син екран заради паметите. Сложа всяка по отделно - няма грешка. Сложа двете - греда.

За бетон резултат - купуваш кит от магазина(или употребяван работещ, няма значение), бодеш, забравяш. Старата памет продаваш.

Това е положението.

Глупости на търкалета...

П.П. С такъв беден опит (един десктоп с Атлон и едно лаптопче) толкоз. 

Това е положението...:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване