Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за ъпгрейд

Виж решението Разрешен от Gaming_Solutions,

Препоръчан отговор

преди 7 часа, RudeBoy написа:

Ами аз много ясно писах в първия пост - търся мнение за процесора! Това за дъното е второстепенен въпрос. Не знам защо всички се хванахте за него.

Имам някаква информация за търговците, защото ми се е налагало да работя с тях. Не съм осведомен за частите - съвместимости, особености, реални предимства и недостатъци. Това ми се искаше да науча.

Интересно, че преди 6 години, когато сглобявах сегашния си компютър, стана горе-долу същото. Пак пуснах теми, пак едни "специалисти" ми наговориха сума ти общи приказки, и накрая отидох в магазина, и купих каквото ми предложи продавача. Май и сега ще е така.

Процесора е страхотен 6С/12Т-ядрен процесор на цената на 3600, но с вградена графика и е съвместим с дънни платки от сериите B550 и X570. Води се и с някакви допълнителни защити с/у уязвимост. В игрите е малко по-бавен от 3600, но щом не си геймър, добре си се ориентирал. По-долу ти давам предложение от нашия магазин. По-бюджетно дъно от предложеното с В550 трудно ще намериш. Друг вариант за да ти е по-евтино е да се ориентираш към вече по-старото поколение процесори (3350G, 3400G, 2400G...) и по-евтино дъно В450, но там си ограничен вече до 4-ядрени процесори.

https://factorbravo.com/product/gigabyte-b550m-s2h-socket-am4-matx-2xddr4-m2-nvme

https://factorbravo.com/product/amd-ryzen-5-pro-4650g-mpk-6c12t-11mb-37-ghz-up-to-42-ghz

ПП. Казваш, че ще слагаш 2х8Гб рам, гледай да е по-бърза, поне 3200MHz CL16, заради вградената графика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 61
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-S2H-rev-10/sp#sp

На това дъно USB му е ограничено до теоретичните 5 Gbits/s скорост, които в реални условия ще дадат не повече от 3,2  Gbits/s  = 400 мега байта в секунда.
За човек имащ претенции да прехвърля много RAW файлове от все по-нови модели щракалки, може и да се окаже в бъдеще че е бавничко.
То и заради това просто няма вход USB C и разни модерни джаджи ще трябва да се свързват на бавни скорости с адаптери от С към А.

А и като го гледам на снимката, ако някой му тури една пасивна видеокарта там баш до миниатюрното радиаторче на чипсета му, ще стане приятно топличко като в сауна на това място.

Абе Любомире, събери пари за АТХ дъно, не си на зор сега спешно да сменяш система заради някакви си хипотетични сглобки на панорамни снимки. При АТХ формата има повече място, въздух има около отделните елементи, по-лесно се добавят разни PCIe карти за каквото се сетиш в бъдеще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Белжо, и ти ли, бе?... Научи разликата между "компютър" и "компир", стана "спициальисть", и взе да раздаваш акъл? :lol6: 

Айде нема нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Ползвам същия процесор и когато не съм на машината си казвам искам да си взема нов по-як, по-бърз, по-шарен ...

2. Когато седна на машината всичко ми е перфе нищо не ми сече, влачи, бави , шуми машината е перфектна и се разубеждавам за нова машина.

3. Отивам на работа сглобявам нова яка машина на клиент и си викам не не искам и аз такава машина супер еееееее.

Прибирам се сядам на моята машина и отново се повтаря точка 2 после следва 3 и така от няколко години.

Ако разбереш какво искам да каже значи има смисъл от коментара ми ако не го разбереш живи и здрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Can Oa , разбирам те отлично :) . Ама всичко опира до пари.

преди 32 минути, Can Oa написа:

2. Когато седна на машината всичко ми е перфе нищо не ми сече, влачи, бави , шуми машината е перфектна

Това искам и аз. За разлика от теб, аз не сглобявам за клиенти. За мен компютъра е просто средство за вършене на определена работа. Знам, че има (и винаги ще има) по-яки и по-шарени, но някакси не ме привличат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, RudeBoy написа:

Не си ме разбрал :)

Написах го убедително но явно не е трябвало. Ще го напиша с едно изречение.

Не ти трябва нова машина за това , което правиш и си спести парите за нова.

Живи и здрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 3 минути, Can Oa написа:

Не ти трябва нова машина за това , което правиш и си спести парите за нова.

Б@си философското изказване.default_lol6.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

:offtopic_s:

Б@си философското изказване.default_lol6.gif

Не схващам какво имаш предвид но понеже не ми пука ще се направя че разбирам.

Жив и здрав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Белгиеца написа:

Но на дъното трябва има поне Display Port

Като го пишеш това преглеждал ли си на колко дъна има този порт,и колко струват тези дъна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Can Oa написа:

Не схващам какво имаш предвид

преди 18 минути, Can Oa написа:

Не ти трябва нова машина ...спести парите за нова.

Звучи като
събирай пари за по-нова
или
и с тая си си добре - харчи си парите за друго
--
Жив и здрав и ти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Can Oa написа:

Не си ме разбрал :)

Разбрах това, което написа. Ако си искал да кажеш едно, а си написал друго - не е моя вината. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Разбрах това, което написа. Ако си искал да кажеш едно, а си написал друго - не е моя вината. 

Ок успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.... а дали има някаква малка надежда че с новия хардуер може и постовете ти в хардуерните раздели да станат адекватни ? господин Груб  :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, arestant написа:

.... а дали има някаква малка надежда че с новия хардуер може и постовете ти в хардуерните раздели да станат адекватни ? господин Груб  :biggrin:

И ти ми говориш за адекватни постове?... :lol6: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- няма за какво друго да ти говоря, за хардуер няма да ме разбереш :biggrin:...то ти се личи от темата, ама дойдох да си правя лаф ей така за кеф... айде със здраве, грубото момче ... добре че Can oa и gaming solutions те оправиха, че другите разбират колкото тебе

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, RudeBoy написа:

..., и взе да раздаваш акъл?

Разликата между мен и теб е, че аз не им падам на колене да се унижавам пред търговците.
И знам за какво да гледам и съм се ориентирал сам от първи опит, успешно.

Вече двама човека ти написаха, че няма смисъл от твоето упражнение.
Ако не ти стига 4 ядрен процесор за Лайтрума, няма да ти стигне и 6 ядрен.
Интересно, как така при мен си работи без ядове, а ?
Единстевно има голям радиатор, да не може да загрява, ама иначе е пак 4 ядрен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 7 месеца по-късно...

За момента разглеждам AMD Ryzen 5 5600G. Кое дъно да предпочета - Gigabyte A520M-DS3H , или B550-DS3H ? Първото ми харесва заради цената, и че има DP. С какво е по-добро второто?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Rudy M. написа:

За момента разглеждам AMD Ryzen 5 5600G. Кое дъно да предпочета - Gigabyte A520M-DS3H , или B550-DS3H ? Първото ми харесва заради цената, и че има DP. С какво е по-добро второто?

Предишният ъпгрейд очевидно е бил отложен .  Има ли точно фиксиран бюджет ? Винаги бих предпочел чипсет B 550 пред А 520 , има известни разлики в полза на 550 касаещи сата портове , по-висока скорост на рам памет плюс опция за овърклок . Предполагам , че последната възможност не те интересува при условие ,че машината се ползва за ежедневни нужди .  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Предишният ъпгрейд очевидно е бил отложен .

Очевидно :)  Писаното дотук в темата не можа да ме ориентира какво да купя, затова реших да си дам малко време, и да се пообразовам по въпроса. За съжаление за това време цените се вдигнаха, и много хубави части изчезнаха от магазините. Освен това смених монитора, от 1920х1200 минах на 4К, и това леко повиши изискванията.

SATA портове ползвам 2, с тенденция да мина на 1 и M2. Скорост на RAМ - и двете дъна поддържат до 3200 MHz, ако не се лъжа?... Харесал съм си два броя Kingston , с опция за добавяне на още 2 в бъдеще, ако има нужда. Овърклок нямам намерение да правя. Затова си мисля, че по-евтиното дъно ще ми върши работа. Прав ли съм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да за съжаление това е вярно . След пандемията нещата не са никак приятни . Аз също от месеци чакам за паднат цените на графичните карти , но при някои модели отново тръгнаха стремглаво нагоре.  Зависи от конкретните модели ,но при B 550 чипсет повечето дънни платки разполагат с поне 2 броя  М 2 слота , а при по-скъпите има екстри ,като по-бързи  Lan портове ,по-добри  VRM , качествена захранваща схема и по-ниски температури. Но и по-евтиното ще ти свърши работа. Относно рам паметта при по-качествените дъна може да се повиши честотата значително след овърклок и да се подобрят таймингите  . Гейминг солюшънс е прав , ако се ползва интегрираната графика в процесора по-висока честота на паметта е голям плюс . Аз препоръчвам на близки и приятели да я постават поне на 3600 мегахерца . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Rudy M. написа:

Очевидно :)  Писаното дотук в темата не можа да ме ориентира какво да купя, затова реших да си дам малко време, и да се пообразовам по въпроса. 

Обаче си маркирал темата като "решена". Точно такива безхаберници трябва да се отсяват и да не пускат теми в тези раздели. Доколкото прочетох и преди време си публикувал подобна тема и след това не си се съобразил с мненията в нея, а си дал палец нагоре на продавача в технобакалията. Ако бях на мястото на момчетата, които са се опитали да ти помогнат, щях да те пратя да пасеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е колко голям плюс ще е разликата между 3600 и 3200?... Аз не играя игри, графиката ми трябва колкото да изкарам образ на монитора. Гледам да насоча колкото може повече пари към процесорна мощност и обем памет, защото това харчи Lightroom. Сега като пусна да се конвертира 100MB 45MP NEF файл, процесорът ми залепя на 99%, а паметта е стабилно над 90%. Очевадно има нужда от ъпгрейд.

преди 3 минути, Jorge написа:

Обаче си маркирал темата като "решена". Точно такива безхаберници трябва да се отсяват и да не пускат теми в тези раздели. Доколкото прочетох и преди време си публикувал подобна тема и след това не си се съобразил с мненията в нея, а си дал палец нагоре на продавача в технобакалията. Ако бях на мястото на момчетата, които са се опитали да ти помогнат, щях да те пратя да пасеш. 

Тролче, изчезнѝ. Няма да те храня, не се надявай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На пазара има сравнително добри памети на 3200 мхц CL 14 , които лесно стигат до тези споменати  3600 след малко настройки . Не е задължително да се купува рам на 3600 CL 16 , която е на по-високи цени . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване