Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес както си работих на лаптопа и изведнъж ми спря интернета.Помислих си че става нещо с рутера , обаче се оказа че лаптопа въобще не открива wifi адаптера. Пробвах да преинсталирам драйвърите , но беше безуспешно, преинсталирах и уиндоуса и пак същото.

Лаптопа е HP Probook 4540s

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ivan_dimitrov666 написа:

Здравейте! Днес както си работих на лаптопа и изведнъж ми спря интернета.Помислих си че става нещо с рутера , обаче се оказа че лаптопа въобще не открива wifi адаптера. Пробвах да преинсталирам драйвърите , но беше безуспешно, преинсталирах и уиндоуса и пак същото.

Лаптопа е HP Probook 4540s

Благодаря предварително!

Виж да не си изключил безжичната карта. Провери също в диспечер на задачите дали се вижда като устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Виж да не си изключил безжичната карта. Провери също в диспечер на задачите дали се вижда като устройство.

image.png.879cca085948d10060edc35c95f1cdf0.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, моя грешка. Виж в диспечер на устройствата ( device manager) дали се вижда безжичната карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, моя грешка. Виж в диспечер на устройствата ( device manager) дали се вижда безжичната карта.

image.png.36ad0cd7f130187b992a809288fcf8d6.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ivan_dimitrov666 написа:

image.png.36ad0cd7f130187b992a809288fcf8d6.png

Имаш неинсталирани драйвери. Трябва да ги инсталираш. Освен това провери да не си забранил с клавишна комбинация безжичния адаптер. Не изключвам и вероятността адаптерът да е изгорял, макар че не ми се е случвало лично на мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Имаш неинсталирани драйвери. Трябва да ги инсталираш. Освен това провери да не си забранил с клавишна комбинация безжичния адаптер. Не изключвам и вероятността адаптерът да е изгорял, макар че не ми се е случвало лично на мен.

Не ми дава да ги инсталирам 

image.png.29b34f018272e2630cc6c45553891fde.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долу вдясно имаш на последната иконка 4 съобщения. Прочете ли ги? Едно от тях ще е свързано с проблема ти. А както е написал Емо, имаш не инсталиран драйвер за безжичната интернет връзка. Друго, което е важно! При HP иконата за интернет връзка е една при ползване на кабел( както в твоя случай) и съвсем друга, при ползване на WI-FI адаптер! Каква ти е операционната система?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kolev71 написа:

Долу вдясно имаш на последната иконка 4 съобщения. Прочете ли ги? Едно от тях ще е свързано с проблема ти. А както е написал Емо, имаш не инсталиран драйвер за безжичната интернет връзка. Друго, което е важно! При HP иконата за интернет връзка е една при ползване на кабел( както в твоя случай) и съвсем друга, при ползване на WI-FI адаптер!

Опитвах няколко пъти да инсталирам драйвър за безжичната връзка и ми излиза това съобщение 

Без име.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 не е магическа операционна система. Не винаги може да намери драйверите и да ги инсталира. Ето линк с драйверите от производителя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 не е магическа операционна система. Не винаги може да намери драйверите и да ги инсталира. Ето линк с драйверите от производителя.

Именно от тук пробвах няколко пъти да инсталирам драйвъра обаче ми излиза това 

Без име.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ivan_dimitrov666 написа:

пробвах няколко пъти

вместо експерименити, да беше дал ID на устройствата - Base System Device

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kolev71 написа:

Погледни картинката: Емо ти е дал линк за изтегляне

ScreenShot001.jpg

Знам от къде да го изтегли и как да го инсталирам обаче не става... дава ми тази грешка от снимката 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ivan_dimitrov666 написа:

Именно от тук пробвах няколко пъти да инсталирам драйвъра обаче ми излиза това 

Без име.jpg

Ако не си инсталирал драйверите за чипсета коректно безжичната карта няма да тръгне. Може да си я изключил, а може и да е повредена. Също заивиси и каква версия на Windows 10 си инсталира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Ако не си инсталирал драйверите за чипсета коректно безжичната карта няма да тръгне. Може да си я изключил, а може и да е повредена. Също заивиси и каква версия на Windows 10 си инсталира.

Оправих всички драйвъри обаче все още не намира безжичната карта 

image.png.4a1035ba1f529125847e7d01a8cc4998.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В най-лошият случай е да ти е изгоряла картата . Ако искаш другата седмица го закарай на сервиз там като го отворят ще кажат какъв  е проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, adersa написа:

В най-лошият случай е да ти е изгоряла картата . Ако искаш другата седмица го закарай на сервиз там като го отворят ще кажат какъв  е проблема.

Най-вероятно, защото като го отворих и картата параше доста и я махнах.

Да попитам ще стане ли някоя друга карта ,която не е за този лаптоп или трябва да си е точно за модела?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ivan_dimitrov666 написа:

Най-вероятно, защото като го отворих и картата параше доста и я махнах.

Да попитам ще стане ли някоя друга карта ,която не е за този лаптоп или трябва да си е точно за модела?

Ами търсиш си такава за същия модел ( разбира се ако може да се маха и не е запоена) или пък си вземаш външна USB безжична карта за 20 лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, ivan_dimitrov666 написа:

Probook 4540s

преди 3 часа, baitexpo написа:

wi-fi картата ти е Mini PCI Express

Но не всяка mini pci-e wifi карта става за този лаптоп заради белия списък в BIOS!
2016072213488006-768x185.jpg
https://www.google.bg/search?&q=hp+probook+4540s+bios+whitelist

https://support.hp.com/gb-en/product/hp-probook-4540s-notebook-pc/5229455/document/c03349886#AbT1
Декларирани съвместими карти:

Цитат

WLAN module
Atheros 9485GN 802.11b/g/n 1x1 WiFi and 3012 Bluetooth 4.0 Combo Adapter  655795-001
Broadcom 4313GN 802.11b/g/n 1x1 WiFi and 20702 Bluetooth 4.0 Combo Adapter  657325-001
Intel Centrino Wireless-N 2230  670290-001
Intel Centrino Advanced-N 6235  670292-001
Ralink WLAN Ralink Ripple3 RT5390F_802.11 b/g/n 1x1 PCIe HMC  670691-001
Atheros AR9485 802.11b/g/n 1x1 WiFi Adapter 675794-001
Atheros AR9565 802.11bgn 1x1 WiFi + BT4.0 combo Adapter  690019-001
Ralink RT3290LE 802.11bgn 1x1 Wi-Fi and Bluetooth 4.0 Combo Adapter  690020-001
Ralink RT5390R 802.11bgn 1x1 Wi-Fi Adapter 691415-00

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също вариант е да си  вземеш Безжичен мрежови адаптер според стандарта, който поддържа рутера  Wireless AC/A/N/G/B. Използвам няколко вида такива, много са удобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване