Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смаляване размера на .dwg файл?

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва да смаля един .dwg файл. Става въпрос за един 3Д проект правен на аутокад, но платформата, в която трябва да го качиме, е 20 мб разрешено, моят е 50 мб. Има ли някакви компрес програми, с които да го смачкам до 20 мб-та? Или трябва да мисля нещо през самият аутокад? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, qnkov написа:

Здравейте, трябва да смаля един .dwg файл. Става въпрос за един 3Д проект правен на аутокад, но платформата, в която трябва да го качиме, е 20 мб разрешено, моят е 50 мб. Има ли някакви компрес програми, с които да го смачкам до 20 мб-та? Или трябва да мисля нещо през самият аутокад? 

WinRar?

ПП: К`во направи бе човек, 20 MB...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Use the following commands to reduce the size of a DWG file.

1. Detach all unneeded xref files using the XREF command.
  2. Select all objects in a drawing and enter the OVERKILL command. This could be needed more than once.
  3. Enter the -PURGE command and choose Regapps.
  4. Enter the PURGE command and select all options.
  5. Enter the -SCALELISTEDIT command and reset the scale list.
  6. Enter the FILTERS command and delete layer filters.
  7. Use SAVEAS to save a new file or save overtop of the original.

Additional workflows:

• Use the WBLOCK command to resave parts or the entire drawing (see Export objects to a drawing file with WBLOCK command).
  • Use the BLOCK command to combine and replace repeating objects or groups of line segments.
  • Use the JOIN command to combine small line segments. 
  • Divide a large drawing into multiple smaller drawings and then attach them into a master drawing (see About Attaching and Detaching Referenced Drawings (Xrefs)). Child drawings can then be loaded/unloaded from the parent drawing as needed.
  • Use EXPORTLAYOUT to save layouts to new model space drawings.

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/how-to-reduce-the-size-of-a-dwg-file-in-autocad.html

ПП: Insert-->Write Block-->Write Block-->Select Object , селектираш всичко и преименуваш новия файл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

Няма как да направиш чак такова компресиране. Ако не ти се разрешават повече мегабайти търси начин да го разделиш на 2 или 3 файла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С архивираща програма може да го раздели на части без проблем. Ако това върши работа!

Добре е да се види какво точно има в този dwg файл, да не се окаже с няколко дебели tiff файла вътре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Няма как да направиш чак такова компресиране

Няма нужда да е компресиране. Достатъчно е да се оптимизира съдържанието на файла.
Като например да се почисти историята на солидите на обектите в чертежа. Избира се обект и се изпълнява за него BREP
Като се изключи опцията за запазване на историята на солидите на обектите - в командния ред се въвежда SOLIDHIST и се задава стойност 0.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, цър-вул написа:

Няма нужда да е компресиране. Достатъчно е да се оптимизира съдържанието на файла.
Като например да се почисти историята на солидите на обектите в чертежа. Избира се обект и се изпълнява за него BREP
Като се изключи опцията за запазване на историята на солидите на обектите - в командния ред се въвежда SOLIDHIST и се задава стойност 0.

Нека да пробва, макар че да се налали почти на 1/3 от големината ми е леко съмнително. А и не знам каква е тази платформа, дето работят с кад гайлове дето да разрешава такива малки мегабиайти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пф, няма лесен начин значи. Ще го мисля, мерси. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не може ли, да го качиш другаде, а на платформата - само линк?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, qnkov написа:

Е, преписваш в командния промпт няколко думи. То по-лесно не може да е. Гледах едно видео, размера падна 5 пъти. Емил Костов не го чети, той във всяка тема пише, че не може и не вярва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване