Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Табовете бавят ли?

Виж решението Разрешен от B-boy/StyLe/,

Препоръчан отговор

Имам 593 таба в мозилката. В Опера имам един, но и там не се отваря мигновено. Да си играя ли да разчиствам или е нормално да зарежда 40 секунди?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Myanmar написа:

Имам 593 таба в мозилката. В Опера имам един, но и там не се отваря мигновено. Да си играя ли да разчиствам или е нормално да зарежда 40 секунди?

Я пак ... ако обичаш???

Имаш отворени едновременно „593 таба/раздела“ ли? И защо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Myanmar написа:

Имам 593 таба в мозилката

593 отметки или отворени 593 таба? И колко 10GB RAM заема лисицата, ако е второто?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, rostislaf написа:

Ето това е мултитаскинг... Да четеш 593 таба...

По-скоро - много-много-многостранна шизофрения!
Не простото „раздвояване ...“, а „#раз_593_яване на личността“!

Пп. Сигурен ли си, че помниш - кой таб за какво е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 43 минути, rostislaf написа:

Ето това е мултитаскинг... Да четеш 593 таба...

Интересно как се визуализират едновременно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, цър-вул написа:

:offtopic_s:   Интересно как се визуализират едновременно

Както „малките камъчета по Лунната повърхност“ - гледани с обикновен бинокъл!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са таба то не ми се мисли как им запазваш текущото състояние (май имаше добавка за целта) или другия вариант е да убиваш процеса на firefox и при нов старт да си ги възобновиш, но един път ще забравиш и ще заминат и трябва да ровиш в историята. Наистина, много по-лесно е да ги сложиш в отметки ако не си, вместо да ги държиш отворени в реално време. Нормално е да има забавяне, ако са отворени всичките.., Ако пък са само в отметки и имаш отворени до 10-тина таба, тогава не е нормално това. Аз имам над 6000 любими в отметките и забавяне нямам. Е периодични сканирам за умрели линкове и дублиращи се такива де, но все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз имам над 6000 любими в отметките и забавяне нямам. Е периодични сканирам за умрели линкове и дублиращи се такива де, но все пак.

+1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без информация за хардуера и дали тези табове се зареждат всеки път или просто си седят неактивни и трябва да се цъкне върху тях, за да се заредят, нищо не може да се каже конкретно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, jhoro написа:

Я пак ... ако обичаш???

Имаш отворени едновременно „593 таба/раздела“ ли? И защо?

За да не ги забравя.

преди 10 часа, jhoro написа:

Пп. Сигурен ли си, че помниш - кой таб за какво е?

Разбира се!

преди 20 часа, цър-вул написа:

593 отметки или отворени 593 таба? И колко 10GB RAM заема лисицата, ако е второто?

Таба. Имаше popup (нов прозорец) и като опитах да затворя другия, то поиска да се увери, че искам да затворя 593 таба.

4 процеса са, общо 800 MB. Стига до 3-4 GB като се разровя.

преди 10 часа, цър-вул написа:

Интересно как се визуализират едновременно

Само фавиконите им се зареждат и активния таб. Иначе периодично имам папки с отметки, в които има по 30-тина сайта и му казвам да ги зареди едновременно, което му отнема към 2 минути.

преди 10 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Ако са таба то не ми се мисли как им запазваш текущото състояние

Просто съм настроил браузъра да пази затворените табове и да ги зарежда при повторно отваряне. И в Chrome го имаше и в Opera.

но един път ще забравиш и ще заминат и трябва да ровиш в историята

Ами аз имам и такива теми във форума haha.png

Не в историята, Мозилката си прави бекапи, могат да подменят текущите настройки или да се извлекат линковете от тях.

Наистина, много по-лесно е да ги сложиш в отметки

В отметките имам към 200, но те не са текущи задачи, ако мога така да се изразя.

преди 10 часа, Raze написа:

тези табове... просто си седят неактивни и трябва да се цъкне върху тях, за да се заредят

Такава е ситуацията. Мен ме изненадва, че Операта без табове е едва 4 пъти по-бърза в зареждането си, т.е. видимо пазените табове не са болка за умиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си сложиш тези табове в отметки и да ги зареждаш всички едновременно, когато ти трябват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип да- бавят.

Колкото повече таба имаш, толкова повече РАМ е нужно.

Аз експериментирах с MS Edge на 4GB RAM и успях да отворя до 250 таба и ми вземаше 3.6ГБ от 3.9ГБ РАМ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
преди 6 часа, Myanmar написа:

Просто съм настроил браузъра да пази затворените табове и да ги зарежда при повторно отваряне. И в Chrome го имаше и в Opera.

Ами аз имам и такива теми във форума

Не в историята, Мозилката си прави бекапи, могат да подменят текущите настройки или да се извлекат линковете от тях.

В отметките имам към 200, но те не са текущи задачи, ако мога така да се изразя.

Е то има да, но по-сигурно май си беше с добавката. Сетих се как се казваше. Session Manager май беше, иначе знам за настройката и за извличането. Но често аз лично ползвам хамалския метод с килването на процеса и слагането на системата на sleep. Иначе само 200 отметки и то не в текущи, не би трябвало да бави от тях. Както казах, аз имам близо 6000 отметки и редовно имам по 40 таба отворени и няма проблеми. Ако имаш забавяне си почисти кеша на браузъра. CCleaner има възможност за компресиране на SQLITE базата с данни. Подобно нещо може и самостоятелния инструмент SpeedyFox. Другото вече си е от хардуера в системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Session Manager

Тук ми я препоръчаха, нищо чудно и от теб да я знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Myanmar написа:

Тук ми я препоръчаха, нищо чудно и от теб да я знам.

Може, но май вече я няма. Сега проверих. Намирам само някаква Tab Session Manager:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tab-session-manager/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Може, но май вече я няма.

Да, неактивна ми стои и не ми дава да я пусна.

http://sessionmanager.mozdev.org/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване