Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте от скоро време исках да сложа ssd на моя компютър.Но незнам кое ssd ще пасне за комютъра ми.Не ми трябва толкова голчмо ssd към 240 мисля че ще са ми достатъчни.Затова ви моля да ми помогнете с избора.Ето и характеристиките на компютъра ако ви трябват.Intel i5 4440S 2.8 Ghz,gtx 1060 3 gb ,2*8gb ram,hdd 500 gb

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си споменал дъното, а то е важно, ако SSD-то ще се свързва към SATA 3.

(вероятно ще има свободен порт).

Както и колко си склонен да отделиш за бързия диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека правилно се е ориентирал. Писал е процесорна мощ, видео карта и RAM памет. Компютъра е съгласен! :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Орлин Петков написа:

Здравейте от скоро време исках да сложа ssd на моя компютър.Но незнам кое ssd ще пасне за комютъра ми.Не ми трябва толкова голчмо ssd към 240 мисля че ще са ми достатъчни.Затова ви моля да ми помогнете с избора.Ето и характеристиките на компютъра ако ви трябват.Intel i5 4440S 2.8 Ghz,gtx 1060 3 gb ,2*8gb ram,hdd 500 gb

Понеже темата беше в раздел за лаптопи, машината на която ще слагаш SSD лаптоп или десктоп е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, emil644466 написа:

пиши модела на дъното да видим има ли М2 слот.

Много силно ме съмнява,че дъно от 2013-14г може да е с такъв слот......................

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Орлин Петков написа:

ntel i5 4440S

преди 29 минути, Емил Костов написа:

машината на която ще слагаш SSD лаптоп или десктоп е?

десктоп е

http://nikem-bg.net/computer-components/CRUCIAL-MX500-250GB-SSD-CT250MX500SSD1/

http://nikem-bg.net/computer-components/CRUCIAL-MX500-500GB-CT500MX500SSD1/

Примерен модел в двата размера - аз бих избрал по-големия, ако разликата в цената не е проблем. Търговеца е примерен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Орлин Петков написа:

Но незнам кое ssd ще пасне за комютъра ми.

И аз не знам братче, ти не щеш да покажеш снимка.
На колене ли да ти падам или очакваш пари да ти пратя за ССД-то ?
Ако беше някоя много готина мадама да ти се подмазвам, ама като си мъжко ... и ме мързи аз да търся сам из гугъл ти какво имаш.
Или ти очакваш да бъдеш охажван от гейове отворили магазинче за сглобяване на компютри ?
Как си я представяш тая работа, аз да звъня на импулзен телефон на някоя врачка да плащам по 1€50 на минута, надявайки се тя да ми каже ти какво очакваш ?
Е няма да стане така.
Туряй си външно ССД през УСБ 3 = синичките.
Така тамън няма да могат да те привикат продавачите, те да ти го инсталират да ти пасне у компютъро. Щото те пари искат за работата, нали се сещаш. Всеки гледа да те оскубе колкото може, според степента ти на наивност.
Виж, сега ако благоволиш да го отвориш тоя компютър, пък да го снимаш вътре от различни ъгли, да видим всички каква дънна платка има, тогава може и да получиш по-смислен съвет от мен.
Но ти най-вероятно очакваш да бъдеш професионално оправен от продавач консултант търсещ максимална печалба за него. И това си е твое право, парите са си твои.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Белгиеца написа:

Туряй си външно ССД през УСБ 3 = синичките.

Изписал си цял роман,а единственият ти съвет в него е голяма глупост!Да закачиш ссд на usb дали има смисъл според теб,и то на стационарна машина?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Орлин Петков написа:

Какво значи кое ще пасне? Те ще се женят ли какво?
Хващаш едно за ушите, ако кутията не разполага с място за SSD ще трябва да си купиш и поставка за същото, тя се монтира заедно с въпросното устройство вече поставено в нея на мястото където слагаш харддисковете, слагаш и готово. Единствено гледаш да не е от най евтините все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За SSD изобщо не е нужна поставка. Може да се завие някъде отстрани на кутията, да сеостави да виси върху кабелите или да се сложи върху някой от другите дискове свободно. Достатъчно леки са и устойчиви на вибрации, а и са с пластмасов корпус. Може и с двойнозалепващо тиксо да се залепи където има място в кутията.

90https://www.techpowerup.com/forums/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fimg.techpowerup.org%2F111217%2FDSC00139.jpg&hash=6f85a72b64837be5791d6ca9b8ae4314

https://www.techpowerup.com/forums/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fimg.techpowerup.org%2F111217%2FCapture178104.jpg&hash=82f6bae714dc09272bae40b09c2e34f3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Слави Маринов написа:

Изписал си цял роман,а единственият ти съвет в него е голяма глупост!Да закачиш ссд на usb дали има смисъл според теб,и то на стационарна машина?

От твоя гледна точка много неща може да ти изглеждат глупави.
Понеже ти си особняк човек, не можеш да имаш глобален поглед относно потребностите на потребителите на някакъв компютър.
На чисто новия ми компютър му турих едно ССД М.2 скорост 2400 МВ теоретични, не съм ги мерил, ама xubuntu не ми оставя време да седна стола и се е заредило вече, по-бързо от това ще трябва да се зареди още преди да пусна компютъра. Хубаво, ама и така не става с тая голяма тъпотия със завинтените ССД-та М.2.
Що не става ?
Еми щото в биоса няма никъде опция да го скрия да е невидимо, даже и при уж дезактивирани контролери то пак си цъфне като бутна от флашка.
Ами сега какво правим ?
Как да правя интернет банкиране при тези условия, а ?
То не ми е спешно зор баш пък от новия компютър да ги правя, ама все пак е кофти че не може да бутна от друг твърд диск или от флашка и ССД-то на М.2 да не може да е невидимо.
Значи авторът на темата може и той да иска сигурност и да не се доверява на бозата 10.
И съответно може да си пуска ОС от външно ССД през УСБ 3.
Ееееееее, ама ти сега на твоето дъно като нямаш USB 3.2 Gen 2 Type A & C както аз имам на моето ново дъно ( щото сам съм си го избрал , а не съм те питал тебе ) и ще ревнеш че щяло да е бавно. При мене няма да е бавно цели 10 Gbits/s = 1250 MB/s ще е скороста, 2 пъти повече е от SATA.
Значи сега съм намислил да му търся решения на моето ССД да го изкарам извън кутията, за да мога да го разкачвам когато не искам дялът с боза 10 да е достъпен за хакери. Например бутнал съм от флашка и ходя по разни руски сайтове които безплатно ми дават да си свалям това онова.

Та така със ССД-етата, на тоя дето го измислил да се завинтват и да не може да се спират , дом да му пропадне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

За SSD изобщо не е нужна поставка. Може да се завие някъде отстрани на кутията, да сеостави да виси върху кабелите или да се сложи върху някой от другите дискове свободно. Достатъчно леки са и устойчиви на вибрации, а и са с пластмасов корпус. Може и с двойнозалепващо тиксо да се залепи където има място в кутията.

Първото зависи от кутията, има такива които не го позволяват но е идея иначе, второто не знам някак не ми се нрави но щом казваш може пък и да става така, а това с тиксото е интересно. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво те бърка теб, че дяла с W10 се вижда след като си заредил Linux?

Всеки хакер може да ѝ прави гъзобрък на боза 10, ако успее да проникне в компютъра, това не ми харесва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Белгиеца написа:

Всеки хакер може да ѝ прави гъзобрък на боза 10, ако успее да проникне в компютъра, това не ми харесва.

Дори целия ти дял с W10 да е тъпкан с вируси, троянски коне и да е като разграден двор, в момента в който заредиш Linux (а защо не нещо базирано на BSD), няма никакво значение вече. Нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Може и с двойнозалепващо тиксо да се залепи

Падат. Не съм доволен от такова тиксо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Падат. Не съм доволен от такова тиксо.

Кое пада? Двойно залепващото тиксо ли? Зависи какво си взел. А и във всяка декстоп кутия винаги може да намериш място да сложиш ССД с болтче както си му е редът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Зависи какво си взел.

Е, сигурно, ама когато нещо работи днес, но няма гаранция за утре, на мен не ми изглежда като приемлива алтернатива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Дори целия ти дял с W10 да е тъпкан с вируси, троянски коне и да е като разграден двор, в момента в който заредиш Linux (а защо не нещо базирано на BSD), няма никакво значение вече. Нали?

Ама после като пуснеш пак бозата и почва да има значение къде ходи да докладва.
Аз съм му намерил цаката на стария компютър да бутвам от флашка , която се зарежда изцяло в РАМ и я вадя преди да тръгна из интернет. Те това е спокойствие. Като му спра тока на компютъра и всичко е забравено за винаги.
Това със завинтените ССД М.2 е тъпо.
Последната банка към която си отворих безплатна сметка през Интернет писала 50 страници общи условия и още други страници с условия за отделните продукти. Е, искаш банкова сметка ли ?
Добре, дават ти безплатна, ама си запазват умело правото ти винаги да си виновният ако ти изчезнат парите. Те са ангелчета небесни и са безпогрешни, само ти клиентът си изначало грешник и сам си си виновен ако не си си опазил компютъра или смартфона. Ама те карат да си го носиш в джоба навсякъде смартфона и си длъжен да не го оставяш без надзор, нищо че те е ударил камион минал на червено и ти е потрошил и колата и тебе и си в безсъзнание у болницата. 
Живеем в жесток свят на хищници, всеки гледа да те прекара.
Щом като банкана вика че аз съм виновен, еми бозата 10 не трябва да е видима.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стар компютър и не ползваш оптика ...

И какво ще помни W10 като е била стартирана система от преносима памет която ти си извадил и ползваш само при банкиране?

Когато изключиш системата - оперативната памет се губи, освен ако не я топнеш в течен азот и не успееш да я възстановиш ... бла бла ...

Все ми е на акъла, че някой точно така ще тръгне да краде твойте пари. Има по-лесен начин, има нещо което е постоянно включено и ти нямаш никакъв контрол над него ... така, че живей си живота!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Белгиеца написа:

На теб хакерите могат да направят гъзобрък и без Windows 10. И без ОС даже.

Човече, вземи се поспри малко. Наистина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Тамболианеца написа:

На теб хакерите могат да направят гъзобрък и без Windows 10. И без ОС даже.

Човече, вземи се поспри малко. Наистина.

Е намери се накой да му го каже!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

И какво ще помни W10 като е била стартирана система от преносима памет която ти си извадил и ползваш само при банкиране?

Еми загледал си се в едно видео, което пък е интересно и продължително и през това време хакерът успял да влезе у компютъра и отишъл у папките на бозата и инсталирал той какво искал. После ти си пускаш бозата, а тя работи против тебе. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То Белгийчето е хубаво момче, дето само малко пу*ка си пада. Безработен, страх го било да не го оберат банките. Не е това проблема а това, че ползва парите на жена си и Тя, ще му откъсне главата при такъв случай. Нали бе приятел? Виж, даже думата приятел не съм я поставил в скоби, щото обичам да те чета, а и не само аз твоите постове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване