Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 18 минути, Белгиеца написа:

хакерът успял да влезе у компютъра и отишъл у папките на бозата

Те хората, които те познават не ги интересуваш, чакаш непознати да си правят този труд. Напразни надежди са това. По-печелившо е да дръпнат чантата на жена ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Белгиеца написа:

Еми загледал си се в едно видео, което пък е интересно и продължително и през това време хакерът успял да влезе у компютъра и отишъл у папките на бозата и инсталирал той какво искал. После ти си пускаш бозата, а тя работи против тебе. 

И това се случва през Linux-a който ти ползваш като по-сигурен за банкиране?

Нещо май се оплете, а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Слави Маринов написа:

Много силно ме съмнява,че дъно от 2013-14г може да е с такъв слот......................

Напразно се съмняваш. Haswell Refresh въвежда такъв тип конектор на мястото на mSATA. И то 2014-та година. А какви протоколи се използват вече е друг въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Това със завинтените ССД М.2 е тъпо.

А като не ги завинтиш как ги застопоряваш в слота? Може би твоите ги лепиш с каноконлит?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Haswell Refresh въвежда такъв тип конектор на мястото на mSATA.

Знам кога са първите такива конектори и именно заради това писах......................първо не знаем дъното на питащият от коя година е,второ от въвеждането през въпросната година на тези конектори до масовото им поставяне на платки,и още повече точно питащият да е с такава платка нали се сещаш,че има голяма разлика,затова беше и такъв отговора ми.

преди 3 часа, Белгиеца написа:

От твоя гледна точка много неща може да ти изглеждат глупави.
Понеже ти си особняк човек, не можеш да имаш глобален поглед относно потребностите на потребителите на някакъв компютър.
На чисто новия ми компютър му турих едно ССД М.2 скорост 2400 МВ теоретични, не съм ги мерил, ама xubuntu не ми оставя време да седна стола и се е заредило вече, по-бързо от това ще трябва да се зареди още преди да пусна компютъра. Хубаво, ама и така не става с тая голяма тъпотия със завинтените ССД-та М.2.
Що не става ?
Еми щото в биоса няма никъде опция да го скрия да е невидимо, даже и при уж дезактивирани контролери то пак си цъфне като бутна от флашка.
Ами сега какво правим ?
Как да правя интернет банкиране при тези условия, а ?
То не ми е спешно зор баш пък от новия компютър да ги правя, ама все пак е кофти че не може да бутна от друг твърд диск или от флашка и ССД-то на М.2 да не може да е невидимо.
Значи авторът на темата може и той да иска сигурност и да не се доверява на бозата 10.
И съответно може да си пуска ОС от външно ССД през УСБ 3.
Ееееееее, ама ти сега на твоето дъно като нямаш USB 3.2 Gen 2 Type A & C както аз имам на моето ново дъно ( щото сам съм си го избрал , а не съм те питал тебе ) и ще ревнеш че щяло да е бавно. При мене няма да е бавно цели 10 Gbits/s = 1250 MB/s ще е скороста, 2 пъти повече е от SATA.
Значи сега съм намислил да му търся решения на моето ССД да го изкарам извън кутията, за да мога да го разкачвам когато не искам дялът с боза 10 да е достъпен за хакери. Например бутнал съм от флашка и ходя по разни руски сайтове които безплатно ми дават да си свалям това онова.

Та така със ССД-етата, на тоя дето го измислил да се завинтват и да не може да се спират , дом да му пропадне.

Няма как да се отговори на толкова щуротии дето ти щъкат из кратуната..............и USB 3.2 Gen 2 имам,и Nvme ssd на 3500МБ имам,а това със скоростите през usb стига ги писа тези дивотии,щото ясно издава колко си далеч от реалността...........и стига споменава това банкиране все едно си голямата финансова акула от Уол Стрийт ,че ми идва в повече!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Орлин Петков написа:

Здравейте от скоро време исках да сложа ssd на моя компютър.Но незнам кое ssd ще пасне за комютъра ми.Не ми трябва толкова голчмо ssd към 240 мисля че ще са ми достатъчни.Затова ви моля да ми помогнете с избора.Ето и характеристиките на компютъра ако ви трябват.Intel i5 4440S 2.8 Ghz,gtx 1060 3 gb ,2*8gb ram,hdd 500 gb

Каквото и да избереш като марка и големина, моят съвет е да е с 5-годишна гаранция. Обикновено разликата между моделите с 3 и 5-годишна гаранция е около 20-30лв. и си заслужава само заради нея. Отделно може да има и други предимства като по-качествен, с по-голяма бързина и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Няма как да се отговори на толкова щуротии дето ти щъкат из кратуната..............и USB 3.2 Gen 2 имам,

Е баш USB 3.2 Gen 2 нямаш, ти сам си се издал в една тема че си с някакво 320 дъно, а онова варненското фотографче го излъга че си с друго 450, но и то няма USB 3.2 Gen 2.
А и на двете дъна няма DisplayPort който излезна от линка който даде миналата година, като питах за твоя процесор що не пише дали поддържа 4К на 60 Хц. 
Абе изобщо си доста ненадежден източник на информация понякога.
До сега си ми доказал само, че от активация на боза 10 чаткаш някой работи.
Ядец !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Белгиеца написа:

ти сам си се издал в една тема че си с някакво 320 дъно

Я покажи това,че ми е интересно...................въобще не знаеш на кой свет си и не ми се занимава с безкрайните ти  лишени от смисъл фермани!B450M PRO-VDH MAX | Motherboard | MSI Global Това ми е дъното и може да се намери на няколко места поне,че съм споделял, другото дето го твърдиш са твой фантазии!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Слави Маринов написа:

Я покажи това,че ми е интересно...................въобще не знаеш на кой свет си и не ми се занимава с безкрайните ти  лишени от смисъл фермани!B450M PRO-VDH MAX | Motherboard | MSI Global Това ми е дъното и може да се намери на няколко места поне,че съм споделял, другото дето го твърдиш са твой фантазии!

Eми точно
https://www.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-VDH-MAX/Specification

кво пише там, а ?

AMD® processor 4 x USB 3.2 Gen1 (SuperSpeed USB) Type-A ports on the back panel

твоите изходи са Gen1 (SuperSpeed USB)  = 5 Gbps 

а моите са Gen 2  = 10 Gbps
Ха ха ха ... излових го Слави че не разбира от последните наименования на нормите.
А за 320 дъното беше в тема пусната от геймър да си мерите пърформънсите на видеокарти май беше и ти там си се разписал миналата година. Ама като не съм писал там не мога да я търся из моите посещавани теми. Утре може да се помъча да скивам дали няма да отгатна в кой раздел е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Белгиеца написа:

Eми точно
https://www.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-VDH-MAX/Specification

кво пише там, а ?

AMD® processor 4 x USB 3.2 Gen1 (SuperSpeed USB) Type-A ports on the back panel

твоите изходи са Gen1 (SuperSpeed USB)  = 5 Gbps 

а моите са Gen 2  = 10 Gbps
Ха ха ха ... излових го Слави че не разбира от последните наименования на нормите.
А за 320 дъното беше в тема пусната от геймър да си мерите пърформънсите на видеокарти май беше и ти там си се разписал миналата година. Ама като не съм писал там не мога да я търся из моите посещавани теми. Утре може да се помъча да скивам дали няма да отгатна в кой раздел е.

Офффффф,колко да ти се казва,че е ОГРОМНА глупост да връзваш ссд диск на такъв порт.Това с тия скорости дето ги четеш пак си ги заври не знам къде си.....................изловил ме ха,ха,нямаш за 2 стотинки акъл,ама на  Gen 2 порт се радва!Не ме занимавай повече,ако обичаш с идиотизмите си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Слави Маринов написа:

Офффффф,колко да ти се казва,че е ОГРОМНА глупост да връзваш ссд диск на такъв порт.

Като го направя да бачка през USB C ще ви докладвам дали става или не става.
А в амазоните има коментари на потребители купили си от малките кутиики в които се слагат ССД.
Един французин даже тестове ѝ правил на едната и писал подробно резултати и със снимки.
После я върнал, щото нещо не му харесвала и купил друга малко по-скъпа.
Е, аз като съм франкофон съм длъжен да му вярвам, човекът е пробвал и твърди че бачка. 

Дали нещо е глупост или не е, зависи от потребностите на ползвателя.
Преди повече от година имаше тема че твърдите дискове били за изхвърляне, пък аз тогава си накупих няколко по 20€ бройката и си ги ползваме с кеф. Боза 10 е бавна на тях , ама само жена ми я ползва на отделен диск. И като се скапваше бозицата прокиснала, си я преинсталирах на този диск, без да има проблеми с другия на който има пингвин и не е спирал да бачка нормално.
Турил съм и две копчета изнесени върху компютъра да им спира тока на двата диска , та пуска само по един наведнъж. Е, те и за това ще извикаш гръмко че било голяма глупост, ама тя си го ползва.

На синчето му предлагах ако иска да му купя ССД за неговия Минт, щото и той е с твърд диск, ама то рече че не му пречи, че чака малко докато се зареди системата, за никъде не бърза. Вероятно като го видя колко е дребно ССД М.2 и нещо не му вдъхва доверие, прилича му на флашка.

Не си спомням да съм те викал в тази тема да си даваш мнението по моите предложения, ти сам си търсиш майстора и си го намери. Е, печелиш сега че разбра че било имало 10 Gbps, радвай се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване