Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гопспода, 
притежавам : 
HP Compag dc7700 SF 
"Intel" Core1.86GHz, 1.98RAM 
Motherboard: 404304-001 
Служи ми вярно вече 11 години и желая да му "вдъхна" нов живот, ако това е възможно чисто физически. 
Въпросът ми е : 
- Възможна ли е смяна на процесора с "Intel" Core i5- 2500/ или по- висок номер /, съответно 4GB/ 4 слота x 1GB/ RAM? 
Видео картата и звуковата карти съм ги сменил, работят  на Windows XP, няма проблем / ако не сработят на Win10, защото за мое съжаление , ще го инсталирам/ да ги подменя. 

Благодаря Ви, за съдействието! 
Георги Цветков 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, jororaitchev написа:

Гопспода, 
притежавам : 
HP Compag dc7700 SF 
"Intel" Core1.86GHz, 1.98RAM 
Motherboard: 404304-001 
Служи ми вярно вече 11 години и желая да му "вдъхна" нов живот, ако това е възможно чисто физически. 
Въпросът ми е : 
- Възможна ли е смяна на процесора с "Intel" Core i5- 2500/ или по- висок номер /, съответно 4GB/ 4 слота x 1GB/ RAM? 
Видео картата и звуковата карти съм ги сменил, работят  на Windows XP, няма проблем / ако не сработят на Win10, защото за мое съжаление , ще го инсталирам/ да ги подменя. 

Благодаря Ви, за съдействието! 
Георги Цветков 

Не. Максимум рам до 4 гигабайта и максимум процесор Intel Core 2 Duo E6700. Ето спецификацията

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

Колко живот в цифрово изражение си готов да предоставиш за ъпгрейда?

за 250 максимум 300 лева може да си вземе машина втора ръка. ( I5 процесор, 8 гига рам, SSD+HDD)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, за отговорите, за съжаление знаех "диагнозата", но ми се искаше да чуя още мнения!

Варианта с Intel Core 2 Duo Processors  беше първата ми мисъл, но явно ще трябва да му търся място в шкафа с антики, не си заслужава усилията и средствата за такъв малък резултат.

Поздрави! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://alphacom-bg.com/product/2338/pc-desktop-i5-4590t-8gb-1tb.html

Добавяш му за 40лв. SSD и за 290лв.ще имаш машина i5-4590, 1ТВ диск, 8 RAM и SSD, която ще работи доволно с Windows 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jororaitchev написа:

Благодаря ви, за отговорите, за съжаление знаех "диагнозата", но ми се искаше да чуя още мнения!

Варианта с Intel Core 2 Duo Processors  беше първата ми мисъл, но явно ще трябва да му търся място в шкафа с антики, не си заслужава усилията и средствата за такъв малък резултат.

Поздрави! 

Системата може да се ползва и така, но много зависи какви са очакванията ви.

Не е ясно с какви параметри е реално в момента системата и кое налага употребата точно на W10?

Едно SSD също може да вдъхне живот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се сложи и 4-ядрен процесор: https://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/Q965_Express.html

но само този: https://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_2_Quad/Q6600.html

Намира се за около 30 лв.: https://www.olx.bg/ad/prodavam-protsesor775q6600-CID632-ID7WsrD.html#7691b5c024, а ако е от китайците може и да излезе по-евтино: https://www.aliexpress.com/item/2037957711.html

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-intel-core-2-quad-q6600.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Системата може да се ползва и така, но много зависи какви са очакванията ви.

Не е ясно с какви параметри е реално в момента системата и кое налага употребата точно на W10?

Едно SSD също може да вдъхне живот.

Всъщност,  единственото ми оплакване е скоростта, онзи момент , че XP е низвергнато не ме притеснява. Видео картата ми е : GeForce GT430, аудио-XonarD1, използвам  компа за някои акустични измервания при изграждане на филтри, някои проекти с " CorelDrow", малко " AutoCad",за заигравка на игри нямам нито време, нито желание.

Знам ли, може би пак ще се върна  на идеята за "..Core2...". 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчвай един китайски 4-ядрен процесор и си готов за под 15 лева ъпгрейд. Сложи му RAM памет до 4 GB, че не разбрах колко имаш, евентуално може да трябва и по-добър охладител, но това в последствие ще го мислиш. С windows 7 или дори и windows 10 и едно SSD машината ще стане доста по-пъргава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Поръчвай един китайски 4-ядрен процесор и си готов за под 15 лева ъпгрейд. Сложи му RAM памет до 4 GB, че не разбрах колко имаш, евентуално може да трябва и по-добър охладител, но това в последствие ще го мислиш. С windows 7 или дори и windows 10 и едно SSD машината ще стане доста по-пъргава.

Само, че 4 гига са вече недостатъчни.Трябват поне 8.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за какво се ползва машината, за филми, музика, интернет и офис работа ще стигнат. Вече за по-тежки програми corel, autocad и другата, която се ползва, може и да не работят добре, особено ако се отварят по-големи проекти. SSD би помогнало, но пак трябва да се тества.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Зависи за какво се ползва машината, за филми, музика, интернет и офис работа ще стигнат. Вече за по-тежки програми corel, autocad и другата, която се ползва, може и да не работят добре, особено ако се отварят по-големи проекти. SSD би помогнало, но пак трябва да се тества.

Няма зависи. 10 ще вземе 2 гигабайта неусетно, че дори и повече. FB си взема 1 гигабайт от раз вече. Нещата куцат от страна на РАМ памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

AutoCAD не му е проблем изобщо. SSD винаги би помогнало - има огромна разлика между swap поместен на механичен диск и върху SSD, съответно глобалната разлика на системата с 4 и 8 GB RAM ще се сведе до много по-незабележими разлики. Реално всичко е според чергата - никой не се нуждае реално от видео музика пусната през YT за да чертае на AutoCAD - въпреки, че доста хора го правят несъзнателно (или от неразбиране).

W8.1 - също е добър вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jororaitchev написа:

Е па и аз пиша сега от един 10 годишен комп, ама си купих и нов.
Като гледам колоната от аватара ти, ако е твоя значи имаш парици, купи си нов компютър и готово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Joss Bomon написа:

https://alphacom-bg.com/product/2338/pc-desktop-i5-4590t-8gb-1tb.html

Добавяш му за 40лв. SSD и за 290лв.ще имаш машина i5-4590, 1ТВ диск, 8 RAM и SSD, която ще работи доволно с Windows 10.

Няма да им.а никакви проблеми с този модел след добавяне на SSD. Малък по размер, не заема много място и толкова тих, че не се чуват вентилаторите му. Малко след нова година ми пратиха такъв за инсталация на Win10. Инсталирах му  Win 10 LTSB и момчето е много доволно от машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие луди ли сте, какво го карате да съживява това недорозомение. 😁😁 Само ще си патиш и ще се нервиш, пък да чакаш китайски процесори, лол. Отиди в олх и дебни обявите на някое лапе, дето си продава старата геймърска машина. Не знам какъв бюджет разполагаш, но на стария ми лаптоп, който бе i5 четриядрен, 8 гб ддр3, ссд, ме дразнеше колко бавно работи аутокад... И като тръгнеш да реднтираш някоя снимка, 20+ минути. Хайде стига. Ако не желаеш нещо втора ръка и нямаш парици баш, един лизинг и си вземи, нещо което знаеш, че ще те слуша във всички случаи. 

Впрочем има едни много готини малки лаптопи 2в1, (лаптоп-таблет - LENOVO Miix 320-10ICR, 10.1" Touch, Intel® Atom™ x5-Z8350, RAM 4GB, eMMC 64GB,) които са четриядрени + фабрично подобие на ссд, и 4 гб рам. Не знам за какво ползваш машината си, но те са по 200-300 лева в олх, дори има такива с гаранция, и батерията им държи по 10 часа. Много са корави за леки програми, филми и мултимедия, и са супер да си ги мъкнеш нагоре-надолу. Обмислям един такъв да си взема за диагностики на коли. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, qnkov написа:

Вие луди ли сте, какво го карате да съживява това недорозомение. 😁😁 Само ще си патиш и ще се нервиш, пък да чакаш китайски процесори, лол. Отиди в олх и дебни обявите на някое лапе, дето си продава старата геймърска машина. Не знам какъв бюджет разполагаш, но на стария ми лаптоп, който бе i5 четриядрен, 8 гб ддр3, ссд, ме дразнеше колко бавно работи аутокад... И като тръгнеш да реднтираш някоя снимка, 20+ минути. Хайде стига. Ако не желаеш нещо втора ръка и нямаш парици баш, един лизинг и си вземи, нещо което знаеш, че ще те слуша във всички случаи. 

Впрочем има едни много готини малки лаптопи 2в1, (лаптоп-таблет - LENOVO Miix 320-10ICR, 10.1" Touch, Intel® Atom™ x5-Z8350, RAM 4GB, eMMC 64GB,) които са четриядрени + фабрично подобие на ссд, и 4 гб рам. Не знам за какво ползваш машината си, но те са по 200-300 лева в олх, дори има такива с гаранция, и батерията им държи по 10 часа. Много са корави за леки програми, филми и мултимедия, и са супер да си ги мъкнеш нагоре-надолу. Обмислям един такъв да си взема за диагностики на коли. :)

Г-н, Янков

този Ваш изказ, аз трябва да го разбирам като вид лична усуга, възможно е да смятате Вашето мнение за единствено, най- правилно и меродавно, но публикацията Ви породи в мен други асоциации, а именно ,че отправихте  обида към всички изказали преди Вас своето мнение по темата -факт!  

Нямам идея в този форум какви са правилата, но нормално е администратори, модератори да следят  разискването дали  е по темата,  спазва ли се "добрия тон " и да се предприемат съответни мерки срещу нарушителите, защото невинния въпрос "Вие  луди ли сте..." ,  трябва да ви е направил впечатление! 

П.П.

Предполагам, че сте млада натура, г-н Янков,моля, обърнете внимание на правописа си, егото си и други житейски истини- приятелски съвет!

Г.Цветков

на 61г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, jororaitchev написа:

Г.Цветков

на 61г.

Бате Жоро ние тука си лафиме по мъжки бе, на бгмамма има правила за спазване по женски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, jororaitchev написа:

Предполагам, че сте млада натура, г-н Янков,моля, обърнете внимание на правописа си, егото си и други житейски истини- приятелски съвет!

Г.Цветков

на 61г.

Не защитавам господина Янков, но Ви съжалявам за това, което сте написали. Попрегледах темата и установих, че неграмотността се лее като майска песен. Добър пример давате...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jororaitchev, аз се опитах да ти помогна с няколко избора, за да не си тровиш нервите, а ти ме пращаш за наказание. Какво да го гледам тоя пуст правопис, тук не сме на курсови по български. Не видях проблем и в тона ми, не знам какви впечатления трябва да прави моето възклицание. Казах самата истина за този компютър, но ти си действай... ъпгрейдвай го...  Има неща в живота, от които трябва да се откажеш - приятелски съвет. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване