Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Bios парола

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп на който бях сложил парола на BIOS и след това бях забравил или просто пишех грешно, защото матрицата на лаптопа е изгоряла.. След като го свържа със Hdmi кабел не знам дали пиша паролата и изобщо до къде съм стигнал, защото на екрана не показва сигнал докато не въведа правилната парола и Windows зареди. Търсих всякакви решения в интернет, но нито едно не помогна и се надявам на някакви съвети как мога да видя до къде съм стигнал и изобщо дали пиша парола, благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и съм го свързал посредством HDMI. Проблема е там, че докато не зареди самия Windows картина не ми показва и не знам до къде съм и какво да правя относно BIOS паролата. Изписва, че няма сигнал, но пробвах на друг лаптоп и щом Windows зареди картината се появява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай остава варианта друг дисплей дори и да не е от същия лаптоп или колкото и откачено да звучи ако можеш да си намериш преобразовател който от едната страна да е лентовия кабел който се връзва за дъното а другата страна VGA/DVI или HDMI, не знам пробвай, китайците правят всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Raze написа:

Пробва ли да разкачиш кабела за дисплея от дънната платка и да го включиш само с HDMI?

Не съм, защото не знам как се случва процедурата..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Тогава го носиш в сервиз.

Благодаря, искам само да попитам колко горе долу ще ми излезе, за да го оправят?

И искам да допълня, че преди така си влизах в лаптопа ( без екран и нищо не се виждаше ) и процедурата беше следната: пускам лаптопа, след това пиша BIOS паролата и Windows зарежда след известно време. Сега не знам какво бъркам, но когато пиша паролата явно и се чува звук наподобяваш “бийп”. Гледах в интернет, че трябва да махна CMOS батерията за 1 час и “уж” щяла да се махне паролата, но не се получи.. Ако не пиша нищо и не правя нищо след около 30-60 секунди лаптопа се изключва сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да махнеш така парола. Относно колко ще ти струва, нямам кристална топка - като отидеш в съответния сервиз, там ще ти кажат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, manqksha24 написа:

колко горе долу ще ми излезе, за да го оправят

Това звучи така:
Абе, имам една кола, която не пали. Колко ще ми струва ремонтът...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Няма как да махнеш така парола.

На новото ми дъно що са писали, че ще се махне паролата ако се върне към фабрични настройки с джъмпера и после се извади и батерията ?

Не съм пробвал де, само така пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Белгиеца написа:

На новото ми дъно що са писали

Ай, да напрайш разликa между дъно на стационар и дъно на лаптоп! И спри да пи8шеш при теб как е - никого не го интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, цър-вул написа:

Ай, да напрайш разликa между дъно на стационар и дъно на лаптоп! 

Ааааааа, това още не го мога, не съм отварял единственото лаптопче което имам.
Ти обаче като бивш модератор си длъжен да я обясниш, ако има такава.

преди 36 минути, Raze написа:

Къде го пише това?

Епа у книжката му и в ПДФ файла , то текста е еднакъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, manqksha24 написа:

Проблема е там, че докато не зареди самия Windows картина не ми показва и не знам до къде съм и какво да правя относно BIOS паролата. Изписва, че няма сигнал, но пробвах на друг лаптоп и щом Windows зареди картината се появява.

с F12  или както е там при теб, пробва ли за да видиш дали дали ще светне?
не ми е ясно, точно коя парола ти иска  в биос и за това давам тази идея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Белгиеца написа:

Ти обаче ... си длъжен

Аз? Длъжен? На какво основание? Май нещо силно си се обърка'л

преди 3 минути, дръндю написа:

точно коя парола ти иска  в биос

за стартиране на лаптопа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, цър-вул написа:

Това звучи така:
Абе, имам една кола, която не пали. Колко ще ми струва ремонтът...

Колата може да не пали по много причини, а тук се знае точния проблем - забравил съм паролата на BIOS, която съм задал ( доста глупаво ) и имам пукната матрица, която не ми позволява да видя какво и как пиша и до къде съм. Да оставим на страна паролата и т.н. като за начало, ако мога поне да видя екрана и това, което правя и до къде съм стигнал бих пробвал да въведа правилната парола. Пробвах със ESC, F1, F2, F12 не светва екрана.. Пробвах hdmi кабела на друг лаптоп и работи, а порта на hdmi на счупения лаптоп не знам как да проверя дали работи тъй като не вади никаква картина преди най-вероятно да напиша BIOS паролата. Относно ремонт не мисля, че си заслужава за такъв лаптоп да се дават парите, които той сега струва. Наистина чета, мъча, но без успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, manqksha24 написа:

тук се знае точния проблем.

Има милион модели на лаптопи и всеки е със специфично нулиране на BIOS...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

ВНИМАНИЕ: Написаното по-долу извършваш на своя отговорност и свой риск!
Изключваш жака за заранването!
Сваляш батерията, долния капак, сваляш диска, модула(-ите) памет и с отверчица или кламер внимателно окъсяваш двте площадки на JPW.
Включваш лаптопа да даде грешка (без памет е). Изключваш и връщаш всичко (памети и диск) на място. Връщаш батерията на мястото й.
Включваш жака на захранването.

Snap60.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, цър-вул написа:

Сваляш батерията, долния капак, сваляш диска, модула(-ите) памет и с отверчица или кламер внимателно окъсяваш двте площадки на JPW.
Включваш лаптопа да даде грешка (без памет е). Изключваш и връщаш всичко (памети и диск) на място. Връщаш батерията на мястото й.

Snap60.png

Благодаря супер много, ще пробвам! А някакъв съвет относно това да подкарам картина и евентуално да въведа паролата преди да бърникам по лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.01.2021 г. в 14:00, цър-вул написа:

Snap60.png

Не намирам JpW

https://ibb.co/SxRvp0q

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване