Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов безжичен мобилен WI-FI рутер със СИМ карта

Виж решението Разрешен от dioib,

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Закачай се с който искаш, това е твое право. Просто се опитвам да спестя едни пари на постналия темата както и разочрование. Но щом иска,да си купува рутери и антени ,и да се забавлява.

Благодаря г-н Костов за отношението. Всичко което казвате е вярно и аз го зная. Затова както казвам по горе, търся мобилен рутер със СИМ карта, със сравнително добри показатели на работа, за да може да се мести . Адаптер за захранването не е проблем да го има. Ползването ще бъде само в закрити помещения. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Христо Влъчков написа:

Благодаря г-н Костов за отношението. Всичко което казвате е вярно и аз го зная. Затова както казвам по горе, търся мобилен рутер със СИМ карта, със сравнително добри показатели на работа, за да може да се мести . Адаптер за захранването не е проблем да го има. Ползването ще бъде само в закрити помещения. 

Може да си вземеш всеки един рутер, който има мобилен модул. Ето ти един модел huawei b310s-22. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Може да си вземеш всеки един рутер, който има мобилен модул. Ето ти един модел huawei b310s-22. 

Благодаря много и ще опитам 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Христо Влъчков написа:

Благодаря много и ще опитам 

А има и наистина сериозни машини, но до тях не бива да се стои - MikroTik SXT LTE. И са трудни за настройка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Христо Влъчков написа:

Ползването ще бъде само в закрити помещения. 

Въпросните ще са ли са изградени от стоманобетон?!  На какво разстояние е най-близката точка на мобилния оператор?! Местността където се намира "закритото помещение" хълмисто ли е и ред други въпроси по отношение на контакта Ви с "клетка' на оператора са важни. 

Принципно се ползва рутер от оператора който Ви осигурява интернет услугата, за да може да му досаждате, ако не му е добър сигнала на въпросния мобилен адрес. 

п.п. Преди време имах проблем с един оператор и след кореспонденция си смениха "клетката" и проблемите със сигнала изчезнаха. Твърдяха, че на сред полето имало баири ... :) 

И друго ... Самия рутер има възможност да му се свърже и друга антена, а не само тази която е на него. 

И друго: Има и такива устройства:

3G USB Интернет модем за VIVACOM, Glolul. в Мрежови адаптери в гр. Стара  Загора - ID13576731 — Bazar.bg

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dioib написа:

Въпросните ще са ли са изградени от стоманобетон?!  На какво разстояние е най-близката точка на мобилния оператор?! Местността където се намира "закритото помещение" хълмисто ли е и ред други въпроси по отношение на контакта Ви с "клетка' на оператора са важни. 

Принципно се ползва рутер от оператора който Ви осигурява интернет услугата, за да може да му досаждате, ако не му е добър сигнала на въпросния мобилен адрес. 

п.п. Преди време имах проблем с един оператор и след кореспонденция си смениха "клетката" и проблемите със сигнала изчезнаха. Твърдяха, че на сред полето имало баири ... :) 

И друго ... Самия рутер има възможност да му се свърже и друга антена, а не само тази която е на него. 

И друго: Има и такива устройства:

3G USB Интернет модем за VIVACOM, Glolul. в Мрежови адаптери в гр. Стара  Загора - ID13576731 — Bazar.bg

Успех!

С тези устройства на закрито ще има проблем. Това са боклуци независимо кой оператор ги дава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
преди 4 минути, Емил Костов написа:

С тези устройства на закрито ще има проблем. Това са боклуци независимо кой оператор ги дава.

Принципно аз известно време ползвах телефона си като AP. На един оператор гледах, че предлагаха едно "кубче" за мобилен рутер. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dioib написа:

Принципно аз известно време ползвах телефона си като AP. На един оператор гледах, че предлагаха едно "кубче" за мобилен рутер. 

Какво кубче?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Какво кубче?

Сега издирвам снимка ... не помня точно какво бе устройството, но позволяваше повече от един компютър да се свързва и то определено без наличие на ел.мрежа ... нещо от този тип ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dioib написа:

Сега издирвам снимка ... не помня точно какво бе устройството, но позволяваше повече от един компютър да се свързва и то определено без наличие на ел.мрежа ... нещо от този тип ...

Ето едно примерно устройство. Ако обхватът е добър го слагаш до прозореца и то разпръсва интернет безжично. Може да се зарежда с адаптер или директно с USB към компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dioib написа:

https://www.jarcomputers.com/TP-LINK-M7350-3GLTE_prod_NTWRTPLINKTLM7350.html?ref=prod

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, capnemo написа:

Здравейте КАПИТАНЕ. За много години жив и здрав!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Емил Костов написа:

Просто се опитвам да спестя едни пари на постналия темата както и разочрование. 

А фирмата в която работиш да не би случайно да продава достъп до интернет по кабел или оптика ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Христо Влъчков написа:

Здравейте!

Търся качествен безжичен мобилен рутер ( Wi-Fi ) със СИМ карта. Някой ако знае  такъв който не забива , прекъсва или безпричинно спира, нека сподели. Моля за марка и модел.

разгеле намерих де съм го заврял...

-alcatel mw40v1

давай адрес....с резервната батерия ти го пращам....

обаче без зарядното....щото жената е парлапанка и са кът

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, _nib_ написа:

разгеле намерих де съм го заврял...

-alcatel mw40v1

давай адрес....с резервната батерия ти го пращам....

обаче без зарядното....щото жената е парлапанка и са кът

Здравейте, този мобилен рутер със СИМ карта го имам, дадоха ми го от Виваком при преподписва на договора. Аз и затова искам да го сменя, защото е слабичък и забива и спира, което ме дразни. А го ползвам в градски условия, което е притеснително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Христо Влъчков написа:

Аз и затова искам да го сменя, защото е слабичък и забива и спира, което ме дразни. А го ползвам в градски условия, което е притеснително.

В къща се слага възможно най-високо на тавана ако не знаеш от къде идва сигнала. После по Wi-Fi работи през 3 нива при мене, като му избера сигнала който той праща да е най-силния възможен. 
Та долу на първия етаж компютър с външна антена през USB кабел лови Wi-Fi сигнала минаващ от тавана през втория етаж. Още по-добре е през LAN кабел да е прокаран ако се ползва постоянно някъде.

А забиването и спирането е описано от клиенти на амазоните поради причината, че има вътре само една немощна антенка която яко се напряга и всичко прегрява и насича.
Ние тука в белите държави четем коментарите в амазоните преди да купим стока. Предлагат даже и превод на всички чуждестранни коментари към английски или френски, според езикът който ползвам.

Решението го имаш още в самото начало, избираш по-ефтин модел от същата марка да е пак с две антени и търсиш мястото на което лови най-добре, ако си в панелен апартамент. Ако не става вътре никъде, изнасяш го навън на балкон или до прозорци и пак търсиш докато намериш къде дава най-голяма скорост за download  и upload. Можеш да го скриеш от дъжда под една пластмасова кофа или кутия и ще бачка и без да се купува външна антена, като той е навън.

И да им кажеш да ония от свиваком че са големи смотаняци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Белгиеца написа:

В къща се слага възможно най-високо на тавана ако не знаеш от къде идва сигнала. После по Wi-Fi работи през 3 нива при мене, като му избера сигнала който той праща да е най-силния възможен. 
Та долу на първия етаж компютър с външна антена през USB кабел лови Wi-Fi сигнала минаващ от тавана през втория етаж. Още по-добре е през LAN кабел да е прокаран ако се ползва постоянно някъде.

А забиването и спирането е описано от клиенти на амазоните поради причината, че има вътре само една немощна антенка която яко се напряга и всичко прегрява и насича.
Ние тука в белите държави четем коментарите в амазоните преди да купим стока. Предлагат даже и превод на всички чуждестранни коментари към английски или френски, според езикът който ползвам.

Решението го имаш още в самото начало, избираш по-ефтин модел от същата марка да е пак с две антени и търсиш мястото на което лови най-добре, ако си в панелен апартамент. Ако не става вътре никъде, изнасяш го навън на балкон или до прозорци и пак търсиш докато намериш къде дава най-голяма скорост за download  и upload. Можеш да го скриеш от дъжда под една пластмасова кофа или кутия и ще бачка и без да се купува външна антена, като той е навън.

И да им кажеш да ония от свиваком че са големи смотаняци.

Аз и затова търся друг рутер. Значи, този мобилен искам да го ползвам в закрити помещения, като къща на един етаж и почивни станции при почивки. Повечето не са изградени от бетони. Затова търся нещо да работи добре в една стая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Христо Влъчков написа:

Здравейте, този мобилен рутер със СИМ карта го имам, дадоха ми го от Виваком при преподписва на договора. Аз и затова искам да го сменя, защото е слабичък и забива и спира, което ме дразни. А го ползвам в градски условия, което е притеснително.

Рутерът не е слабичък. Нормално работи, въпросът е както обясних и по-горе, че мобилната мрежа и свързаност се влияе от доста фактори. Не изключвам обаче възможността да е повреден или батерията да си е заминала

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Рутерът не е слабичък. Нормално работи, въпросът е както обясних и по-горе, че мобилната мрежа и свързаност се влияе от доста фактори. Не изключвам обаче възможността да е повреден или батерията да си е заминала

Аз го държа постоянно включен към мрежата и пак създава проблеми. Просто си е калпава китайската изработка, това е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Христо Влъчков написа:

Аз и затова търся друг рутер. Значи, този мобилен искам да го ползвам в закрити помещения, като къща на един етаж и почивни станции при почивки. Повечето не са изградени от бетони. Затова търся нещо да работи добре в една стая.

Виж сега, аз като съм чужденец и не мога да те упътя дали има публичен кадастър на разположените антени на свиваком, коя къде е. При мен има такива сайтове и хората се ориентират по тях, най-вече преди да купят кутията и СИМ картата с абонамента.
В почивните станции ще е лотария, ако няма кой да ти потвърди от самата станция дали 4Г на свиваком е силно в хотела им.
Ако живееш в къща на един етаж или ти е вилата  и постоянно ходиш там, трябва да има начин да проработи както трябва с бързи скорости и без прекъсвания по вина на твоя нов модем с антени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Христо Влъчков написа:

Аз го държа постоянно включен към мрежата и пак създава проблеми. Просто си е калпава китайската изработка, това е. 

Значи батерията му може би си заминава. Той не е направен да го държиш постоянно в мрежата. И пак казвам зависи в какво помещение си. Дал съм ти по-горе сериозен рутер, но както казах до него не бива да се стои.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване