Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Намалява ли живота на процесора overclocka?

Препоръчан отговор

преди 4 часа, killchain написа:

Едва ли точно тази видеокарта го докарва до там, че процесорът да не смогва.

Ако все пак е така, за същия цокъл има например 4770K и 4790K, които са чувствително по-бързи, а са и отключени - ако някъде някой продава такъв да кажем за 50-60 лева, може би би си струвало, ако дъното е читаво и позволява клок (естествено ще ти трябва и адекватно охлаждане).

Кам..., напълно възможно е това CPU да e тясното място на 1080p. Лично съм тествал подобен вариант (4790K + 1060) на тази резолюция и процесорчето спъваше на места в някои игри. И то на 4.5GHz. Камо ли 4440S. А за 60 кинта да се намери HR е напълно невъзможно в този момент.:D  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, killchain написа:

Ако все пак е така, за същия цокъл има например 4770K и 4790K, които са чувствително по-бързи, а са и отключени - ако някъде някой продава такъв да кажем за 50-60 лева, може би би си струвало

Това е толкова вероятно ,колкото Бойко да бъде избран за президент на САЩ . Повече граничи с научна фантастика Преди месеци бях виждал обяви за 4770 , 4770 К , 4790 К и ми се стори странно ,че за толкова стари процесори желаната цена варираше между 240 - 330 лева. От моя гледна точка това е абсурд, но може и някой да се излъже .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Това е толкова вероятно ,колкото Бойко да бъде избран за президент на САЩ .

Ха-ха, Роска, на негово място бих се кандидатирал. Ще им дойде дюшеш на американците.:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Jorge написа:

Ще им дойде дюшеш на американците.:D

Не зная , честно казано не мисля ,че биха приели сърдечно подобен първичен и смугъл балкански субект .  😉

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Jorge написа:

Кам..., напълно възможно е това CPU да e тясното място на 1080p. Лично съм тествал подобен вариант (4790K + 1060) на тази резолюция и процесорчето спъваше на места в някои игри. И то на 4.5GHz. Камо ли 4440S. А за 60 кинта да се намери HR е напълно невъзможно в този момент.:D  

Дори на 60 Hz и включен VSync? Авторът нищо не е споменал за монитор, едва ли играе на 240 Hz.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, killchain написа:

Дори на 60 Hz и включен VSync? Авторът нищо не е споменал за монитор, едва ли играе на 240 Hz.

Никога не тествам и не ползвам вертикална синхронизация. Апропо, на 75Hz, но това е без значение. Винаги е хубаво да имаш повече кадри. Ако ти е интересно дори тюбъри като HU обясняват за какво иде реч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам  i7 4770 за продан. Пълен комплект, не е клокван, ползван е за игри. Стоковия охладител е ползван месец, след което монтирах Noctua NH-D14. Максималните достигани градуси са 50.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Христо Байков написа:

Имам  i7 4770 за продан. Пълен комплект, не е клокван, ползван е за игри. Стоковия охладител е ползван месец, след което монтирах Noctua NH-D14. Максималните достигани градуси са 50.

Да беше написал и цена, можеше някой да се заинтересува. Иначе си има раздел за това:

https://www.kaldata.com/forums/classifieds/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Христо Байков написа:

не е клокван,

То остава и да си клоквал заключен процесор...........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.01.2021 г. в 14:39, killchain написа:

има например 4770K и 4790K, които са чувствително по-бързи, а са и отключени - ако някъде някой продава такъв да кажем за 50-60 лева,

Ако намеря такива поне 3-4 ще взема на тази цена.😉

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shreek написа:

Ако намеря такива поне 3-4 ще взема на тази цена.😉

Лошото е, че дори да намериш и дори да са на толкова хубава цена, може да не успееш да намериш читаво дъно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно ще намеря, и ще е прилично. Само няма да пише на него някаква известна марка, макар че ще бъде или 100% електронно копие, с променена визия, на нещо марково, или ще бъде нещо близко до нещо марково.

Но едно бързо претърсване на българския продавалник и на ибей показват приблизително еднаква цена от 200 лв за по-евтиния и от 260 лв в ибей за по-скъпия.

на 25.01.2021 г. в 14:10, Орлин Петков написа:

И така моят процесор е intel i 5 4440 S 2.8 ghz boost to 3.3 ghz.Процесорът не е пипан но вече не може да издържа толкова добре на новите игри,затов се чудих дали да  го overclockna до 3.3ghz .И затова искам да ви попитам дали ако го напрвя ще намали живота на процесора

Защо не се заинтересуваш, ако бюджета ти е ограничен, от пазара на употребявани маркови компютри с гаранция? И настолния, и лаптопа ми са купувани втора ръка и настолния е вече две години при мен и се ползва всеки ден, това е машината от подписа, а лаптопа е вече 4 години, но в интерес на истината лаптопа го ползвам само когато пътувам.

https://www.kvantservice.com/product/dell-optiplex-9020-12369/

Линка е примерен. По никакъв начин не съм свързан с въпросната фирма и моите компютри не са купувани от там. Просто за тези се сетих, че имат филтри на сайта и веднага мога да постна нещо с процесор I7.

Настолния ми е купуван от ибей а лаптопа ми е от друга фирма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване