Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, онзи ден закупих въпросната видео карта, като от фирмата от която я закупих ме увериха че е нова и е с 2 години гаранция (имам фактура и гаранционна карта). Направи ми впечатление, че от както я монтирах от време на време се чува странен шум, който преди това го нямаше (старата карта беше ASUS GTX 1070 Dual OC). В интернет единственото, което успях да намеря е така наречения Coil Whine. До колкото разбрах спасение няма, но някой може ли да ме просветли дали това ще доведе до по-нататъшен проблем в картата и ако да то тогава да си я върна на фирмата. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

Първо питай във фирмата дали можеш да я върнеш заради гореописания проблем.

Ами утре ще звънна да видя какво ще ми кажат, а по принцип има ли проблем така да работи картата ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Христо Байков написа:

Ами утре ще звънна да видя какво ще ми кажат, а по принцип има ли проблем така да работи картата ?

Не. 

П.П. При зареждане м/у нивата на дадена игра картата изплюва много кадри и тогава дроселите ги чуваш. Ако играеш игри, при които получаваш много кадри, а не ти трябват можеш да ги ограничиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Jorge написа:

Не. 

П.П. При зареждане м/у нивата на дадена игра картата изплюва много кадри и тогава дроселите ги чуваш. Ако играеш игри, при които получаваш много кадри, а не ти трябват можеш да ги ограничиш.

Извинявай за глупавия въпрос, но дросели на вентилаторите ли викате ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Христо Байков написа:

Извинявай за глупавия въпрос, но дросели на вентилаторите ли викате ?

Не. Дросел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням къде го четох, но някакъв човек си беше решил проблема с Coil Whine като е пуснал някакъв тежък бенчмарк на картата за 24 часа. Както той обясняваше от прекомерното натоварване дроселите са се "наместили" и coil whine изчезнал. Дали е истина не знам. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Jorge написа:

И?

И

преди 39 минути, цър-вул написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, цър-вул написа:

...

Ясно. Хареса ми как се обосноваваш. А сега можеш да палнеш моторетката и лека полека (докато загреее Балканчето) да отпътуваш някъде, където да има хорица, които да ти се кефят. Но не и тук. Ако ще си пишем майтапи има други раздели, където много се забавлявам, включително и на твоите постове. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, S1LBgN написа:

А ти очакваш да няма ли?

Доста изчерпателно, това към мен или към колегите е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инжектирай лак за дърво или епоксидна смола в сърцевината на дросела. това ще спре странния шум и ще замаже проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване