Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следния проблем. В града който работя използвам 11 годишен компютър, който грее, насича и е остарял прекалено много.  Смятам да направя нова конфигурация, но тя трябва да се пренесе до града в който работя, а това ме притеснява. Първоначалната ми идея бе конфигурация за 2 000 лева + монитор, но един приятел смята, че ще е по-удобно да се вземе някакъв геймърски лаптоп за тази цена, който ще мога да взимам заедно с мен, когато пътувам. Но удачно ли е такъв лаптоп да се разнася наляво и надясно? Освен това съм свикнал на PC и бутоните на лаптопа са ми прекалено плитки и не са ми удобни за FIFA и FPS... :D  Споделете мнение и препоръки! Благодаря! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип PC cu e PC и лаптоп няма как да върви по-добре що се отнася до игри, ако си с кола нищо не ти пречи да си местиш компютъра ни пък ако е твърде често ще е досадно. От друга страна за 2 бона не можеш взе кой знае какъв геймърски лаптоп.
Все пак ако ще е лаптоп гледай да е HP аз поне имам отлични впечатления от тази марка що се отнася до игри.
Също шанс е че към момента Фифата не няма кой знае какви сериозни изисквания но и това ще е до време.
Апропо коя фифа играеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

По принцип PC cu e PC и лаптоп няма как да върви по-добре що се отнася до игри, ако си с кола нищо не ти пречи да си местиш компютъра ни пък ако е твърде често ще е досадно. От друга страна за 2 бона не можеш взе кой знае какъв геймърски лаптоп.
Все пак ако ще е лаптоп гледай да е HP аз поне имам отлични впечатления от тази марка що се отнася до игри.
Също шанс е че към момента Фифата не няма кой знае какви сериозни изисквания но и това ще е до време.
Апропо коя фифа играеш?

ФИФАТА не е проблем - 11 играя я с новите кръпки за трансферите и екипите. Игрите които бих искал да подкарвам без проблем и притеснение са новите FPS като Metro: Exodus, Shadow Warrior 3, Atomic Heart, Witchfire (като последните две са все още с неясни дати на излизане!) Мисълта му беше че с лаптопа мога да ходя навсякъде и да го ползва, докато с PC не, а на мен лаптопа не мие удобен... 😐 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Martin Dinev написа:

ФИФАТА не е проблем - 11 играя я с новите кръпки за трансферите и екипите. Игрите които бих искал да подкарвам без проблем и притеснение са новите FPS като Metro: Exodus, Shadow Warrior 3, Atomic Heart, Witchfire (като последните две са все още с неясни дати на излизане!) Мисълта му беше че с лаптопа мога да ходя навсякъде и да го ползва, докато с PC не, а на мен лаптопа не мие удобен... 😐 

Е вземаш му една клавиатура(Не безжична) и ще ти стане удобен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, какво точно ползваш сега? Как върви FiFa-та там? Какво налично имаш като периферия? Каква OS ползваш, каква би искал да ползваш?

Трябва да се пренесе веднъж или да се носи постоянно? А защо направо не се поръча там да се достави или закупи?

Кога трябва да се закупи най-късно системата? В момента видео карти ... на добри цени ... няма ..

Кога последно ползва лаптоп? Ползвал ли си го цял ден, цяла седмица, месец - понякога човек просто свиква. Също така, не всичко лаптопи са с еднакви клавиатури - някой са с по-лоши дори :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста въпроси! :D В Котел със сигурност няма къде да се създаде или купи такава машина! Чел съм доста мнения, че готовите PC конфигурации не са оптимални за цените си... за това предпочитам да създам таква след консултации. Ако правя конфигурация то тя трябва да се направи в Сливен, а от там да го изпратя по еконт в Котел + Монитора... много сложно ми се вижда. Идеята на този мой приятел е,  че лаптопа ще е по-удобен и когато пътувам ще мога да го нося със себе си за разлика от PC. Проблемът е, че не съм свикнал да играя на лаптоп и ще е нужна клавиатура и мишка които също трябва да мъкна... До колкото разбирам с тази криза около вируса.. няма да е лесно да се направи конфигурация и за това питам за 2 000 лева кое е по-удачно да направя. На този 11 годишен комп ФИФА 11 върви с леки лагвания от време на време, но новите FPS са немислими! :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за готова сглобка от сайт, а поръчка на избрани от теб компоненти, който или фирмата ще сглоби в цяла система или ще ги ги доставят така на адреса който поискаш - вирмата може да е от по-голям град!

Така и не разбрах каква е наличната система, ясно новите игри са извън възможностите, но все пак ...

При лаптоп - винаги можеш да купиш два броя мишки и клавиатури или поне две клавиатури ...

Така е с питане и до Цариград се стига.

Не е заради вируса само!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и аз бях върл противник на лаптопите особенно за игри ,но като посвикнах на моя и в момента само на него играя, защото картата и процесора са му по-яки от деска ми. А както казаха скоро графични карти на адекватни цени йок. Не знам колко струват при вас ,но на мен ми стъпи 1140 евро с ъпгрейд на паметта и лиценз за уиндоус. Това е машина с 4800Н и RTX 2060 (по-слабата версия ~десктоп 1660Тi като скорост). Teзи с по-малките карти би трябвало и в България да са под 2000 лева. А и ти нямаш нужда от Ryzen 4800H за игри, може да минеш с 4600Н. Специално на моя клавиатурата му не е чак толкова лоша. За разлика от шума(да,кофти охлаждане е) - трябва да ти е ясно,че як и безшумен геймърски лаптоп няма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този който използвам в Котел е със следните характеристики. 
Windows 10 Pro 64-bit;
AMD Athol II X2 249 Processor;
6,00 GB RAM;
AMD HD 5700 Series;
1 TB HDD;
SSDPR-CL100-120-G2. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптоп с поне 4-ядрен процесор (Ryzen за предпочитане - по-хладни и по-икономични), 16 GB RAM и видеокарта 1660 Ti ще свърши перфектна работа. Като не ти е удобна клавиатурата на лаптопа, можеш да си вземеш отделна клавиатура и мишка. Дори може и на външен монитор да го ползваш. В момента, като ги гледам, започват от над 2000 лв, но може да видиш и по другите сайтове с тези параметри дали няма нещо по-евтино:

https://laptop.bg/laptops-all?utf8=✓&price_btw_all=all&search[price_gte]=&search[price_lte]=&brand_id_in_all=all&type_laptop_id_in_all=all&used_for_type_id_in_all=all&basic_color_id_in_all=all&cpu_type_id_in_all=all&ram_type_capacity_id_in_all=all&search[videocard_version_id_in][]=36&vga_type_id_in_all=all&hdd_type_size_id_in_all=all&ssd_size_id_in_all=all&display_size_type_btw_all=all&display_type_id_in_all=all&display_refreshrate_id_in_all=all&resolution_size_id_in_all=all&battery_type_id_in_all=all&weight_type_btw_all=all&os_type_id_in_all=all&warranty_size_btw_all=all&per_page=25&search[s]=price_asc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината ми в Сливен е със следните параметри:
Windows 10 Pro 64-bit;
Intel core i5 5700;
Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition
GeForce GTX 1060 6GB;
MSI Pro мисля, че беше дъното, но не съм  сигурен за модела...
HDD 2 TB;
SSD Kingston 128 GB;

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей за този говорех аз https://laptop.bg/laptops-asus-TUF_Gaming_A15-asus_tuf_gaming_a15_fa506iual006,

Само че с 2060. Въпреки че конкретно в този модел тя е с най-ниския си бюджет откъм ток и е само малко по-бърза от 1660Ti.

Напоследък играя Ark и моя си лепи 95 градуса като пич. Даже му купих подложка да го държа по-високо,за да може да диша. Без слушалки не е много добре да се играе, особенно на турбо профила. За сметка на това пък дори и с тротнат процесор на 1400мхц пак докарва 90 кадъра. А Ark e адски неоптимизирана и тежка игра. Това на high.

Най-евтиния на MSI според мен не си струва в тази конфигурация, въпреки че би трябвало да е с по-добър дисплей и охлаждане. Но процесора му е доста по-зле и е само с 8 гб рам.

Та това са машини няколко пъти по-бързи от двата ти компютъра взети заедно,особенно откъм процесор при Асуса с 4800Н, и за тези пари трудно по-добър десктоп на днешните цени. 1660Ti не е чаааак толкова по-бърза от десктоп 1060.Печелиш от мобилноста,която в твоя случай е приоритет а губиш откъм нива на шум,защото за Асуса гарантирам че е много шумен за всеки вкус. Също така игра без да е боднат в контакта забравяш, така че трудно може да седнеш на полянката и да дъниш хедшоти. Поне не и за дълго.

На твое място бих махнал и двата десктопа и от гледна точка,нуждата от смяна на местоположението,бих си разнасял един такъв лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още няма пълна информация, но аз така ги виждам нещата - вземаш едно дъно за am4 - 130-150-180 лв. според това на какъв процесор се спреш.

Вземаш процесор - Ryzen - 3400G, 1600F, 2600, 3600 (някъде може да има и X модел) - 200-400 лв.

Оперативна памет - 2х[email protected] - около 150 лв.

И стигнахме до видео картата ...

- ползваш наличната на първо време

- ползваш вградената в процесора - има още модели с вградена графика които не съм изредил по-горе ...

- вземаш употребявана RX 470-580 - от 120 лв. нагоре

- вземаш ново видео сега ... ама от къде и за какви пари ... Х

- вземаш едно ново захранване - 500W от читава марка - от 100 лв. нагоре.

Монитор, клавиатура и мишка имаш на двете места в момента, ползваш ги както и наличните дискове и кутия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване