Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на SSD и мигриране на данните под Windows 10 Home - версия 2004

Препоръчан отговор

Здравейте, на Huawei matebook D15 сменям диска WD SN730, 512GB  със Samsung Evo 970 plus, 1TB, като искам да направя огледално копие. Нова инсталация на Win 20H2 минава за 420 секунди, но не ме устройва, просто тествах новия диск. Да уточня, трябва ми абсолютно копие на този диск. Проблемите са следните.

_ Компютъра няма втори PCIe, така, че не мога да ползвам софтуера на Самсунг, който работи добре ако двата диска са в една конфигурация. 

_Нямам USB адаптер с PCIe за да ползвам евентуално софтуера на Самсунг. 

_Тествах на други машини с други дискове програмите Active Boot Disk и AOMEI, нещата се получаваха до версия 1909 на Win10, при качване на версията на WIN се чупеше освен имиджа и ОС от снимания диск.

Трябва ми софтуер който да направи имидж на външен носител, и после да налея имиджа на новия диск. Искам да мигрирам Windows 10 ver. 2004.

Ако  някой е минавал през това ще бъда благодарен да сподели решение. Благодаря и много здраве!

п.п. Пропуснах Bitlocker не е активиран.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CloneZilla копира байт по байт и в края получаваш 1:1 копие.  Инсталираш на бутваща флашка CloneZilla. Посочваш диск-извор на диск-клон и чакаш. Това е всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, georgie написа:

Здравейте, на Huawei matebook D15 сменям диска WD SN730, 512GB  със Samsung Evo 970 plus, 1TB, като искам да направя огледално копие. Нова инсталация на Win 20H2 минава за 420 секунди, но не ме устройва, просто тествах новия диск. Да уточня, трябва ми абсолютно копие на този диск. Проблемите са следните.

_ Компютъра няма втори PCIe, така, че не мога да ползвам софтуера на Самсунг, който работи добре ако двата диска са в една конфигурация. 

_Нямам USB адаптер с PCIe за да ползвам евентуално софтуера на Самсунг. 

_Тествах на други машини с други дискове програмите Active Boot Disk и AOMEI, нещата се получаваха до версия 1909 на Win10, при качване на версията на WIN се чупеше освен имиджа и ОС от снимания диск.

Трябва ми софтуер който да направи имидж на външен носител, и после да налея имиджа на новия диск. Искам да мигрирам Windows 10 ver. 2004.

Ако  някой е минавал през това ще бъда благодарен да сподели решение. Благодаря и много здраве!

п.п. Пропуснах Bitlocker не е активиран.

Ползвай Acronis True Image , ако с CloneZilla не може да се справиш !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване