Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, както заглавието гласи бях измамен в olx. Става дума за компютърна часто и по-точно видеокарта. Видях една rx 580 8gb на добра цена и я поръчах. Продавача ми изпрати снимки на gpu-z. Всичко мина точно там. Отидох в еконта и я прегледах всичко изглеждаше както в обявата. Прибрах се вкъщи, сложих я в компютъра и излезе като rx 570 4gb. Потърсих малко и разбрах че картите изглеждат абсолютно еднакви на външен вид, но всъщност самите платки са различни. Единствения начин да се разбере модела на картата е по серийния номер или като я включа в компютър. Само че лепенките със серииния номер ги нямаше и това не ме накара да се замисля, защото незнаех, дори че трябва да има лепенки със модела по нея. Погледнах в olx и видях че е сменил описанието на обявата от rx 580 8gb на rx 570 4gb. Звъня му и невдига. Какво мога да направя и има ли начин да си върна парите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Защо не я поръча с доставка и тест до твой адрес? По същия начин можеше да получиш абсолютно неработеща карта.

Ако този хубостник е от твоя град, накрай твой близък или приятел да му звънне уж за обявата и да поиска лично от него да си вземе там каквото продава, отиваш с него, плескаш го и в най близкото РПУ и

Ами човека разчита на коректност просто, мисли си че всички продавачи в преебалника са честни и добряци като него.

Защо не я поръча с доставка и тест до твой адрес?

По същия начин можеше да получиш абсолютно неработеща карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори значи сам си се прецаках. Поне картата работи, така че не съм пропаднал за цялата сума а само съм платил 200лв отгоре. Поне вече ще знам и ще има тема която да служи на останалите да не се прецакват. А не я поръчах до мой адрес, защото не очаквах така да стане и продавачът ми прати снимка на gpu-z, която явно е била свалена от google.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200 отгоре? Че ти колко пари даде общо?

Той може и да има съответната карта, дори можеше да ти даде достъп да я тестваш на воля и накрая пак да получиш грешна карта - все пак може той да е съвестен и да е направил неволна грешка, ако наистина има две карти. Но това са много - може би ...

И той как ти изпрати снимката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако този хубостник е от твоя град, накрай твой близък или приятел да му звънне уж за обявата и да поиска лично от него да си вземе там каквото продава, отиваш с него, плескаш го и в най близкото РПУ или направо с полицай при него.
Другия вариант е ако имате писмена коресподенция и ТОЙ е споменал че модела на картата е 8 гигабайтовия а не 4ГБ и т.н. подаваш жалба в РПУ-то с данните му, дори само телефона да е ще го открият.

Апропо ако пазиш документа от куриерската фирма и там е упоменат точен модел съшо върши работа както за пред полиция така и при куриера макар че втория ще каже че не може да направи нищо.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

Ако този хубостник е от твоя град, накрай твой близък или приятел да му звънне уж за обявата и да поиска лично от него да си вземе там каквото продава, отиваш с него, плескаш го и в най близкото РПУ или направо с полицай при него.
Другия вариант е ако имате писмена коресподенция и ТОЙ е споменал че модела на картата е 8 гигабайтовия а не 4ГБ и т.н. подаваш жалба в РПУ-то с данните му, дори само телефона да е ще го открият.

Апропо ако пазиш документа от куриерската фирма и там е упоменат точен модел съшо върши работа както за пред полиция така и при куриера макар че втория ще каже че не може да направи нищо.

И продавача ще каже - аз изпратих правилната карта, тази която ми показвате я виждам за първи път ... става дума срещу дума.

Ако беше написал и серииния номер на картата и картата имаше фабричния си стикер - тогава го хващаш на къс пас!

Между другото - обевения телефон и име на човек - съвпадат ли с данните от куриера?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

И продавача ще каже - аз изпратих правилната карта, тази която ми показвате я виждам за първи път ... става дума срещу дума.

Ако беше написал и серииния номер на картата и картата имаше фабричния си стикер - тогава го хващаш на къс пас!

Между другото - обевения телефон и име на човек - съвпадат ли с данните от куриера?

Затова има снимки от обявата, ако се пазят някъде(А най вероятно ше да ги има в кореспонденцията), лесно ше го хванат в крачка, но си прав има доста условности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Затова има снимки от обявата, ако се пазят някъде(А най вероятно ше да ги има в кореспонденцията), лесно ше го хванат в крачка, но си прав има доста условности.

Да, като гледал CSI ...  ако картата има отличителен белег можеш да се докаже, че това е продаваната карта, но ... при нaшето МВР и без допълнителна информация ще трябва да разчитаме на експерта по свинското месо (ме му помня името на следователя от CSI), той винаги измисля нещо - нестандартно :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Да, като гледал CSI ...  ако картата има отличителен белег можеш да се докаже, че това е продаваната карта, но ... при нaшето МВР и без допълнителна информация ще трябва да разчитаме на експерта по свинското месо (ме му помня името на следователя от CSI), той винаги измисля нещо - нестандартно :)

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Bubbles написа:

Полицията няма изобщо да се занимава с неговия случай и надали ще му обърне внимание някакво.

Ако става дума за някой тяхен човек, близък или роднина тогава ще си скъсат гъзовете и ще го хванат измамника, но щом е за човек който не ги интересува, отговарят нищо не можем да направим по-въпроса и край. Не им се занимава просто а иначе могат много неща да направят.

Един познат наскоро си поръча търд диск 2.5 и изгоря, пробутаха му неработещ диск, неотговарящ на описаното в обявата със сменен етикет и прекъснати писти, вината си беше негова тъй като имаше опция преглед и тест, но не се възползва от нея а направо си го плати като поп и си го отнесе у тях направо... Като изгоря със 90 лв и вече си има обица на ухото и едно на ум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 41 минути, plamen_petrov_80 написа:

200 отгоре? Че ти колко пари даде общо?

Той може и да има съответната карта, дори можеше да ти даде достъп да я тестваш на воля и накрая пак да получиш грешна карта - все пак може той да е съвестен и да е направил неволна грешка, ако наистина има две карти. Но това са много - може би ...

И той как ти изпрати снимката?

преди 30 минути, plamen_petrov_80 написа:

Платих 400лв за картата. В началото обявата беше написана картата че е 8гб. Сега и е сменилл заглавието на 4гб. На лично съобщение ми прати снимка на gpu-z от същия ден с по-малко от 10 мин разлика в часовника на снимката и часа на получава на снимката в olx. Пазя листчето от еконт, но дна него няма точен модел пише просто компютърни части. Името и телефона не съвпадат от тези в olx. А за това да има някакъв отличителен белег те като ги погледнах 4гб, 8гб, rx570, rx580 всички изглеждат еднакво (става дума за sapphire nitro+ rx 580, rx 570, 4 и 8 гб). Единствения начин да се разбере е по сериен номер, да се разглоби картата или като се включат в компютър. Стикера със сериен номер беше отлепен и човека е от другия край на България. Дори вече като натисна на обявата пише че е изтрита но чата с него още ми стои.

Редактирано от vankata03
Добавяне на цитати (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vankata03 написа:

Платих 400лв за картата.

Като гледах преди малко оригиналната цена най-ниската беше 800 и нещо си . Но евтиното винаги излиза скъпо както в твоят казус .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Как 400лв. за не гаранционна карта е ...

Те толкова вървят в момента. Нали пак има бум на копането на криптовалути. Накратко съм прецакан и няма какво да направя. Поне ще ми е за урок. Всяко зло за добро както се казва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

Като гледах преди малко оригиналната цена най-ниската беше 800 и нещо си . Но евтиното винаги излиза скъпо както в твоят казус .

Аз не познавам нормален човек който разбира от компютри поне малко и  ще даде 800+ лв. за RX 580 - 8GB.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз не познавам нормален човек който разбира от компютри поне малко и  ще даде 800+ лв. за RX 580 - 8GB.

Попринцип нормалната цена на тези карти нови е била около 450-550лв в българия ако не се бъркам, просто когато им остане 1 на брой или нямат стока им качват доста цената, за да нетрябва да внасят нови.

преди 1 минута, adersa написа:

Aз от цялата говорилня тук не можах да разбера има ли гаранционна карта картата .

Не дори и външната част на кутията я нямаше, само вътрешната част която е кашон безн никакви маркировки по него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vankata03 написа:

Не дори и външната част на кутията я нямаше, само вътрешната част която е кашон безн никакви маркировки по него.

Мене от такива сайтове откакто ме прецакаха с едно кожено яке от тогава даже и не влизам в тях камоли да купувам и едвам се разбрахме да ми върнат парите . Всичко купувам от лицензирани магазини онлайн с гаранция за връщане на пари . Верно скъпа излиза картата в големи сайтове ама си има гаранция и ако има дефект имаш 1 месец мисля , че беше да върнеш картата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

Мене от такива сайтове откакто ме прецакаха с едно кожено яке от тогава даже и не влизам в тях камоли да купувам и едвам се разбрахме да ми върнат парите . Всичко купувам от лицензирани магазини онлайн с гаранция за връщане на пари . Верно скъпа излиза картата в големи сайтове ама си има гаранция и ако има дефект имаш 1 месец мисля , че беше да върнеш картата .

То трябва да те прецакат, за да се научиш или да познаваш някой който са го прецакали.

Отново да кажа. Благодаря на всички за отговорите и съветите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, adersa написа:

Нямат наличности и са останали само тези дето за на много дебела цена, иначе докато ги имаше цените на rx580 бяха между 350 и 380 лева

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, vankata03 написа:

Името и телефона не съвпадат от тези в olx.

Е добре бе мама му стара, как плащаш нещо без да знаеш на кого изобщо плащаш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Bubbles написа:

Е добре бе мама му стара, как плащаш нещо без да знаеш на кого изобщо плащаш?

Ами човека разчита на коректност просто, мисли си че всички продавачи в преебалника са честни и добряци като него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, grizly написа:

Ами човека разчита на коректност просто, мисли си че всички продвачи в преебалника са честни и добряци като него.

Е кфа коректност като в сайта продава Пешо, а пощата получаваш пакет от Гошо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Anita Hristova Trifonova
      За първи път днес и четирита кораба, платени с наши стотици милиони лева, да копаят Варненското езеро за разширяване на бизнеса на пристанище ТЕЦ Варна, собственост на Ахмед Доган, се събраха на едно място.

Белите банери показват имената на корабите и под чий държавен флаг плават те.

Първото решение на кабинета Борисов 3 за кораба GLANFORD р от края на април 2020-та. В средата на юни правителсъвото гласува разрешение за корабите MILFORD и SEAFORD, а в началото на август за KENFORD.

Има нови видео кадри за пристигането на последния от четворката, което се случи още вчера.,но не са за пускане още. Ето архивни видео кадри.

Иде! Кораб №3 от флотата на Ахмед Доган, 24 август 2020 г.

Рецидив в морският флот на Ахмед Доган, 09 август 2020 г.

Рецидив в морският флот на Ахмед Доган 2, 10 август 2020 г.

Ход- загадка на кораба дълбаещ за пристанището на Ахмед Доган, 23 юли 2020

Христо Иванов търси златната рибка, 14 август 2020 г.
      Христо Иванов "Тази железария изобщо не е работила"
    • от ChromaCat
      Здравейте, ако темата не е за тук, моля админ да я премести в подходящия раздел.
      Искам да предупредя хората да не се хващат да подобна схема, на която аз попаднах и за щастие понеже съм човек, който винаги проучва нещата не се хванах.
      Ето и случая на кратко:
      Пускам за продажба лаптоп. Веднага след това има няма и 5 минути, някои започва да ми пише по Viber, че иска да ми купи лаптопа. Личеше си че ползва google translate понеже беше на леко развален български. Каза, че живее в Англия и иска да му го пратя по Спииди, викам си "Ок значи е Англичанин, сигурно купуват ефтино техника от Бг и вероятно ги препродават там". Казах на човека, че предпочитам да го продам на някой от Бг, попитах го дали няма човек тук, да го продам на него, пък после те да се оправят. Не ми харесваше мисълта лаптопа ми да се разнася до Англия и обратно ако евентуално не му хареса като го види. 
      Той предложи да ми плати веднага цялата сума + разходите по транспорта. Направо се учудих супер много. Викам си "Извадих късмета тука сега още от раз стана сделката". Попитах го дали често си купува неща от Бг и от ОЛХ. Прати ми няколко снимки на стоки, които е разопаковал от Спииди. Стана ми любопитно, каза, че го бил вземал за сина си. (тука вкарваме малко психология, използва това, че е за детето му, стават лични нещата)
      След като питах в Спиди за условията,  стана ясно че общо с таксите трябва да ми преведе 760лв. 
      Той веднага още същия ден отиде до банката като ми прати снимка как чака на светофара, след това банката снимана отпред как е пред нея. Попита ме за ИБАН и Имена и мейл. След което получих меил от банката, че ми е пуснал парите.
      Викам си "Бре!" Егаси кефа, даже вече бях нагласила парите какво ще ги правя като ги получа. Казах му, че довечера ще подготвя лаптопа за изпращане и ще го пратя по Спиди като получа парите. Той искаше снимки как го подготвям за да ги прател на сина си. Търсих името му в нета да го намеря Stevry Howen ама нямаше такъв, още тогава ми светна нещо.
      Става върпос за HSBC банк. Та ето го и въпросния мейл. 

Първоначално всичко изглежда точно. Обаче след 10тина минути просто реших да Гуглъна мейл адреса, от който идва и веднага ми излезе резултат от форум за Scammers Warnings, абсолютно същия мейл, от същия човек със същото име и същото съдържание!! Само името беше мое, както и сумата, която бях казала. Всичко друго акаунт номер, мейл и т.н бяха публикувани и то от преди няколко седмици, значи схемата е нова.
      Да нищо не му писах повече. Той ми писа на следващия ден от друг номер, със стария му нещо станало. Гледам кода от Нигерия. Викам му как така от Нигерия сега ми пишеш? Той започна да ми обяснява как бил пастор в Африка и от там имал номера ала бала. Започна да ме притиска кога ще пращам лаптопа.
      Казах му, като получа парите. Той ми каза "е нали получи мейла от банката" . И след което му казах, че е попаднал на грешния човек и е скамер и съм го разкрила. След което той ми пейства ето това. (Не го написа ами направо го изтропа, т.е. има го подготвено, явно често му се случва да се обяснява на хората защо няма да си получат парите)
      На кратко в съобщението се казва, че банката е взела сумата от неговата сметка, но я задържа понеже става върпос за продажба на предмети, и тряба заедно с предмета да изпратите и това банково съобщение, и чак тогава когато той го получи, банката ще пусне парите към вашата сметка.

Бла бла и след още няколко реда започна да ми обяснява как аз съм го била излъгала, как съм можела да лъжа божии служител и тинтири минтири.
      Знам, че тук повечето хора са грамотни и не биха се хванали, но може да има и по-неопитни хора, които са доста на зор и пак могат да се подведат. В една от снимките, които ми беше изпратил, някой наистина си беше изпратил стоката заедно с изпринтиран този мейл, понеже отгоре имаше логото на АБВ поща.
      Мерси

• от Анита Христова Трифонова
      А.Х.Т sekirata cekupama   рецетира свой стих -  Измама
    • от Анита Христова Трифонова
      Измама - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване