Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за "перманентен" reply gain за мп3-ки

Препоръчан отговор

Препоръчайте някоя програма  с която може да се "изравни" нивото на звука на множество мп3-ки,  и след това  да бъдат записани  по този начин.Ще се слушат на авто ресийвър който няма как да чете reply gain-а  на файловете, и затова е цялата гимнастика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MP3Gain май записа директно в mp3 файла за разлика от Replay Gain

http://mp3gain.sourceforge.net/

Един цитат от Night_Raven:

Цитат

По принцип по-добрият избор е ReplayGain. На него алгоритъм е базирана MP3Gain. Казвам "базирана", защото на практика не е едно и също. ReplayGain анализира файловете и прилага увеличаване или намаляване на звука на базата на средната сила на звука през целия файл. Тази информация се записва като мета информация в етикетите на файловете. Плеърите четат тази информация и регулират силата на звука. Проблемът е, че телефоните не поддържат ReplayGain. MP3Gain ползва същия алгоритъм, но информацията я записва в самия MP3 файл, така че промените по MP3 файловете трябва да се отразяват винаги, независимо къде се слуша дадената песен. Не зная как процедираш с обработката с MP3Gain. Променяш ли децибелите от 89 на 100 (или повече), преди да обработиш файловете?
Алтернатива е файловете да се декодират до WAV, да се приложи WaveGain, който обаче после е необратим, и да се енкодират отново в желан формат. WaveGain също ползва ReplayGain алгоритъма, но е предназначен за WAV файлове.
Последния вариант е да се ползва нормализация, но за това също ще трябва прекодиране на файловете, а този метод на регулиране силата на звука е доста по-неточен от ReplayGain.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, B-boy/StyLe/ написа:

MP3Gain май записа директно в mp3 файла за разлика от Replay Gain

Той не иска ReplayGain. Иска окончателно усилване на файловете. MP3Gain единствено можело да предложи усилването без декомпресия/рекомпресия. Но ми е чудно как се случва и от къде накъде всички плеъри ще умеят да четат с усилен звук? Ако не е променена самата вълна на звука, няма как да е високо и да се чете от всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Бонбон с катран! написа:

Той не иска ReplayGain. Иска окончателно усилване на файловете. MP3Gain единствено можело да предложи усилването без декомпресия/рекомпресия. Но ми е чудно как се случва и от къде накъде всички плеъри ще умеят да четат с усилен звук? Ако не е променена самата вълна на звука, няма как да е високо и да се чете от всичко.

Май не четеш. Иска перманентно увеличение на силата на звука и промените да не зависят от метаданните. Именно затова му предложих MP3Gain като заместител на ReplayGain.

Цитат

Програма за "перманентен" reply gain за мп3-ки

Цитат

MP3Gain ползва същия алгоритъм, но информацията я записва в самия MP3 файл, така че промените по MP3 файловете трябва да се отразяват винаги, независимо къде се слуша дадената песен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, B-boy/StyLe/ написа:

телефоните не поддържат ReplayGain

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.pulsar&hl=bg&gl=US

Сори за некоректния цитат...не са твои думи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.pulsar&hl=bg&gl=US

Сори за некоректния цитат...не са твои думи.

Той и поста е стар и е било актуално за тогава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Май не четеш. Иска перманентно увеличение на силата на звука и промените да не зависят от метаданните. Именно затова му предложих MP3Gain като заместител на ReplayGain.

Ми да си усили децибелите! Аз не предложих ли същото? Всяка програма за редактиране на аудио!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Бонбон с катран! написа:

Ми да си усили децибелите! Аз не предложих ли същото? Всяка програма за редактиране на аудио!

Да, бре ясно ми е това. Ставаше въпрос за конкретния случай с MP3Gain. Иначе всяка една програма за аудио редакция без значение дали пише директно по файла или прекодира би се справила наистина...Било то с amplify, normalize, hard limiter и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване