Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nokia 8.1 и USB-c card reader

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам Нокия 8.1 с андройд 10 и SanDisk ImageMate® PRO USB-C карт риидър с usb-c изход. 

Когато включа карт риидъра към телефона мога да чета само sd карти който са били в друг андройд телефон. Имам SD карта, която ползвам във фотоапарата fuji X-s10. Кога я сложа в риидъра и свържа към телефона,  не може да чете от нея. Пробвах няколко различни експрорер приложения, но нищо не става. Излиза, че има устройство допълнително, но не може да прочете нищо от него и не е достъпно. На телефона ми излиза съобщения да форматирам картата ако искам да я използвам.

Пробвах същия карт риидър с картата на колегата на самсунг s10 и няма проблеми - може да отваря картата и да вижда и чете коректно всички файлове?

Може ли съвет, какво мога да опитам за да стане и при мен?

Поздраи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В телефона картата чете ли се нормално? Ако да - значи файловата система е несъвместима, най-вероятно не си я форматирал като преносима памет. Прехвърли си данните с кабел на компютъра, ако имаш нещо важно, след това форматирай картатата от телефона като преносима памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е като снимам с фотоапарата, да мога да видя снимкате на телефона примерно. А не да форматирам. картата няма пробели. 3 други телефона пробвах и 3те виждат снимките и клиповете направето от фотоапарата. Само скапаната нокия изписва съобщение да форматирам картата. Проблемът не е в картата, а в телефона. Или софутера на телефона, според мен.

Не искам да я форматирам картата. Искам да си "виждам" нимките от нея на телефона

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване