Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, лаик съм в тази свера и за това питам по знаещите. Желая към този ресивер да включа и едно активно субуферче. Разполагам още с две руски колони Радиотехника С-50 + комплекта към Сонито ( две фронтални колони + един център + две сараунд колонки ). На първо време смятам да слушам с двата Руснака , центъра и Субуферчето. Някакви предложения....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, LZ1YQ написа:

Някакви предложения....

От 200 лв. или  2000 лв. и нагоре?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смятам да инвестирам прекалено в тази идея, че все пак съм заобиколен с доста съседи...но в рамките на 300лв би било добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако, ще изграждаш многоканално аудио, поне предната линия (основните ОТ + центъра) трябва да са от един производител и съответно модел/серия. 

Истинските активни субуфери(нови) , които "слизат ниско"започват от 1000+. лв. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и петте колони комплекта към Сони. Двете фронт колони нямат нищо общо със звука на Руснаците.....за това сум включил тях. За субуфера не държа да е нов, Но гледам че има много разновидности. Говорителя отпред, отдоло, затворени отворени типове. Та за това се колебая какво да бъде. Освен това виждам някакви фирми като Тъндър, и тем подни които са ми доста подозрителни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ицо здравей от Велико Търново.

Я си карай само с Радиотехниката за да ти е мирна главата. От мен поздрави на цялата ти фамилия! 

73! LZ4JW

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха , здрасти,  абе смених ТВто с умно, и изкарах от мазето Руснаците, та съм се зарибил до ги вкарам в ред барабар с другите колони. Пак ме зачовърка старата любов, ама времената вече са други , не са по времето на 2N3055..........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, LZ1YQ написа:

За субуфера не държа да е нов...

Едно бързо търсене за втора употреба направих.В бюджета ти ще вършат работа тези:Subwoofer JAMO S 40 Sub ,Yamaha YST80 100w  subwoofer ,subwoofer Mordaunt Short ,yamaha sw-p40-subwoofer ,JAMO SW 7000-A ,celestion s80 subwoofer

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ицо!

От запитването ри към мен, ще се постарая съвсем накратко да ти отговоря на въпросите в тази твоя тема.

"Да споделя нещо . На руските колони ми беше игорял един от говорителите. Смених го със същия модел. Когато си пуснах музиката усетих че басите са зле. Предположих че е от говорителя и смених местата на колоните. Оказа се че на същия канал басите са зле. Направих още една проба с друга колона и ефекта е същия, като междувременно смених и изходите за колоните от ресивера. Нямаше никаква разлика, на левия канал басите са лоши.........единствената разлика е че захранването на колоните към този канал е с доста тънка жичка, около 0.5мм2. Мислиш ли че е от жицата или може би самия ресивер си е заминал в този канал........."

1. Кабелите , свързващи тонколоните с крайните стъпала на ресийвъра са ти твърде тънки. Задължително ги смени с поне 1,5 - 2 мм - има много хъбав гъвкав такъв кабел със силиконова изолация, прозрачен който не е скъп.Когато изгори басов говорител на колона, обикновено прави и повреда на съответното крайно стъпало към което е вързан. Независимо че си сменил говорителя с нов, е трябвало ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се направи пълен преглед и на ресивъра преди да го включиш в мрежата. То вече се е случило. Какъв е точно дефекта така от разтояние не мога да кажа, но не продължавай да ползваш повече ресивъра, преди ти или някой друг да го е възтановил за работно действие. Най вероятно е в крайното стъпало на посоченият от теб канал. В твоя случай всичко е поправимо и си струва. Ако не ти е по силите, ще ти помогне някой приятел - техник. Всичко има да се продава по магазините за него, още по вече в Пловдив - Викиват. Какво можеш да провериш ти в къщи. Понеже стъпалата имат защита направена поотделно за всяко крайно стъпало , когато включиш усилватела от бутон POVER, трябва след 2-3 секунди да чуеш леко щракване нас двете релета, които включват тонколоните към крайните стъпала. Без колони - задължително. Сега единствено можеш да премериш дали напрежението (право)  надвишава 200-250 миливолта към колоната. Информативно ще провериш и на другия канал, за да ти стане нагледно ясно.  В двете напрежени (за левия и десния канал) Не трябва да има съществена разлика. Ако с това не би могъл да се справиш и не ти е ясно, то задължително потърси помощ от разбитащ човек. Сигурен съм, че имаш такъв.

Пускам ти линк за изтегляне на пълното сервизно описание на модела и една снимка, от която ще се ориентираш за това, което съм ти написал. Ако има нещо, , можеш да питаш тук, в тази тема. Поздрави на всички Вас и най вече на LZ1CY.

Линк - сервизно описание:   https://dox.abv.bg/download?id=40df825b03

9999.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера ще пробвам напреженията. М/У другото говорителя не беше изгорял, само се беше скъсала мембраната....но ще видим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смяна на кабела всичко си дойде на място. Не се наложи да меря напрежениятя. Просто кабела е бил не подходящ. Благодаря за съдействието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, LZ1YQ написа:

След смяна на кабела всичко си дойде на място. Не се наложи да меря напрежениятя. Просто кабела е бил не подходящ. Благодаря за съдействието.

Ицо!

Радвам се, че си успял. Поздрави на семейството и всички пловдивски приятели - радиолюбители.  Честно, за Ачо ми стана много болно. Не забравяй и семейство Бъбареви - LZ1NG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване