Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! 

От известно време не работи тъчпада на лаптопа ми HP EliteBook 8440p 

От работа изведнъж спря да работи.

Преди да спре да работи нацяло имаше отново същия проблем. Сложих му драйвери от инсталационния пакет Snappy Driver Installer и заработи, докато изведнъж спря на цяло да работи.

Имам и снимка, която ще прикача и описва, че не засича тъчпада. 

В Биоса не работи тъчпада. Контролирам го с мишка.

До тука това, което съм опитал са следните неща:

- Възстановяване на настройките на биоса - НЕ!

- Деинсталирате на драйвера и работа без него - НЕ!

-Инсталиране на същия драйвер и работа с него - НЕ!

- Проверил отстрани  светлините, които са за включване/изключване на тъчпада, интернет достъпа и други неща - НЕ!

- Отворил лаптопа и проверил всичко дали е свързано и наистина е свързано, както трябва. Всички пинове на лентовия кабел за тъчпада са здрави и са в добро състояние. 

- Напръскал съм с контактен спрей, чаках 15 минути да засъхне всичко и свързал обратно. Уви! Не става.

Имате ли идеи как да разреша проблема?

IMG_20210203_142346.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си го изключил с клавишна комбинация? Не съм попадал на bios, който пуска и сприра тъчпад на лаптоп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Емил Костов написа:

Да не си го изключил с клавишна комбинация? Не съм попадал на bios, който пуска и сприра тъчпад на лаптоп.

Не съм го изключвал с клавишна комбинация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да му е дошло времето. Това е 10+ годишна машина все пак, съдейки по процесора, който е излязал в началото на 2010 година - поне такъв процесор намирам за модела, който си дал.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/47341/intel-core-i5-520m-processor-3m-cache-2-40-ghz.html

Пробва ли с драйвери от сайта на HP за модела? В BIOS има ли как да го подкараш? Пробва ли с някой live linux дали работи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Raze написа:

Може и да му е дошло времето. Това е 10+ годишна машина все пак, съдейки по процесора, който е излязал в началото на 2010 година - поне такъв процесор намирам за модела, който си дал.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/47341/intel-core-i5-520m-processor-3m-cache-2-40-ghz.html

Пробва ли с драйвери от сайта на HP за модела? В BIOS има ли как да го подкараш? Пробва ли с някой live linux дали работи?

Всичко пробвах с изключение на Linux виртуална машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-добре Linux liveCD/флашка. и не е тъчпад, а е пойнтстик, поддържащ мултитач жестове.

Цитат

To turn the TouchPad on, quickly double-tap the TouchPad off indicator (the yellow LED).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване