Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Брум и грамофон

Препоръчан отговор

Грамофона не е котлон и е недопустимо да светят фазомери където и да е. За котлоните е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 60
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Значи можело и без сръдни.
Аз бях концентриран върху проблема с брума. Това за светещия фазомер  излезе  допълнително.
И това е ясно , но  решението с батериите е неудобно и сложно реализируемо  за домашни условия. По скоро бих сменил предусилвателя, като разбира се не бих се метнал на някой лампов от 2 бона, тъй като моята система не би му подхождала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си грамофона. Преда ти е добър ако не го захранваш с импулсните адаптери. Мога да ти преожа и друто захранване, но е по сложно за изпълнение. На батерии е най-лесно и ефекта е гарантирано перфектен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят RIAA коректор е малко по-особен.
Изглежда така:

spacer.png

Отзад:

spacer.png

Няма собствено захранване и се захранва от външен захранващ блок на Naim.

Аз съм реализирал следната схема:

spacer.png

Най-горното устройство е усилвателят ми NAIT XS2. Най-долу на схемата е FlatCap XS -  външен захранващ блок, от който се подава захранване на предусилвателя на самия усилвател, а освен това - и захранване на RIAA коректора.  По средата на схемата е даден RIAA коректорът. Захранващият блок е с вграден тороидален трансформатор и токоизправителна част с четири отделни изходни канала.

Ето как изглежда на пракика (снимката не е моя):

spacer.png

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Eгaтi религията!
Отделна бандура, която захранва останалата карантия. Сори, но не мога да си кривя душата пред гледката на тези свински черва.

И нета ми отговаря за FlatCap XS на руски:

Цитат

FlatCap XS, созданный для работы с нашими устройствами начального уровня (серия XS), является сдвоенным источником питания с двумя выходами, что позволяет при необходимости запитать сразу два устройства Naim. К примеру, владелец серии XS может подключить FlatCap XS к своим устройствам CD5 XS и NAC 152 XS, что улучшит их производительность, и самым благотворным образом скажется на чистоте, динамичности и тайминге звука. Ведь именно этого вы ожидаете от улучшенных источников питания Naim. Подобное усовершенствование вашего аудиокомплекса является логичным и очень эффективным.

Класически маркетинг, нацелен към "аудиофили". Благотворно влияе на тайминга на звука? Разбрахте ли? Кой изрусен баран изхендри този шедьовър? И тук следва да се повторя - видях с собствените си очи аудиофилски стълб за градската мрежа с цена на дребно 10 000$.

Проект "Манхатън" създава първата атомна бомба. Ясно значи, този  FlatCap XS ползва фрагменти от урана на същата бомба, изкопан в Конго! И ново 20! Ето го с свалени гащи. С две думи - обран бустан.

бандура

Дъното подсказва унифицирано шаси. Тороидален транс - чудо известно над 30г. О! Текстолитова платка без маска и шелкография. Онлайн поръчка на дребно в Китай - 2$ за 10броя. Мостова схема с един диод на рамо - егaтi икономията. Кондери големи, кондери малки и всё. Нещо схема за плавно зареждане на филтровите? А? Или това като си купите следващото ниво. Специално за адептите, следва да го накичим с фирмени конектори, за да се харчат фирмените кабели и те да се чувстват специални. Кабелът е сброд от чифт за захранване и по чифт за аудиоканал. Привет на пиндосите от Apple.

Иха, за да включим този източник на девствена енергия трябва да си провираме ръката отзад, за да набараме бастър-копчето. Ергономика брат, дизайн, отпред ще осира квантовия звук, нано-технологиите не са за всеки, те са за аудиофилите.

Загадката.
Консумация на FlatCap XS е 43VA и захранва NAIT XS 2 усилвател с изходна мощност 70W  на канал.

Любимата ми част, която наричам "ехото на Пабло Ескобар".

Цитат

Звучание мощное и деликатное, динамичное и уравновешенное. Он звучит так, как того требует музыка.

Финал и туш.
FlatCap XS струва 1299$!

А да, другото творение. RIAA коректора в ръбата кутия за обувки от анодирана алуминиева сплав и едно светодиодче отпред. Ни табела, ни адрес, Сульо и Пульо да са мат, стой та гледай. Входа камбанки, но изхода закос под DIN. Що така бе Миме? DIN-буксите умряха заради взаимното проникване преди 20 години. Притежавам програмируем поялник и поялна фен станция. Те ползват подобни "авиационни конектори" и първата ми асоциация отвя към тях. 

Нищо лично.
Не поглеждай към стълба, а помисли за стойностен осцилограф и стойностен сигнал-генератор. Наполеон Хил като осъзнал в какви филми се вкарал и продал всичко на мига. Три ролс-ройса, имението, натрупания антиквариат и въздъхнал прероден.

Благодаря, че споделяш. За Naim нищо не знаех и след като отделих внимание по чужди форуми, вердикт - пълен ташак. Това не е винтаж, това не е ретро, това е издялано с теслата. Доход за 2017г от супер-дупер е скромните 27млн паунда. Ни лого, ни емблема. И поредна кофа с лъжи:

Цитат

Naim Audio — британский производитель акустики и компонентов класса High End, главные принципы которого основаны на постоянном стремлении к инновациям, выбору материалов по их качествам, а не внешнему виду, минимизации вредного воздействия и наводок внутри компонентов за счёт максимальной изоляции ключевых узлов. История компании насчитывает более 45 лет, за которые она твёрдо доказала, что заслуженно находится в числе лучших мировых производителей.

Да отворят медицинско оборудване и тогава да пиздят за минимизации вредного воздействия и наводок внутри компонентов за счёт максимальной изоляции ключевых узлов. 

Изпадна ми един CD player Denon, произведен 1997г. От неговия кошних извадих 17кг медни плочи. Хей на това му казвам екранировка, но това не е аудиофилско. Това е японски ширпотреб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Profruit написа:

Загадката.
Консумация на FlatCap XS е 43VA и захранва NAIT XS 2 усилвател с изходна мощност 70W  на канал.

това е нещо повече от вечен източник на енергия
може да се самозахранва и енергия да отдава
мечтата на човечеството

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дръндьо!

Това, което не ти е по силите да го коментираш, както ти така и предния, няма смисъл да пишете. Вие сте многоооооо далеч и силно в страни, за да ви са ясни тези неща. Хоратa, занимаващи са с HI-FI, както и тези, обичащи вярното звучене са далеч по интелигенти, за да четат излиянията на някакви "човеци", които тепърва се учат да се подписват! Единственото, което можете да направите е да помолите някой модератор и със съгласието на администратора - да ви се изтрият постовете. Препоръчвам Ви го силно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под достойнството ми е да отговарям на подобни заяждания, но съм длъжен да внеса малко яснота за какво служи подобно захранване. Естествено, че изобщо не захранва целия усилвател, а само предусилвателната му част с 24 V DC. Както в конкретния случай и RIAA коректора по втори канал 24 V DC.

А как се захранва самият усилвател NAIT XS2? Ами ето с това "дребно" трансформаторче:

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Kolev71 написа:

Вие сте многоооооо далеч и силно в страни, за да ви са ясни тези неща.

за койо ве
нъл с повишаване на честотата, индуктираното ЕДН се повишава при магнитните дози
това налага да се повдигнат ниските честоти за да се изравни АЧХ, като може да се ползва активен  филтър или след предусилвател да се ползва пасивен
нещо подобно кът на  магнетофоните, дек са ползваха нявга
и след последният пост, разбирам, че захранването е отделно на честотния филтър
бях останал с впечатлението че захранва усилвателя, чей нешто кът вечен двигател
баси, не давате на човек да се изкаже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, дръндю написа:

...

Все едно препрочитам книгите на доц. д-р инж. Атанас Шишков. Първият ми извор на знания по темата. Дай им време, три дни или колкото там, и ще им мине. Изживяват се като изровени  динозаври. Първите аудиофили в Галактиката. Под достойнството им, в кавички човеци, интелигенти ... но знае ли човек. Ваксинират и на ти булка спасов ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Всеки усилвател и всеки предусилвател е толкова добър, колкото му е добро захранването! Закон.

Funkaround, батерийното захранване води до по-качествен звук, по-чист и пълноценен и няма почти нищо общо с брумовете, както и контактите, но това вече го установи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване