Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Несъответствие в съдържанието на Google Drive през различни устройства

Препоръчан отговор

Здравейте.

Съдържанието, което качвам и трия в Google Drive напълно се различава, в зависимост от това дали влизам (от един и същи акаунт) през windows или през андроид.

През телефона съм си подредила съдържанието перфектно, успявам да споделя цели новосъздадени папки с други хора, но :

• когато изтрия файл през телефона и след това (уж) окончателно го изчистя от кошчето, той повече не се визуализира, но и обемът на съдържанието като мегабайти не намалява;
  • когато го потърся чрез търсачката, го намирам отново, просто пътят към него е мистерия, защото при нормален изглед файлът липсва;
  • не успявам да променям цветовете на папките

През уиндоуса успявам да направя всичко това, макар и с известни затруднения;

На всеки опит да изчистя вкупом няколко файла от кошчето, примерно, изчезва само по един или два, поетапно (а бъгавата визуализация лъже, че всички  файлове са изтрити); така, след 10-15 опита, успях да изтрия всички.

Не смея да си правя експерименти и размествания през компютъра, и без това всичко, което виждам през него, е адов  безпорядък. Уж нищо от съдържанието, което виждам през телефона, не липсва, но файловете не са подредени в папки, а са безразборно разхвърляни на общата  страница и имената им са си първоначалните, с които съм ги качвала (иди, че разбери какъв е този файл с име 3563gd_trndkx_dmfj, качен заедно с още 5 преди 1 година).........

Виждат се и някои променени от мен имена на файловете , които съм преименовала преди около година ..... но по-скорошни промени , направени от телефона, не са се отразили.

ЛОГВАМ СЕ ПРЕЗ ЕДИН И СЪЩИ АКАУНТ - този, към който си е драйва.

Свалих си от отчаяние на компа  Google Backup and sync, но той явно е със съвсем друга функция - да синхронизира съдържанието на самия комптър с гугъл-драйва (което аз не целя).

Моля, кажете, има ли начин да виждам през всички устройства съдържанието във вида му, в който ми излиза подредено през андроида?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да го преинсталираш приложението и да изчистиш кеша и бисквитките на браузъра, когато използваш Google Drive оттам, друго не се сещам... Много ми напомнят на тези бъгове на Spotify Web версията, в която като искам да си променя нещо по плейлистите, трябва да правя само по една редакция, защото другите не ги отразява системата и обикновено всеки път рифрешвам. Надали проблемът е при теб, платформите имат една дузина бъгове и стават все повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си ползвай BackUp & Sync за компютъра и от там както си в някоя папка с много файлове, ако е чак такъв безпорядък - организирай ги по Тип на файла. Това става чрез Десен бутон > Групиране по > Тип.

Така малко по малко може да ги преместиш всеки тип в съответна папка.

Може да пробваш и Mega.nz ... Знам че не е същото, но пак е читав облак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная точно какви програми ползваш за Windows и за Android.

Нo!
Ако:
- ползваш rclone за Windows/Linux/BSD/MacOS: https://rclone.org/downloads/
- Total Commander: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander
и Drive plugin за Google Drive https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.tcplugins.drive

то няма да имаш абсолютно никакви разлики в съдържанието за различните ОС платформи.

100% гаранция, работещо и доказано ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване