Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля препоръчайте ми подходяща настолна конфигурация за постоянна работа с Auto Desk Revit 2021

Виж решението Разрешен от Can Oa,

Препоръчан отговор

преди 3 часа, ncl написа:

А видеокарта?

Това е написала.

900   евро максимум без монитор имам Делл и без видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 68
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

@Alletheya, ти не беше ли в Германия? Ако е така, кажи го на момчетата за да могат да ти препоръчат нещо от тукашен магазин (Mindfactory,Alternate etc.)   на тукашните цени и наличности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, arestant написа:

- прав си много за бекъпа ... или 500ГБ нвме + 1TB SATA SSD което пак е хубав сетъп

Може и така то си зависи от потребителя. Ако останат финанси по-хубав охладител също няма да е зле смисъл не е спешен но ако беше за мене бих сложил по-хубав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Can Oa написа:
  преди 4 часа, arestant написа:
MSI B460M PRO-VDH LGA1200 DDR4 1 176.56 лв. 176.56 лв.
Intel CPU Desktop Core i7-10700 2.9GHz 16MB LGA1200 box 1 588.35 лв. 588.35 лв.
Arctic Freezer 34 AMD Intel ACFRE00052A 1 44.52 лв. 44.52 лв.
Patriot Viper Steel 32GB 2x16 3000Mhz PVS432G300C6K 1 279.85 лв. 279.85 лв.
KINGSTON A2000 1000Gb SSD M.2 2280 NVMe SA2000M8/1000G 1 231.81 лв. 231.81 лв.
Super Flower Legion GX 650W 80 Plus Gold PRO SF-650P14XE 1 147.92 лв. 147.92 лв.
be quiet! PURE BASE 500 White BG035 1 163.80 лв. 163.80 лв.
Междинна стойност: 1 632.81 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 32.67 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 600.14 лв. с ДДС

- или по-доброто дъно б460 мортар - http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-MAG-B460M-MORTAR-Intel-LGA-1200/  ... но по цена ве

преди 4 часа, Can Oa написа:

Горните AMD предложение ги игнорираш и вземаш това но с по-доброто дъно и добавяш още едно SSD 250/500GB или 1/2TB HDD където си копираш важните проекти за сигурност.

преди 4 часа, arestant написа:

прав си много за бекъпа ... или 500ГБ нвме + 1TB SATA SSD което пак е хубав сетъп

https://buyit.bg/product/dell-p2721q-27-wide-led-anti-glare-ips-panel-5ms-10001-350-cdm2-3840x2160-4k-uhd-99-srgb-hdmi-dp-usb-type-c-usb-32-height-adjustable-pivot-swivel-tilt-black

Значи сменям дъното с това от линка и слагам още един хард диск за бекъп на проектите.Ще ползвам засега наличният мой U2713H Dell -monitor , видеокартата ще взема Quadro от брат ми. Благодаря ви неимоверно за усилията и помощта тук супер сте наистина . Бъдете живи и здрави! Помогнахте ми много. Ако няма нещо друго считам проекта Revit за готов и това ще е крайният ми вариант.Благодаря Ви отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Alletheya написа:

видеокартата ще взема Quadro от брат ми.

Горният процесор е с графика за която плащаш 56 лв. ако приемем цената за актуална понеже го има и на 610 лв.

Гледай за този ако ще е I7-1700 - I7-10700F 2.9GHZ 16MB LGA1200 - описание. (nikem-bg.net)

Принципно може да се вземе и на по-евтина цена като доставката е безплатна - INTEL BX8070110700F CPU Intel Core i7-10700F (16MB, up to 4.80 GHz, LG----kupete-ot----PRO-BG---- (pro-bg.com)

Това са 78 лв. който ти покриват целия охладител и част от разлика между двете дъна.

п.с. Цветето имат и нов модел а предвид че картата вероятно дори не иска допълнително захранване няма нужда от по-яко.

Super Flower Legion HX 550W 80 Plus Gold SF-550P14XE_HX - описание. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

........... 50 лева са никаква сума за машина с професионални цели а е безценно удобството да си независим от графиката при подмяна , ъпгрейд и тн, както и да може да ти семблират и тестват машината без да трябва да се чака куадрото на брата -не забрвяйте че на цените в Никем накрая има процент отстъпка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакви мизерни 32 лв. при покупки над 1 600 лв. като част от цените не са толкова изгодни тоест се губи смисъла.

Даже безплатното сглобяване вече не е оферта понеже доколкото разбирам искат капаро...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре ,

1-MSI-MAG-B460M-MORTAR-Intel-LGA-1200 -220лв 
2-Добавям още едно SSD 250 или  500GB за Backup проектите.
3-Arctic Freezer 34 AMD Intel ACFRE00052A-45лв
4-Сменям процесора с този без графиката тоест I7-10700F 2.9GHZ 16MB LGA1200-533лв 
5-Patriot Viper Steel 32GB 2x16 3000Mhz PVS432G300C6K -280 лв  
6-KINGSTON A2000 1000Gb SSD M.2 2280 NVMe SA2000M8/1000G-232лв 
7-Super Flower Legion GX 650W 80 Plus Gold PRO SF-650P14XE-148лв 
8-be quiet! PURE BASE 500 White BG035-164лв 

Oбщо: 1622лв

Нещо друго има ли да оптимизирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

G.SKILL DDR4 2x16GB 3000MHz Aegis F4-3000C16D-32GISB - цена. (nikem-bg.net)

За тези 38 лв. разлика няма да видиш. Даже пак е скъпо но явно цените скоро няма да се оправят.

Принципно могат да се вземат на 3200MHz като даже са няколко лева по-евтини

но щом се държи на Никем а и с това дъно полза няма да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Roujin Z написа:

п.с. Цветето имат и нов модел а предвид че картата вероятно дори не иска допълнително захранване няма нужда от по-яко.

Super Flower Legion HX 550W 80 Plus Gold SF-550P14XE_HX - описание. (nikem-bg.net)

.... и другия модел е нов и по същество идентичен ама полу модулен и само 10 лева отгоре.....какви ги говориш?!

преди 1 час, Roujin Z написа:

Някакви мизерни 32 лв. при покупки над 1 600 лв. като част от цените не са толкова изгодни тоест се губи смисъла.

Даже безплатното сглобяване вече не е оферта понеже доколкото разбирам искат капаро...

30 лева са мизерни а 50 от процесор не са така ли.... и 10 (!!!) от захранване .... 

- alletheya сложил съм паметите на Патриот само защото са с радиатори за разлика от аегис каквито съм монтирал няколко пъти и не харесвам освен на много къс бюджет.. но това е единтсвеното от което евент. има някакъв смисъл да пестиш... иначе ружин на това е майстор да ореже до кокал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Roujin Z написа:

с това дъно полза няма да има.

Нищо не разбирам  какво му има на дъното и ще работи ли Ревит нормално на него с това дъно ?

2-Добавям още едно SSD 250 или  500GB за Backup проектите.
4-Сменям процесора с този без графиката тоест I7-10700F 2.9GHZ 16MB LGA1200-533лв 
5-G.SKILL DDR4 2x16GB 3000MHz Aegis F4-3000C16D-32GISB -243 лв  

Общо: 1588 лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бих го купил от Никем като начало понеже 78 лв. разлика за едно и също нещо за мен е съществена.

И да дори 56 лв. ако го взимам от Никем пак ме бъркат.

За какво са тия радиатори на паметта? Някакъв кич? По-добре да се вземе по-добър охладител с тоя 8-ядреник.

И само от тези две части съм спестил 115 лв. ама да не почвам...

преди 2 минути, Alletheya написа:

Нищо не разбирам  какво му има на дъното и ще работи ли Ревит нормално на него с това дъно ?

Дъното е екстра. Между другото и цената му в Никем е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... кое да почваш като няма какво съществено да кажеш... на такава машина и работа парите се избиват за дни , пестят се жълти стотинки , а за работа интел процесор с вградена графика бих си взел ,щото може да се ползва самостоятелно във всеки един момент на дадена система, не си вързан с карти и прочее , та тия 70 лв спестяване са дрън-дрън , единственото дето може се оправдае са паметите , там да се прави избор дали да ги преориентираш в охладител, както те посъветваха

- порежи и захранването и кутията, да покажеш че и 215 можеш да спестиш 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иронията ти е неуместна. Просто посочих че плаща за вгр. графика и безсмислени украшения на паметта. 

От там насетне жената си преценява сама дали ги иска или не.

- Бих го направил особено като се иска разумна цена но имаше изискване за тишина за това първо се сетих за тази кутия.

Иначе за захранването може да поспорим доколко е смислена покупка но важното е да се посочват варианти за да има избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също скоро ще взимам нова машина за ревид, но тъй като няма да рендвам нищо, чакам да се появи на нормални цени 5600Х, който за моделиране ще толкова добър колкото и по-големите му батковци.

Спокойно може да работиш големи модели с 16gb рам, а и лесно се добавя още, не ти трябва специална видео карта, по-важното е да има обем 3-4gb.

Тестове освен в онзи форум, който беше линкнат в предходните мнения може да видиш и това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bobivg написа:

Аз също скоро ще взимам нова машина за ревид, но тъй като няма да рендвам нищо, чакам да се появи на нормални цени 5600Х, който за моделиране ще толкова добър колкото и по-големите му батковци.

А защо не чист 5600?

Като гледам в почти всичко се използва само едно ядро и зависи от неговата честота, като разликите са ... пренебрежимо малки, тоест може и с по-слаб процесор.

Вече при рендване оказва влияние броя на ядрата също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Alletheya написа:

2-Диск за Backup проектите.
5-G.SKILL DDR4 2x16GB 3000MHz Aegis F4-3000C16D-32GISB -243 лв  

Общо: 1588 лв

преди 8 часа, bobivg написа:

Аз също скоро ще взимам нова машина за ревид, но тъй като няма да рендвам нищо, чакам да се появи на нормални цени 5600Х

Toва много по добро ли е за Autodesk Revit работа ?

преди 20 часа, Roujin Z написа:

Иначе за захранването може да поспорим доколко е смислена покупка

Последно за още +211 лв,които давам за обувки на месец и които са ръба на бюджета ми от 900 евро,  нещо друго мога ли да подобря съществено в конфигурацията. Откъм надеждност и производителност ? Касаещо пряко AutoDesk Revit. Не искам да изгори утре. Сигурни ли сте ,че всичко e RELIABLE за да работи надеждно? Захранването ми се струва с прекомерно ниска и малка гаранция.Вентилатора може би по тих и по охлаждащ?

на 6.02.2021 г. в 14:54, Tommygun написа:

@Alletheya, ти не беше ли в Германия? Ако е така, кажи го на момчетата за да могат да ти препоръчат нещо от тукашен магазин (Mindfactory,Alternate etc.)   на тукашните цени и наличности.

Не не съм в Германия 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.02.2021 г. в 12:11, Can Oa написа:

@Alletheya

Горните AMD предложение ги игнорираш и вземаш това но с по-доброто дъно и добавяш още едно SSD 250/500GB или 1/2TB HDD където си копираш важните проекти за сигурност.

Този процесор дали ще може да се охлади с дадения охладител? Гледам тука разни теми, че държи над 80-85 градуса в игри, което не е малко:

New i7 10700 90+ temps on many games : intel (reddit.com)

Като гледам, консумацията му може да мине 200 вата, а охладителя го дават до 150:

spec_sheet_Freezer_34_190122_r1_EN (gzhls.at)

Аз бих взел нещо по-добро за подобен процесор или направо водно охлаждане.

Охладител за процесор Arctic Freezer 34 eSports DUO Red (gplay.bg)

Това го дават 

Цитат
TDP до 210 W

което ще е доста по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Този процесор дали ще може да се охлади с дадения охладител? Гледам тука разни теми, че държи над 80-85 градуса

Това ли е по добрият и тихият ? Да го сменя ли в конфигурацията

Screenshot_18.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв и съм доволен. Само вземи duo, дето е с 2 перки - дал съм примерна връзка. Иначе не знам защо държиш да вземеш такъв горещ процесор, който е невъзможно да се ъпгрейдва с нищо в бъдеще,  без да се сменя и дънна платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Alletheya написа:

Захранването ми се струва с прекомерно ниска и малка гаранция.

Пет години си е добра гаранция иначе има и с повече включително разни "платини" и "титани" с 12 години.

Ето пример с едно безвентилаторно но и цената е друга - https://www.vario.bg/seasonic-prime-fanless-px-450-450w-prime-px-450

п.с. Понякога всъщност често търговците режат гаранцията това не значи че производителя дава толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Raze написа:

или направо водно охлаждане.

........." жива да не бях  " :D

- защо пращаш теми за температури с боксов охладител ? , фризер 34 е с п12, за разлика  от биониксите на еспортса и дуото , 70-80 лв + за еспортс са глупост, като има много по-добри охладители на scythe, noctua, deepcool, alpenfohn... под и около 100лв ...

преди 23 минути, Alletheya написа:

Това ли е по добрият и тихият ? Да го сменя ли в конфигурацията

Screenshot_18.jpg

... като вземаш по-добър охладител нека да е наистина такъв

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-AS500-aRGB-with-controller/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този наистина изглежда добре, щом се справя с 10 ядрен интел, би трябвало и с този интел в темата да се справи.

Conclusion - Deepcool AS500 Review: Silent Sophistication | Tom's Hardware

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата м/у стандартния 34 и esport е малка като реално охлаждане. Даже обикновения 34 е най-подценявания охладител като за парите си и това което прави е страхотен.

Аз бих взел esport като коментирах ако е за мене машината ще взема по-хубаво охлаждане.

Тези 90 градуса са на стоков охладител и най-вероятно на яко ASUS дъно което отпушва всичко на процесора. Нямам идея това MSI дъно на колко е ограничено но най-вероятно на 125W като повечето дъна.

Автора написа че не иска видео карта и поне аз разбрах че ще ползва вградената а и сама си избира процесор с видео като реално вижда че е по-скъпия ....

Щом ще взема карта от брата може да мине и с F варианта разбира се. Като цяло работните машини имат вградено видео не че виждам смисъл но щом много по-умни хора от мене така го правят може и да е по-добре. Ако е за мене ще спестя парите защото преценявам че няма да ми трябва ...

Захранването е хубаво реално е повече от колкото трябва но то в момента няма голям избор.

Рама няма никакво значение която иска да взема и който иска магазин даже ако не е от Никем ще се радвам защото този магазин не заслужава нашата подкрепа. Даже ако го взема от магазина на гейминг солюпан ще съм много по-доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване