Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал да попитам какъв вид/тип кабел става за USB? Знам, че трябва да е с 4 жици , черна, бяла, зелена и червена, но все има различни видове и различни по цветове и беройки жици? Може ли да ме насочите и откъде мога да си купя на метър ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я пак кажи какво точно ти трябва и стига си броил жиците?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кабел, който да става за USB, без конекторите накрая

Нещо такова, но да го има на българския пазар 

https://www.l-com.com/usb-usb-rev-20-compliant-28-28awg-bulk-cable-100-ft-spool

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JackSparroww написа:

Кабел, който да става за USB, без конекторите накрая

Нещо такова, но да го има на българския пазар 

https://www.l-com.com/usb-usb-rev-20-compliant-28-28awg-bulk-cable-100-ft-spool

Я пак?! Какво значи кабел да става за USB, но да е без конектори. Кажи точно какво искаш да правиш, защото то си има вече готови решения. Не е нужно да откриваш толпата вода!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, JackSparroww написа:

Здравейте, бих искал да попитам какъв вид/тип кабел става за USB? Знам, че трябва да е с 4 жици , черна, бяла, зелена и червена, но все има различни видове и различни по цветове и беройки жици? Може ли да ме насочите и откъде мога да си купя на метър ?

USB стандарта налага ограничения, USB 2 е до 5 метра, следващите версии са по-малко. Не че не може да работи на по-голямо разстояние но връзката е нестабилна

Ето ти един 5 метров: https://www.electronics.bg/product_info.php?products_id=21007205

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Я пак?! Какво значи кабел да става за USB, но да е без конектори. Кажи точно какво искаш да правиш, защото то си има вече готови решения. Не е нужно да откриваш толпата вода!

Извинявам се ако прозвуча грубо, но не ми се обяснява за какво точно ми трябва и щом съм писал тук и съм направил тема, значи съм преценил, че ми трябва точно такъв кабел и не искам нищо готово. Също така не искам да отнеса хранене от 5 човека, че идеята ми била тъпа и т.н., задал съм конкретен въпрос и дадох пример, искам само да ме насочите към такъв кабел на българския пазар. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, capnemo написа:

USB стандарта налага ограничения, USB 2 е до 5 метра, следващите версии са по-малко. Не че не може да работи на по-голямо разстояние но връзката е нестабилна

Ето ти един 5 метров: https://www.electronics.bg/product_info.php?products_id=21007205

Капитане! Винаги е удоволствие и чест за мен да ви видя във форума. Съжалявам само, че не се познаваме. Но моля ви се не се промъквайте така само за някой коментар и после ............. :)

току-що, JackSparroww написа:

Извинявам се ако прозвуча грубо, но не ми се обяснява за какво точно ми трябва и щом съм писал тук и съм направил тема, значи съм преценил, че ми трябва точно такъв кабел и не искам нищо готово. Също така не искам да отнеса хранене от 5 човека, че идеята ми била тъпа и т.н., задал съм конкретен въпрос и дадох пример, искам само да ме насочите към такъв кабел на българския пазар. Благодаря!

Не се извинявай. Не съм казвал, че си груб но ако не си кажеш идеята как според теб някой би ти обяснил. А това какво ще отнесеш в един форум е без значение. Важното е дали могат да ти се случат нещата или не!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетете за XY проблема: https://xyproblem.info/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Капитане! Винаги е удоволствие и чест за мен да ви видя във форума. Съжалявам само, че не се познаваме. Но моля ви се не се промъквайте така само за някой коментар и после ............. :)

Не се извинявай. Не съм казвал, че си груб но ако не си кажеш идеята как според теб някой би ти обяснил. А това какво ще отнесеш в един форум е без значение. Важното е дали могат да ти се случат нещата или не!

Идеята ми е сам да си запоя и сглобя такъв кабел например

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е сам да си запоя и сглобя такъв кабел например

Няма лошо! Сега да не си помислиш, че хейтя, а имаш ли уменията и знанията, за да го направиш и ако ще се учиш, защо точно с USB кабел?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Няма лошо! Сега да не си помислиш, че хейтя, а имаш ли уменията и знанията, за да го направиш? 

Имам. Пробвах се вече на един тестов и всичко ми се получи 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помислете си отново и сложете на кантар усилията, цената на готов кабел и шанса да дадете на късо някой порт на дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж Капитана какво ти е писал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, capnemo написа:

Помислете си отново и сложете на кантар усилията, цената на готов кабел и шанса да дадете на късо някой порт на дъното.

Няма такава опасност!

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Виж Капитана какво ти е писал!

Да речем, че няма такава опасност и аз си поемам риска разбира се....все пак може ли да се придържаме към темата и  от някъде в България да изнамеря такъв кабел, защото доста се порових и точно такъв тук не се предлага?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава опасност!

Да речем, че няма такава опасност и аз си поемам риска разбира се....все пак може ли да се придържаме към темата и  от някъде в България да изнамеря такъв кабел, защото доста се порових и точно такъв тук не се предлага?

Ако е за експеримента всеки ще ви свърши работа. Особено ако няма да пренасяте данни с висока скорост.

Примерно: https://ipmagazin.bg/bg/p/1182/4-zhilen-alarmen-kabel-ekraniran-meden-4x022-100m-

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, capnemo написа:

Ако е за експеримента всеки ще ви свърши работа. Особено ако няма да пренасяте данни с висока скорост.

Примерно: https://ipmagazin.bg/bg/p/1182/4-zhilen-alarmen-kabel-ekraniran-meden-4x022-100m-

Препоръчват ми 28 AWG , 4 жици, 3.2мм, предполагам и цветовете на жиците нямат кой знае какво значение? Това е страхотен отговор, за който благодаря 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, JackSparroww написа:

...

Преди покупка пробвай с магнит. Китайците наводниха пазара с железни боклуци.
Забели емайла с скалпел. По-скъпите версии са алумин прекаран през медна баня. Пунтира медно жило.  Хубавия кабел го засича оммер с сдвоени накрайници или народния тест - волтметър на входа, волтметър на изхода под активен консуматор.

Цветовете  са на втори план, така или иначе ще ги прозвъняващ. Обърни внимание на кабели на НР. В двата им края преди куплунга е виден феромагнитен цилиндър,

успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, JackSparroww написа:

Няма такава опасност!

Ха ха ха ... голям инат си братле, слушай сега, купуваш си тайно един 5 метров USB кабел, режеш близо до накрайниците и ги изхвърляш веднага на боклука. После си запояваш твоите и се гордееш абсолютно легитимно, че си се справил сам и никой няма и да разбере че си ползвал готов кабел който си развалил.
Какво не ти харесва в този вариант ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Белгиеца написа:

Ха ха ха ... голям инат си братле, слушай сега, купуваш си тайно един 5 метров USB кабел, режеш близо до накрайниците и ги изхвърляш веднага на боклука. После си запояваш твоите и се гордееш абсолютно легитимно, че си се справил сам и никой няма и да разбере че си ползвал готов кабел който си развалил.
Какво не ти харесва в този вариант ?

Помислих си го, но исках на метър да си взема 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, JackSparroww написа:

Помислих си го, но исках на метър да си взема 

Малко в страни, ама що да не е USB 3 удължител, скоростта е доста по-голяма.
Ако се разтърсиш има и ефтино такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JackSparroww написа:

Няма такава опасност!

Да речем, че няма такава опасност и аз си поемам риска разбира се...

Има такава опасност. Лично аз съм обърквал + и - при запояването на буксата. Добре, че имаше защита компютъра и не стана нищо сериозно. От тогава си казах никога повече да не се занимавам със глупости.

При мен беше един кабел наръбан яко близо до буксата (другата страна за към смартфона беше здрава). Реших тогава да си го направя за в колата. Купих букса и си я запоих. Гледах схеми уж и как ги обърках и аз не разбрах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може ли една бърза ориентация - имам кабел с 4 жици: кафява, жълта, бяла и зелена, как да ги свържа към кънектора на usb-то, че в нета прочетох какви ли не глупости

На стандартен USB кабел цветовете са: черна G, бяла D+, зелена D- и червена 5V.

Кое на кое отговаря?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бяла = бяла
зелена = зелена

кафява =червена = +5V
жълта = черна = общ

цвят кола не кара, гледай да ги прозвъниш и да не обърнеш полярността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Profruit написа:

бяла = бяла
зелена = зелена

кафява =червена = +5V
жълта = черна = общ

цвят кола не кара, гледай да ги прозвъниш и да не обърнеш полярността.

Благодаря за отговора, как разбра, че жълтата е земната, по какво ги определяш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, как разбра, че жълтата е земната, по какво ги определяш?
Бе човек какво значение имат цветовете? Просто спази начина на свързване тока които ще тече по кабела едва ли знае какъв цвят са жилата му. Те са оцветени различно за улеснение на този който ще работи с кабела. При някои кабели жилата са дори едноцветни но пък номерирани пак по същата причина. Пренареди ги цветово по твой избор и пак внимавай кой къде отива.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване