Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с клавиатура на лаптоп Lenovo G780 (20138)

tepmu
 Сподели

Виж решението Разрешен от Емил Костов,

Препоръчан отговор

Проблемът е доста странен и за първи път ми се случва такова нещо. Имам две проблемни копчета - стрелката за надолу и Delete (над backspace). Веднъж работят, друг път не искат. Има моменти,в които си работят без грешка, друг път ги натискам по 5 минути за да мръдна със стрелката надолу. По механиката всичко е наред. Клавиатурата е чистена, лаптопът не е изпускан и не е мокрен. В BIOS, Safe Mode, под Линукс също ги има въпросния проблем, така че стигнах до извода, че проблемът е хардуерен. Най-интересното е, че смених клавиатурата същия модел втора употреба, която на другия лаптоп си работи както трябва, но на моя не искаха да работят "W" и "2" (над W) по същия начин.

Та някой сблъсквал ли си е е с подобен проблем и някакви идеи от какво може да причинен проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, tepmu написа:

Проблемът е доста странен и за първи път ми се случва такова нещо. Имам две проблемни копчета - стрелката за надолу и Delete (над backspace). Веднъж работят, друг път не искат. Има моменти,в които си работят без грешка, друг път ги натискам по 5 минути за да мръдна със стрелката надолу. По механиката всичко е наред. Клавиатурата е чистена, лаптопът не е изпускан и не е мокрен. В BIOS, Safe Mode, под Линукс също ги има въпросния проблем, така че стигнах до извода, че проблемът е хардуерен. Най-интересното е, че смених клавиатурата същия модел втора употреба, която на другия лаптоп си работи както трябва, но на моя не искаха да работят "W" и "2" (над W) по същия начин.

Та някой сблъсквал ли си е е с подобен проблем и някакви идеи от какво може да причинен проблема.

Най вероятно проблем с дъното или със слота на дъното, който приема кабела на клавиатурата. Ако закачиш външна USB клавиатура имаш ли подобни проблеми?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Най вероятно проблем с дъното или със слота на дъното, който приема кабела на клавиатурата. Ако закачиш външна USB клавиатура имаш ли подобни проблеми?

Да, забравих да го спомена, с USB клавиатура няма проблеми. Иначе и аз клоня към там, но надеждата ми беше, че с другата клавиатура работеха тези две копчета, но други две не работиха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 2 минути, tepmu написа:

Да, забравих да го спомена, с USB клавиатура няма проблеми. Иначе и аз клоня към там, но надеждата ми беше, че с другата клавиатура работеха тези две копчета, но други две не работиха.

Значи единия вариант е двете клавиатури да не работят и да са повредени, а другия вариант е самоят контролер и слот да не са наред. Проблемът ти е рядко срещан така, че може да се предополага само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

В петък ми дойде нова клавиатура и проблемът го няма, явно все пак клавиатурата е била проблемна, което е по-добрият вариант. Все още не мога да си обясня как на другия лаптоп си работеше, на моя не иска.. Благодаря отново за помощта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...