Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за нова мишка

Препоръчан отговор

Добро утро,

Имам си следният проблем: от около 6г ползвам мишки Roccat con pure - много си ги харесвам и не исках да се отказвам от тях. Супер удобни, като бутони, и като за ръката ми( имам малка ръка и наистина тези като размер са ми много удобни), НО след +-2г упортеба винаги започват да правят дабъл клик. Аз ли правя нещо? Сигурно трябва да съм аз. Мъжът ми ползва своята повече от 3-4г и нямаше проблем( абсолютно същият вид мишка), докато не ми я даде на мен и пак я пропилях... Сега поредната мишка е с дабъл клик, не мога да си цъкам и бих искала да посъбера мнения каква мишка да си взема. Предпочитам с кабел и не държа да е със 100 копчета по нея и 3-4 вършат работа. А и ако някой има идея как прецаквам мишките да станат с дабъл клик, приемам предложения. Сега Roccat вече не се намират толкова лесно, а и май е време да се откажа от тази марка... =(  и цените доста скочиха. За цена около 100 -120лв, може би!?

Благоадря предварително на всички отзовали се ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купете си евтина мишка,върши същата работа.Ако се прецака няма да ви яд.Примерно тази:https://www.emag.bg/mishka-gaming-a-xzone-mgsx/pd/DSZSNBMBM/?X-Search-Id=adc9577bfd32270e01b3&X-Product-Id=56120671&X-Search-Page=1&X-Search-Position=22&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта е бърз. Замяна на микро ключетата с такива на Omron ще я върнат в строя. Вие не сте виновна. "дабъл клик" подсказва за евтини микроключове, които са отработили своето. Пък и ще се даде възможност за почистване на енкодера (врътката) от косми и прочие боклуци.

spacer.png

Мишка с малки размери е предимство в транспорта, но не и в комфорта. Колко по-голяма, толкова по-малко натоварване на стави и мускули на китката и на дланта. Ползвам само Razer мишки, с кабел и цената им започва от 100$ на дребно. Последното като препоръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смяната е на бутоните е лесна,но за да се отвори мишката се късат и крачетата а повечето мишки не продават резервни освен в Aliexpress 

Razer Viper Mini е хита в момента при малките мишки като цена качество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цена/качество мога да препоръчам G102 мишките на Logitech. Евтини, удобни и с добър сензор (Mercury). Ползвам я в CS:GO и мога да кажа, че е много прецизна.

https://www.technopolis.bg/bg/Mishki/Mishka-LOGITECH-G102-Prodigy-910-004939/p/566451

Добавено: Издържала е и огромен тормоз (като часове) в RPG заглавия като Grim Dawn, Titan Quest, Path of Exile...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Profruit написа:

Ремонта е бърз. Замяна на микро ключетата с такива на Omron ще я върнат в строя. Вие не сте виновна. "дабъл клик" подсказва за евтини микроключове, които са отработили своето. Пък и ще се даде възможност за почистване на енкодера (врътката) от косми и прочие боклуци.

Мишка с малки размери е предимство в транспорта, но не и в комфорта. Колко по-голяма, толкова по-малко натоварване на стави и мускули на китката и на дланта. Ползвам само Razer мишки, с кабел и цената им започва от 100$ на дребно. Последното като препоръка.

Даже не е нужно да се заменят. Отварят се, вътре има едни миниатюрни пластинки, които трябва да се изправят малко и мишката става като нова. Доста голяма играчка си е и се иска търпение, особено при поставянето им обратно, но си струва. Правил съм го на няколко мишки и работят перфектно след тази процедура.

Double click problem: How to fix faulty mouse button - YouTube

Look Inside - Switches, PCB & Encoder - Roccat Kone Pure Ultra Gaming Mouse Teardown - YouTube

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Аз като цена/качество мога да препоръчам G102 мишките на Logitech. Евтини, удобни и с добър сензор (Mercury). Ползвам я в CS:GO и мога да кажа, че е много прецизна.

https://www.technopolis.bg/bg/Mishki/Mishka-LOGITECH-G102-Prodigy-910-004939/p/566451

Добавено: Издържала е и огромен тормоз (като часове) в RPG заглавия като Grim Dawn, Titan Quest, Path of Exile...

Вече почти 2 години със същата.Никакъв проблем откъм сензор, скрол или бутони.За мен това е марката откъм мишки, вече над 10 години.Може авторката да види и Zowie, но там като гледам са ги понадули малко.Преди бяха по 120 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те пуснаха вече нов модел на тази мишка 2020 год.

LOGITECH G102 LIGHTSYNC

https://gplay.bg/геймърски-мишки?man[]=173&perPage=30&sort=price_asc

преди 5 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Какъв ранк си в CS:GO ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, KoiAzLiWe написа:

Те пуснаха вече нов модел на тази мишка 2020 год.

LOGITECH G102 LIGHTSYNC

https://gplay.bg/геймърски-мишки?man[]=173&perPage=30&sort=price_asc

Какъв ранк си в CS:GO ?

Видях, ама е 10 лв. отгоре, а не видях особени разлики и затова предложих по-евтиния модел. То има и същата G103, G203, но за различни региони (самите те са едни и същи). Има и безжичен вариант май беше G305.

Нисък ранг съм...аз играя за кеф, а и вече съм "дърт" и нямам предишните рефлекси. :) Между MGE и DMG се движа. LE е постижимо, но нагоре трудно и напрегнато. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, killchain написа:

Понякога двоен клик се оправя и просто с продухване с помпичка за въздух.

Абсолютно. Повечето мишки се ползват в/у изкуствени повърхности (падове) и се натрупва с времето статично електричество. 

преди 11 часа, Drebosychka написа:

За цена около 100 -120лв, може би!?

Които може да спестите евентуално. Накарайте съпруга да разглоби мишката (ако Вие не можете). Може да ползва сешоар да нагрее гумените крачета (мисля са 2 големи) => отваря мишока => продухва всичко с копресорчето му за гуми => напръсква цялата платка с антистатичен спрей (H-88) => затваря => връща крачетата и действате. А предложението за смяна на Омрон по-горе - не е толкова лесно за човек, който не се е занимавал. Аз не бих дал такава препоръка, имайки предвид също и занимавката с намирането им в БГ. Почти съм сигурен, че са с поръчка точно тези микропревключватели.

П.П. Апропо, оригиналните на мишока са точно Омрон, но като за 25 цента са "уникални".;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам Това и Това. Която и от двете да вземеш, ще останеш доволна за години напред. Имам ги и двете и са много добри мишки, без забележки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
на 17.02.2021 г. в 12:34, B-boy/StyLe/ написа:

Търся си ергономична мишка - (може би ще се насоча към вертикалните поне за вкъщи,) но за работата искам да сменя с нещо по-леко и меко за кликване. Сега съм със стария rx 250. Като размер нещо до този. (Не съм с големи лапи...)
Нещо до 60-80лв - с доп. бутони които да спестяват кликове с лявата ръка по клавиатурата.
Понеже са основно в блистери - ще поръчам онлайн, ако мога да тествам/върна.
Ако има магазин в Сф с повече мостри ще е супер?
Какъв мауспад с подкитник ползвате?

Spoiler

на 20.02.2021 г. в 19:37, ncl написа:

Ако се спреш на втората мишка от поста над твоя, има я и по-евтино: A4Tech Bloody V8m (43935) - Цени, евтини оферти за Мишки A4Tech Bloody V8m (43935)

на 17.02.2021 г. в 21:23, Agentpat™ написа:

Аз ти предлагам Това и Това. Която и от двете да вземеш, ще останеш доволна за години напред. Имам ги и двете и са много добри мишки, без забележки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За работа погледни Rapoo 750/750s. Което e китайския аналог на Logitech MX Master-a. 

Но, не я откривам налична в момента (по нашите ширини). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам мишата тема и аз да попитам нещо. Всичките ми мишки, след известно време , започват да се плъзгат много лесно и при кликване се изместват и нищо не става. Опитах какви ли не подложки, лепих на местата , дето стъпват меко тиксо, та да не се плъзгат, ден до пладне. Освен това лепенките отдалечават мишката от повърхността и това допълнително влошава положението. В момента използвам за подложка един тънък прешпан, с микронакатена повърхност, но и по него се плъзга. Мъча се да държа стабилно, до като кликвам, аман. При вас как е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.04.2021 г. в 13:33, Mr. ?? написа:

За работа погледни Rapoo 750/750s. Което e китайския аналог на Logitech MX Master-a. 

Но, не я откривам налична в момента (по нашите ширини). 

Този страничен скрол днес го видях и много ми хареса (горния ми е неудобен и уморява ръката), но тази не я намирам... а и безжична не ми е приоритет.

Поръчах един G102 , за тест....но не е супер лек бутон 1 и 2/главните/, както и двата за палеца (доста са дребни). Та още съм в търсене. Също и за мауспад (за китка)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, hakama написа:

рол днес го видях и много ми хареса (горния ми е неудобен и уморява ръката), но тази не я намирам... а и безжична не ми е приоритет.

Поръчах един G102 , за тест....но не е супер лек

Вземал съм M750s директно от Aliexpress. Сравних е набързо със MX Master-a 2S,  не е много прецизна.

Но, пък и цената е X2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.04.2021 г. в 13:56, NEVADA написа:

Ще използвам мишата тема и аз да попитам нещо. Всичките ми мишки, след известно време , започват да се плъзгат много лесно и при кликване се изместват и нищо не става. Опитах какви ли не подложки, лепих на местата , дето стъпват меко тиксо, та да не се плъзгат, ден до пладне. Освен това лепенките отдалечават мишката от повърхността и това допълнително влошава положението. В момента използвам за подложка един тънък прешпан, с микронакатена повърхност, но и по него се плъзга. Мъча се да държа стабилно, до като кликвам, аман. При вас как е?

Вземаш си пад Cougar Control XL (гумен) понеже повечето са текстилни и се водят Speed и при тях плъзгането е много бързо и неконлеруемо.Отделно си сменяш крачетата на мишката през няколко месеца ,като станал преклено гладки ,от Алиекспрес си ги поръчвам ,понеже резервни никой друг не продава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за пад съм най-доволен сякаш от A4Tech x7-500mp, който се явява евтината версия на SteelSeries QcK+ (който също много уважавам):

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.04.2021 г. в 11:11, B-boy/StyLe/ написа:

съм най-доволен

Редно би било да напиша какво стана. С един остър нож изчоплих оригиналните тапички, на които мишката стъпва и които се бяха излъскали. Измерих им диаметъра, 6мм, взех една зъмба със същия диаметър и изрязах от вътрешна гума от колелото такива тапички. Избърсах всичко с лакочистител и ги залепих с лепило за гума в гнездата. След като изсъхнаха, мишката работи много стабилно, изчезнаха всички преплъзвания. Проста работа, но става добре.

33.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване