Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Samsung s7,актоализация на ОС ми съсипва батерията.

Препоръчан отговор

През ноември месец 2020 година получих съобщение за нова актуализация на ОС и аз започнах да го игнорирам. Не можех да го изтрия от листата на съобщенията и затова на  7 декември приех да се актуализира ОС. В съобщението се казваше че ще помогне на батерията да се зарежда по бързо и да се изхабява по бавно и някви други глупости за системата. От тогава батерията пада много бързо дори когато не използвам телефона,зарежда се за повече от 5 часа,даже понякога не и стигат 5 часа(на 34% я намирам на сутринта). Пробвах със "нулиране с фабрични настройки" но стана по зле(прегря и се изключи сам с предупреждение да изчакам да се охлади за да мога да го ползвам).След нулирането във актуализация на софтуера ми изписва следното:

ниво на поправка на защитата:1.09.2020 година.

текуща версия:G930FXXU8ETI2/G930FFTM8ETI2/G930FXXU8ETI2

прабвах с инсталирането на приложения за батерията , но без ефект.Освен това когато е включен  на зарядното и го използвам,батерията продължава да се изтощава. Всичко това ми  се случва след онази Скапана актоализация на 7 декември 2020 г.

Какво мога да направя за да си реша проблема на телефона?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По скоро батерията си е заминала. 

Или самата батерия или „зарядното” (адаптера, кабела, лош контакт в някоя букса …).

Све пак модела е 2016,колко да изкара батерията,просто и дошло.

Годината на модела е едно, датата на закупуване (времето на използване) , съвсем друго.
Наскоро купувах нова батерия за „Нокия с фенерче”.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди тази актуализация нямах проблем ,батерията си беше  супер, играех игрички  ,гледах клипове във фейса и не ми пукаше. сега треперя да ли ще имам батерия до вечерта.повтарям скапана актоализация. веднага ,повтарям, веднага след актуализацията,непосредствено след актуализацията започнаха тези проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Coco1 написа:

Рутни телефона и виж дали ще има промяна. Защото стара версия на оригиналния софт май не може да се върне.

извинявай но неразбирам думата"рутни",какво ще рече това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zonaxxx1 написа:

...

Разгледай  задния капак. Обърни внимание в средата, дали не е повдигнат. Бъчвообразен.  Лош сигнал е по време на презареждане, да е топъл до горещ.
И на бял фон имаш ли зебра от розови ивици? И двата ми "Samsung s7" се издуха и на двата прегоряха екраните на ивици. В класацията на Galaxy,  този е най-злополучен модел. Факт!

Предходните ми модели: SGS2,SGS4  и SGS5 съм връщал назад, след регистрация в саммобил и съответния регион.
Относно SGS7 нямам коментар, тъй като ги пенсионирах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна работа, аз с Galaxy A40 имам подобен проблем.Виси на зарядно цяла нощ и на сутринта е на 40%.След това го слагам и за 1 час до 100%.И това точно се случва след последната актуализация, която не инсталирах около 1 месец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам същия, едж, и не забелязвам такъв проблем. Странно е. 

Изключително здрави телефони. Вече 4-5 години имаме 2 такива аз и жена ми и не са мръднали! 

Недей да си рутваш телефона, ще го съсипеш. 

Опита ли да го закараш в някой сервиз да го погледнат? Друг вариант е просто да смениш батерията. И тя има някаква трайност/годност. Не е вечна. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@zonaxxx1Първо един чист, фабричен софтуер през Odin.

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s7/firmware/SM-G930F/GBL/download/G930FXXU8ETI2/606043/

Не е ясно каква каша е софтуерът на телефона в момента.

Ако резултатът не е задоволителен, така или иначе вече имаш последния наличен фърмуер:

1. TWRP през odin

2. LineageOS 18 + GApps през TWRP

Винаги можеш да намериш Google Camera мод за galaxy s7, ако фабричното приложение не те задоволява.

Или, ако не желаеш чист андроид - търпиш си производителския.

преди 29 минути, ostavime написа:

Крайно несъгласен съм. Неуспешни опити/криворъки "майстори" не могат да оформят представа за root. До тук няма телефон, на чийто собственик да съм казал "да, може", който да е върнат към фабричен софт. Един единствен взе решението "предпочитам си камерата на самсунг, снима по-добре" и го върнах към фабрика. Минах през L7 II, Nexus 5X, Le Max 2 - всичките със сменен андроид, на нито един няма повод да връщам фабричния(особено на последния китаец - отврат). В момента Note 9S го търпя с фабричния софт и липсата на кадърен adblock, но и това ще се промени след време.

"Съсипването" се причинява от съвсем други неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ми мяза на развалено зарядно или usb.

Не е нормално, докато се зарежда да падат % надолу, докато разцъкваш на телефона.

Имах същия проблем с една Motorol-ка от 2011 произведена, а я получих 2012/2013 и usb се прецака и взех друг (неоригинален) и точно така беше както при теб

Съвет:

1. Пробвай с друго зарядно, ако имаш на разположение- или го размени с приятел да тествате

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти!

От началото си мислех (ама от телефон - кофти писане)!

преди 5 часа, zonaxxx1 написа:

През ноември месец 2020 година получих съобщение за нова актуализация на ОС ...

Вие говорите за ЪПГРЕЙТ (надграждане на ОС), не за ЪПДЕЙТ (обновяване(!

преди 30 минути, ostavime написа:
преди 3 часа, Coco1 написа:

Рутни телефона и виж дали ще има промяна. Защото стара версия на оригиналния софт май не може да се върне.

Нищо няма да съсипе - по апарата - просто някои услуги няма да работят!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, jhoro написа:

Вие говорите за ЪПГРЕЙТ (надграждане на ОС), не за ЪПДЕЙТ (обновяване(!

По-скоро е ЪПДЕЙТ.

ЪПГРЕЙТ за този модел няма. Получава security patch само

Не знам автора, къде е чел, че ще се зарежда по-бързо и ще се изхабява по-бавно

Samsung Galaxy S7 series receives new September security patch update (piunikaweb.com)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване