Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос 1070 и 3060

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Да! В началото, докато това нещопрохождаше можеше и да се правят пари. В момента е не само набутвация, а унищожаване.

Помислих че знаеш какво говориш и че ще спорим че може повече или по-малко а ти просто не знаеш нищо.

Ок жив и здрав лека вечер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз забогатял "миньор" от копане не съм видял, реално спекулантите които купуват криптовалута когато е ниска цената и продават като висока печелят повече от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Can Oa написа:

Помислих че знаеш какво говориш и че ще спорим че може повече или по-малко а ти просто не знаеш нищо.

Ок жив и здрав лека вечер :)

Много добре знам за какво говоря. А това, че на теб не ти харесва си е лично твой проблем. Надявам се някой човечес събрал някой и друг лев да не се набута в подобна глупост, после да не се опитва да прави далавери с ток или да прехвърля в някакви виртуални сметки изкопаното и да не му цъфнат униформените на вратата. Преди ти да си помирисал криптовалута поне 20 мои познати се занимаваха с тази простотия и нищо. В момента с така направените ферми за копане, обикновеният потебител просто не може да съществува.

Но пък, който иска да набира няколко хиляди лева в подобно нещо е свободен да го направи. Преди това обаче е хубаво да си направи елементарна смекта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ined написа:

Аз забогатял "миньор" от копане не съм видял, реално спекулантите които купуват криптовалута когато е ниска цената и продават като висока печелят повече от тях.

Печелят много повече но и много повече рискуват не е за всеки и трябва да имаш кеш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Can Oa написа:

Печелят много повече но и много повече рискуват не е за всеки и трябва да имаш кеш :)

Хайде сега да видим кой печели? Фирма, която има милиони и инвестира във ферми за копане или обикновен потребител дето се чуди откъде да свърже двата края.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знам за какво говоря. А това, че на теб не ти харесва си е лично твой проблем. Надявам се някой човечес събрал някой и друг лев да не се набута в подобна глупост, после да не се опитва да прави далавери с ток или да прехвърля в някакви виртуални сметки изкопаното и да не му цъфнат униформените на вратата. Преди ти да си помирисал криптовалута поне 20 мои познати се занимаваха с тази простотия и нищо. В момента с така направените ферми за копане, обикновеният потебител просто не може да съществува.

Но пък, който иска да набира няколко хиляди лева в подобно нещо е свободен да го направи. Преди това обаче е хубаво да си направи елементарна смекта.

От години не се занимавам с това просто написах колко вади една карта понеже не бях гледал отдавна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Can Oa написа:

От години не се занимавам с това просто написах колко вади една карта понеже не бях гледал отдавна.

От години се занимаваш, но не си гледал отдавна. Можеш да излъжеш някое шаранче дето ще си загуби парите в глупост. Мен не можеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От години се занимаваш, но не си гледал отдавна. Можеш да излъжеш някое шаранче дето ще си загуби парите в глупост. Мен не можеш.

Прочети какво написах - а другото шаранче маранче нямам идея какво говориш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Can Oa написа:

Прочети какво написах - а другото шаранче маранче нямам идея какво говориш.

Въобще няма и да се напъвам да чета какво пишеш. Казвам, че това е лъжа и измама. А който иска да ти вярва или да се занимава сподобна глупост , спокойно може и на лични да ти пише. Това си е негово право.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Въобще няма и да се напъвам да чета какво пишеш. Казвам, че това е лъжа и измама. А който иска да ти вярва или да се занимава сподобна глупост , спокойно може и на лични да ти пише. Това си е негово право.

1.Автора написа че ще изкара 2200 лева за 2 месеца

2.Написах колко вади картата и че няма да стане за 2 месеца

3.Почна да ми пишеш глупости.

4.Показа че не си компетентен в областта.

5.После че лъжа кой да ми вярва и други глупости от къде ги измисли нямам идея.

6.Да ми пишели на лични за кое да ми пишат като казах че не се занимава от години за това ли? Или че знам колко вади картата след 5мин търсене в гугъл.

Пожелах ти лека вечер и да се приключва това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Емил Костов написа:

- няма филми , като извадиш тока 400лв грубо се изкарват с етериума с такава карта на месец в момента , което прави не 2 месеца и нещо а близо полвин година при тая ненормална цена и то ако всичко се запази в този си от вид сега - за което гаранция франция , туй то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Can Oa написа:

1.Автора написа че ще изкара 2200 лева за 2 месеца

2.Написах колко вади картата и че няма да стане за 2 месеца

3.Почна да ми пишеш глупости.

4.Показа че не си компетентен в областта.

5.После че лъжа кой да ми вярва и други глупости от къде ги измисли нямам идея.

6.Да ми пишели на лични за кое да ми пишат като казах че не се занимава от години за това ли? Или че знам колко вади картата след 5мин търсене в гугъл.

Пожелах ти лека вечер и да се приключва това.

Авторът както и ти няма да изкарате и 20 лева. А кой е компетентен ще се съди от това дали ще се полъже да набута няколко хилядарки в една глупост. Аз заставам зад мнението си и поемам отговорност. Да видим ти дали ще можеш..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Авторът както и ти няма да изкарате и 20 лева. А кой е компетентен ще се съди от това дали ще се полъже да набута няколко хилядарки в една глупост. Аз заставам зад мнението си и поемам отговорност. Да видим ти дали ще можеш..

Кажи ми кое е моето мнение и ще ти кажа заставам ли зад него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, arestant написа:

- няма филми , като извадиш тока 400лв грубо се изкарват с етериума с такава карта на месец в момента , което прави не 2 месеца и нещо а близо полвин година при тая ненормална цена и то ако всичко се запази в този си от вид сега - за което гаранция франция , туй то

Интересно тогава защо никой не се заема да си купи 10 карти и да стане за 2 години милинонер.

преди 2 минути, Can Oa написа:

Кажи ми кое е моето мнение и ще ти кажа заставам ли зад него?

С това, че се изкарват в момента пари от копане в домашни условия с няколко карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Интересно тогава защо никой не се заема да си купи 10 карти и да стане за 2 години милинонер.

С това, че се изкарват в момента пари от копане в домашни условия с няколко карти.

Написах колко вади картата , ако това имаш предвид с "че се изкарват в момента пари от копане в домашни условия с няколко карти" го пише в гугъл сам можеш да го потърсиш.

Няма какво да заставам всичката информация я има нищо не съм измислил аз че да заставам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не ми се слушат вече небивалици и глупости ето една елементарна страница, където всеки може да прочете и да получи представа за какво става на въпрос. След това ако иска да изнвестира в каквото си поиска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Емил Костов написа:

- защо ли ? Ако си размърдаш сивото , ще се сетиш , че 1) карти няма налични (една основна причина са точно копачи) 2) както написах - гаранция франция , че утре няма да се спука балона и пак да дропят цените на криптото и кво ще копаш - нищо или ти ще ми гарантираш, че две години ще се запази добивът? 3) инвестицията не е само карта ако нямаш подходящ хардуер за цялата машина под ръка

..... и що се репчиш през екрана, като не знаеш какво говориш, не мога да кажа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Can Oa написа:

разтърсих се за 5мин и 3060ti вади 450-500 лв. печалба на месец

Тук уж го дават към 200 евро на месец, но това е чисто теоретично и според курса за деня. След няколко дена/месец или повече това може да се промени много и то в отрицателен смисъл, така че няма никаква гаранция.

NVIDIA RTX 3060 Ti | NiceHash

Не знам как смятата консумацията, но за тази видеокарта са около 200 вата/час.

rtx 3060 ti power consumption - Google Search

Дано наистина nvidia да успеят да ограничат копаенето поне на RTX 3060, която излиза в края на месеца, че да остане и за нас обикновените потребители що-годе читава видеокарта за игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Тук уж го дават към 200 евро на месец, но това е чисто теоретично и според курса за деня. След няколко дена/месец или повече това може да се промени много и то в отрицателен смисъл, така че няма никаква гаранция.

NVIDIA RTX 3060 Ti | NiceHash

Не знам как смятата консумацията, но за тази видеокарта са около 200 вата/час.

rtx 3060 ti power consumption - Google Search

Дано наистина nvidia да успеят да ограничат копаенето поне на RTX 3060, която излиза в края на месеца, че да остане и за нас обикновените потребители що-годе читава видеокарта за игра.

този найсхаш калкулатор смята картата без клок всяка карта вади от 10% до към 20% повече от този резултат. Гледай някой форум колко вади ако искаш да е що годе точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Ами действай, какво чакаш. Вземи си 2 такива карти и няма да работиш повече!

То този професор и без това нищо не работи, освен да сглоби на някой хашлак някакъв долнопробен компютър "за игри". Ненапразно хората го блокират по разни форуми. Но нека си се радва... Инак спорите за глупости, а и питанката май беше за чистата 3060-ца, ама нейсе. Прочел наш Булгаро, че Ti версията вади 8.70$ за 24 часа, направил една бакалска сметка и я изсипва тук като някакво велико твърдение. Зарежи го.

преди 3 часа, ined написа:

Нвидия слага някаква блокировка в 3060 за да не се копае с нея, по тоя начин да не я изкупуват майнерите , а за тях пуска специални за копаене карти от CMP серията.

https://www.nvidia.com/en-us/cmp/

https://blogs.nvidia.com/blog/2021/02/18/geforce-cmp/

НОрмално. Ngreedia искат да печелят двойно - хем от геймъри, хем от копачи. Пускат на вторите дефектните чипове и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dqdkos написа:

https://www.jarcomputers.com/Inno3D-GeForce-RTX-3060-Twin-X2-OC_prod_VCRINNO3DN3060212D6X11902120.html?ref=cat мисля да е тази. Захранването е Cooler Master B700 ver.2 (RS700-ACABB1-EU)

Бахти гадните измекяри са станали всички! 2000+ лева за видеокарта, дето струва под 350$......просто ненормална работа! То не че и още е излязла официално, сигурно ще я чакаш 2-3 седмици поне. Направо са за убиване такива. Мен още много ме е яд, че изтървах преди месец и нещо оферта за RTX 3070 за 1000 лева...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Бахти гадните измекяри са станали всички! 2000+ лева за видеокарта, дето струва под 350$......просто ненормална работа! То не че и още е излязла официално, сигурно ще я чакаш 2-3 седмици поне. Направо са за убиване такива. Мен още много ме е яд, че изтървах преди месец и нещо оферта за RTX 3070 за 1000 лева...

1100-1200 лева ще са по евтините модели на 25/26 поне за сега това инфо има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В един друг форум един потребител написа цената, на която вносителите в България взимат 3060 - около 370 долара. Следете на какви цени ще ги пуснат за продажба родните търговци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, A.com написа:

В един друг форум един потребител написа цената, на която вносителите в България взимат 3060 - около 370 долара. Следете на какви цени ще ги пуснат за продажба родните търговци.

Не е трудно да се досетим ,какво ще се случи . Както гласи поговорката "  Ден година храни ". При един от търговците видях що за цена са " обявили  " за чиста  RTX 3060  12 GB - 2370 - 2400 левчeта .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване