Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Записах си от канала на НАСА кацането на Марс на флашка включена към телевизора. Отворих я с компютъра и виждам файла, но е във формат ts. опитах да го отовря с VLC, не го отваря. Как мога да отовря файла или да го прекодирам в някой по-разпространен формат като avi,mp4,mkv?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

99,99% този файл може да се гледа само на устройството на което е записано.

Казват му кодиране - целта предполагам ви е ясна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, nikolaustirol написа:

Записах си от канала на НАСА кацането на Марс на флашка включена към телевизора. Отворих я с компютъра и виждам файла, но е във формат ts. опитах да го отовря с VLC, не го отваря. Как мога да отовря файла или да го прекодирам в някой по-разпространен формат като avi,mp4,mkv?

В менюто на плеара от позиция "настройки" асоцирахте ли аудио и видео форматите, които плеарът може да чете? Ето ви 2 снимки за ориентация на менюто.

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Kolev71 написа:

В менюто на плеара от позиция "настройки" асоцирахте ли аудио и видео форматите, които плеарът може да чете? Ето ви 2 снимки за ориентация на менюто.

С кодиран файл няма да стане това.

Ако файла е записан през самия телевизор, няма как да се прочете на друго устройство, дори и на телевизор от същата марка и модел може да не може да се прочете. Ето повече информация:

Technika TV and its .ts files — Digital Spy

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

С кодиран файл няма да стане това.

Ако файла е записан през самия телевизор, няма как да се прочете на друго устройство, дори и на телевизор от същата марка и модел може да не може да се прочете. Ето повече информация:

Technika TV and its .ts files — Digital Spy

Момчета!

Да обясня с 2 приказки, защото почти съм уверен, че питащият е инсталирал VLC плеара и...само до там. А че му трябват настройки, може дори и да не знае. Изхождам от досегашните му мнения в този форум. А от къде го е записвал, как го е записвал и с какво го е записвал, вие само си гадаете. Ако сметнете, че мнението ми не е необходимо, ще помоля модератор да го премахне. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, nikolaustirol написа:

Записах си от канала на НАСА кацането на Марс на флашка включена към телевизора.

Ако файла не е кодиран - влаченето и пускането на файла върху всеки видео плеър - VLC, POT, GOM, MPC ... би го отворило.

Обаче :

преди 55 минути, nikolaustirol написа:

опитах да го отовря с VLC, не го отваря

Няма как да бъде от настройка за асоциация на файловете. Дори да не са правилно асоциирани - при изрично отваряне на файл - се възпроизвеждат.

Моята логига само това може да измисли с дадената информация!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файлът е записан на флашка включена в телевизора. Настройките са направени както беше написано по-горе. Като отоворя флашката виждам това което е на прикачената снимка. 

flashka.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, nikolaustirol написа:

Файлът е записан на флашка включена в телевизора. Настройките са направени както беше написано по-горе. Като отоворя флашката виждам това което е на прикачената снимка. 

Мисля, че съм дал достатъчно ясен отговор - този файл можеш да го гледаш единствено и само на въпросния телевизор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikolaustirol написа:

това което е на прикачената снимка

първите 6 файла ги архивирай и ги качи тук...номер 231324
https://dox.abv.bg/

и дай линк на любопитните като мен да се пробваме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кодиран е, няма да стане. Трябва да се кракне за да се премахне ДРМ. За телевизори и записвания от тях, не съм чъвал да е възможно.

Има някой dvb-c приемници които не са кодирани, аз имах такъв, за жалост се развали. Записвах от ТВ и файла си работи навсякъде. После взех друг, при него греда, само на същия приемик върви файла.

Ако искаш да записваш, ще трябва да потърсиш друго решение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли инфо по коя телевизия са давали кадри на това кацане??? Може пък да имам интерактивност за връщане назад и аз да го запиша!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Бонбон с катран! написа:

Може ли инфо по коя телевизия са давали кадри на това кацане??? Може пък да имам интерактивност за връщане назад и аз да го запиша!

NASA 4K UHD се казва канала. Излъчва 24 часа. Свързват се директно с международната космическа станция, показват директно кадри от телескопа Хъбъл. Свързан съм с този канал като служител на ЕКА.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси си клипчетата от свободен източник - YT или друго, например тракер.

От телевизора е кодирано. Разисквано е в TV раздела. Има решение до FHD. Силно се съмнявам телевизор да запише 4K на флашка. Много са им бавни процесорите и интерфейсите.

Много малки ми изглрждат тези фалове за 4K. Вероятно е с доста по-малка резолюция.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.02.2021 г. в 13:43, nikolaustirol написа:

Записах си от канала на НАСА кацането на Марс на флашка включена към телевизора.

Както казва @Филипов, можете да си го дръпнете от тук:

Watch NASA’s Perseverance Rover Land on Mars!

Това е официоалният канал на NASA. Предаването ще е почти същото или дори по-добро от това което сте записал. Ако не става директно да го запишете, потърсете програмата youtube-dl нещо си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikolaustirol написа:

NASA 4K UHD се казва канала

https://www.nasa.gov/content/ultra-high-definition-video-gallery

преди 3 часа, nikolaustirol написа:

NASA 4K UHD се казва канала

https://www.nasa.gov/content/ultra-high-definition-video-gallery

DVDFab може и да свърши работа с дешифрирането на файла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как предлагаш видео конверторите, за които трябва да сме чували, да се справи с непозната фирмена кодировка/криптиране?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно време....един vhs to dvd записващ дзвер на сони,си кодираше дисковете само за него си....

през лаптопа-iso buster-и от там vlc-то ги четеше

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.03.2021 г. в 11:37, nik_ov написа:

В такъв случай, мисля, че това би трябвало да помогне...
https://sourceforge.net/projects/tsdec/

Знаех си, че един ще клъвне там, но кой точно не знаех. Някакъв коневъдец дава акъл на краставичар! Това виси в интернет от времето на астралопитеците! Ми като нямаш и телевизор с флашка не се обаждай зад ъгъла! Не проверил, ма да се покаже!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.03.2021 г. в 11:08, nik_ov написа:

Да сте чували за "Видео Конвертори", случайно...?

Не бяхме чували докато ти не се появи. Забравил си да посочиш най добрия(твоя) от другата тема. Той върши всичко в едно. Стара пушка си , а пишеш глупости.(Регистрация14 ноември 2009)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване