Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

малко съм бос откъм тази част, но имам въпрос. При преинсталация на windows 10, като дойде време за драйвърите на дъното, не искам да ползвам тези, които са на диска с дъното, а искам да си изтегля нови. 

Дъното ми е msi b450 pro gaming pro carbon ac и съответно влизам в страницата, за да потърся нови драйвъри ->  https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PRO-CARBON-AC#down-driver&Win10 64

От тези, които са дадени, трябва да изтегля system&chipset drivers, lan drivers, on-board audio drivers (realtek hd universal drivers предполагам). AMD graphic drivers не са ми нужни, нали?

Някакви други съвети при инсталацията на драйвърите може ли да ми дадете?

Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, pekostadinov написа:

Здравейте,

малко съм бос откъм тази част, но имам въпрос. При преинсталация на windows 10, като дойде време за драйвърите на дъното, не искам да ползвам тези, които са на диска с дъното, а искам да си изтегля нови. 

Дъното ми е msi b450 pro gaming pro carbon ac и съответно влизам в страницата, за да потърся нови драйвъри ->  https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PRO-CARBON-AC#down-driver&Win10 64

От тези, които са дадени, трябва да изтегля system&chipset drivers, lan drivers, on-board audio drivers (realtek hd universal drivers предполагам). AMD graphic drivers не са ми нужни, нали?

Някакви други съвети при инсталацията на драйвърите може ли да ми дадете?

Благодаря

Инсталираш 10 и оставяш да си намери сама драйверите. Вече ако нещо не е намерено инсталираш дадения драйвер. По принцип 10 много рядко не успява да си намери драйвери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pekostadinov написа:

Значи няма смисъл да инсталирам каквото и да е било от страницата на производителя на дъното, така ли?

Ако се налага. Като се инсталира 10 и минат upadtes, ще влезеш в device manager и ще провериш дали има Unknown Device. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Инсталираш 10 и оставяш да си намери сама драйверите. Вече ако нещо не е намерено инсталираш дадения драйвер. По принцип 10 много рядко не успява да си намери драйвери.

Да, но трябва да има вече инсталиран драйвер за мрежата, за да има достъп до интернетя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, dimy написа:

Да, но трябва да има вече инсталиран драйвер за мрежата, за да има достъп до интернетя.

Ще има. В сайта на производителя няма драйвери за ЛАН,което означава, че 10 ще си ги намери. Иначе си прав!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

В сайта на производителя няма драйвери за ЛАН

Само intel-ски LAN и WLAN

Snap52.png

Най-добре си свали драйвърите на флашка или на диска, за да са ти под ръка след инсталирането на Windows-a.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, спомням си, че когато ми инсталираха windows-a, веднага след рестарта беше намерил повечето драйвъри, включително и на видеото.

Предполагам, че и сега ще ги намери.

А да инсталирам ли тези Network drivers и wifi driver?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Не е точно така. Някои драйвери от сайта на производителя са специфични или модифицирани. Най-добре да се инсталира всичко, дори и ОС да си ги намери, а към всеки драйвер си има описание за какво е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.02.2021 г. в 20:39, Raze написа:

Най-добре да се инсталира всичко

на 21.02.2021 г. в 20:39, Raze написа:

Не е точно така.

Понякога производителността на универсалнит драйвър на M$ е по-добра от тази на драйвъра от производителя на хардуера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, цър-вул написа:

Понякога производителността на универсалнит драйвър на M$ е по-добра от тази на драйвъра от производителя на хардуера.

Точно!

Преди месец инсталирах лаптоп Dell, не мога да кажа точния модел. Десятката сама си инсталира драйверите , интернета тръгна всичко си беше ОК, но аз изтеглих от сайта на Dell драйвери за чипсета, видео, аудио, лан и wi-fi и ги инсталирах...

За мое учудване след инсталацията на безжичния драйвер, безжичната карта спря да се свързва с рутера..рестарт..ефект никакъв.

Деинсталирах драйвера - беше Broadcom или Atheros не помня, ОС си инсталира пак свой драйвер и нета тръгна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване