Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко точно е пропаднал Физическия факултет в СУ?

Препоръчан отговор

Всъщност въпросът е за спекулиране на минимални балове, тъй като не можах да намеря данни, по-скорошни от 8-9 години. Мисля тази година да кандидатствам специалност Физика или Теоритична физика (поне като първи две желания). Ще пробвам с изпити по математика, защото всъщност си нямам понятие от физика(защо ще кандидатствам е друг въпрос). Забелязах в КСК-то за тази година, че може да се кандидатства и с оценка от матура по български(което ми подсказва, че положението е много зле). Така де, ако не съм разбрал нещо погрешно, и найстина мога да кандидатствам с ДЗИ по български, минималният ми БАЛ ще е 20.44 (5.72*2 + 5 + 4 ), а максималният, ако изкарам 6.00 на изпитите по математика ще е 24 (2,5*6 +5 +4 ). Някой кандидатсвал ли е в последните там в последните няколко години и има ли някъкви данни? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, lupis написа:

Тази година, както и миналата, няма да има вътрешни изпити, а ще се взимат оценките от училище.

Странно, тези графици за коя година са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши в групите във Фейса да ти кажат какви са били баловете.Колко е пропаднал, не знам.Аз лично ти препоръчвам да обмислиш добре варианта къде ще се запишеш, защото после сеча е жесток.Ако физиката ти я няма никаква и не ти е интересна, просто не виждам смисъл да се записваш там, просто ще се измъчиш.Дали ще влезеш с БЕЛ, Математика, Физика, значение няма.Важното е да влезеш и да се задържиш.Доста колеги, в гимназията математиката я знаеха на изуст, сега във ФМИ не устискаха на напъна.В ТУ е същата история, влиза с 4ка по БЕЛ и му обръщат хастара и не знае къде се намира.Чувал съм, че е спаднало нивото, но то като цяло в България ниво няма.В Техническия съм се натъквал на хора дето не могат с линия права линия да начертаят.И не се шегувам.Кретените са навсякъде, от студентите, през преподавателския екип та до домакинята на общежитието.Много зависи на какви ще попаднеш, но е най-важно да видиш учебните планове и какво ще учиш, за да може интереса ти да те задържи и избута, а не читавите преподаватели, на които я попаднеш, я не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, The Negative One написа:

Пиши в групите във Фейса да ти кажат какви са били баловете.Колко е пропаднал, не знам.Аз лично ти препоръчвам да обмислиш добре варианта къде ще се запишеш, защото после сеча е жесток.Ако физиката ти я няма никаква и не ти е интересна, просто не виждам смисъл да се записваш там, просто ще се измъчиш.Дали ще влезеш с БЕЛ, Математика, Физика, значение няма.Важното е да влезеш и да се задържиш.Доста колеги, в гимназията математиката я знаеха на изуст, сега във ФМИ не устискаха на напъна.В ТУ е същата история, влиза с 4ка по БЕЛ и му обръщат хастара и не знае къде се намира.Чувал съм, че е спаднало нивото, но то като цяло в България ниво няма.В Техническия съм се натъквал на хора дето не могат с линия права линия да начертаят.И не се шегувам.Кретените са навсякъде, от студентите, през преподавателския екип та до домакинята на общежитието.Много зависи на какви ще попаднеш, но е най-важно да видиш учебните планове и какво ще учиш, за да може интереса ти да те задържи и избута, а не читавите преподаватели, на които я попаднеш, я не.

Интерес към физиката има, просто не помня нищо, защото като бях в училище не се интересувах. Математиката я понаучих малко по насериозно през изминалата година-две от нулата. Учебните планове ги проверих всичките, и на ФМИ и на ФзФ, затова и избрах ФзФ. От към "ниво" се интересувам главно за преподавателите. За студентите... не влизам с големи надежди. Интересувам се от баловете главно, защото имам притеснението нивото да не скочи изведнъж тази година, че дори максималния ми БАЛ е нисичък. В частност можеш ли да посочиш долу-горе на коя част от математиката запъват най-много хора? ДИС съм учил малко и мисля, че ще се справя, не съм сигурен за неща като тензорен анализ и т.н. Знаеш ли долу горе на какви нива са курсовете? В смисъл, от към доказателства в по-"практическите" курсове. Например имам един учебник (който реших че ми е на много високо ниво за сега), "Calculus" на Tom Apostol, изучава същия материал като, да речем Single Variable Calculus на mit в edx, обаче е много по-труден (например, започва се със теория на множествата и аксиоми за реалните числа, доказване на някой от свойствата им и т.н)? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил да е СУ, аз не съм човека които ще се опитва да те разколебае, напротив.Но ако търсиш на хляба мекото, определено не е нито в СУ, ТУ или УАСГ.Дори и да има факултети, където можеш да изкараш и без много много да се вясваш, не леж на това ухо.Математика и Физика където има, да знаеш носи си вазелин.Боли.Изпитите се качват на сайта на университета, специално по математика съм си играл да решавам с приятел и ти казвам, че ако разчиташ на подготовката от училище, няма как да стане.Но ако до този момент не си седнал и не си си го изяснил това, ами разчиташ на това "математиката я научих малко по-насериозно от нулата преди година", ами както казваше един даскал - колкото и да знаеш, не си ли тренираш акъла нещата се забравят.Идеята е в даскало да видиш на къде те духа вятъра и университета да е продължение, а не в даскало да не барнеш физика и сега да искаш физик да ставаш.Просто ще загубиш една година, пари, нерви и догодина я ти се приучи, я не.За по-точни отговори свързани със СУ се обърни към фейсбук групите, там ще намериш най-точните отговори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, The Negative One написа:

Щом си решил да е СУ, аз не съм човека които ще се опитва да те разколебае, напротив.Но ако търсиш на хляба мекото, определено не е нито в СУ, ТУ или УАСГ.Дори и да има факултети, където можеш да изкараш и без много много да се вясваш, не леж на това ухо.Математика и Физика където има, да знаеш носи си вазелин.Боли.Изпитите се качват на сайта на университета, специално по математика съм си играл да решавам с приятел и ти казвам, че ако разчиташ на подготовката от училище, няма как да стане.Но ако до този момент не си седнал и не си си го изяснил това, ами разчиташ на това "математиката я научих малко по-насериозно от нулата преди година", ами както казваше един даскал - колкото и да знаеш, не си ли тренираш акъла нещата се забравят.Идеята е в даскало да видиш на къде те духа вятъра и университета да е продължение, а не в даскало да не барнеш физика и сега да искаш физик да ставаш.Просто ще загубиш една година, пари, нерви и догодина я ти се приучи, я не.За по-точни отговори свързани със СУ се обърни към фейсбук групите, там ще намериш най-точните отговори.

Малко си ме разбрал погрешно може би, влизам там защото търся хляба, който дядо ми го е уставил във фризера преди 10 години. За кои изпити става въпрос? Кандидатстудентските или по курсовете? Ако е второто, къде, има ли ги достъпни за нестуденти? Търся материал да видя точно за какво става на въпрос, ама йок. Търсих и лекции, обаче от СУ в частност не намерих никакви, освен едни по квантова механика май, обаче за тях ми трябват още 2-3 години математика. В даскало вятърът по-скоро ме духаше към McDonalds, реших просто че ме е задухал на погрешно. Физиката в даскало е долу горе на ниво популярна наука, мен тази част хич не ме влече. Стана ми интересна след като почнах да я виждам като приложно приложна математика. Така де, то ще си обади, ако успея да вляза де. Поне пари няма да загубя, като гледам таксите за фзф са 0 лева, общежитията чувам слухове, че са по 30 на месец. Така де, мерси за съветите, ако се сещаш за някой специфичен дял от математиката, който трябва да ме плаши, казвай от сега да го почвам 😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Skygear написа:

Малко си ме разбрал погрешно може би, влизам там защото търся хляба, който дядо ми го е уставил във фризера преди 10 години. За кои изпити става въпрос? Кандидатстудентските или по курсовете? Ако е второто, къде, има ли ги достъпни за нестуденти? Търся материал да видя точно за какво става на въпрос, ама йок. Търсих и лекции, обаче от СУ в частност не намерих никакви, освен едни по квантова механика май, обаче за тях ми трябват още 2-3 години математика. В даскало вятърът по-скоро ме духаше към McDonalds, реших просто че ме е задухал на погрешно. Физиката в даскало е долу горе на ниво популярна наука, мен тази част хич не ме влече. Стана ми интересна след като почнах да я виждам като приложно приложна математика. Така де, то ще си обади, ако успея да вляза де. Поне пари няма да загубя, като гледам таксите за фзф са 0 лева, общежитията чувам слухове, че са по 30 на месец. Така де, мерси за съветите, ако се сещаш за някой специфичен дял от математиката, който трябва да ме плаши, казвай от сега да го почвам 😁

Аз каквото имах да казвам го казах.Ако си решил тази година да кандидатстваш в СУ с изпит по математика, сядай си на 4те букви и учи.Защото хората тия неща още преди началото на 12клас си ги изясняват и цяла година частни уроци, решаване на задачи до побъркване и с 300 мъки се дореждат до място в унито и после пак им е нанагорно.Конкуренцията е убийствена и време за ослушване и писане в Калдата няма.Щото имаш още 3-4 месеца и филма свършва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване