Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на монитор към съществуваща видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ползвам лаптоп към който искам да вържа външен монитор. Видео картата на лаптопа е Geforce GT740М.

Монитора на който съм се спрял е - Dell P2421.

https://www.displayspecifications.com/bg/model/61761f93

Въпроса ми е - ще може ли видеокартата да работи с монитора и ще ми позволи ли да използвам пълния му капацитет?

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е резолюцията на екрана на лаптопа?

За какво точно ще се ползва външния монитор?

Сигурен ли си, че търсиш монитор точно с такава резолюция и защо?

Какъв видео изход имаш на лаптопа си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Каква е резолюцията на екрана на лаптопа? - 1366x768

За какво точно ще се ползва външния монитор? - Работа с Autocad, Excell, Word

Сигурен ли си, че търсиш монитор точно с такава резолюция и защо? - не съм сигурен

Какъв видео изход имаш на лаптопа си? -   HDMI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да почна отзад напред - по описание монитора идва с дисплей порт кабел, добре е да се убедите в това за който и да е избран монитор и при нужда да си вземете съответния кабел - не като вземете монитор да се окаже, че няма как да го свържете.

1920:1200 = 1,6 > 16:10

1366:768=1,77 >16:9

Двата екрана имат различни съотношения, ако беше лаптопа ви с 1920x1080 бих ви препоръчал да търсите същия, но при този сценарий така или иначе не можете да клонирате екрана > 1920:1200 е по-добрата резолюция за работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да почна отзад напред - по описание монитора идва с дисплей порт кабел, добре е да се убедите в това за който и да е избран монитор и при нужда да си вземете съответния кабел - не като вземете монитор да се окаже, че няма как да го свържете.

Двата екрана имат различни съотношения, ако беше лаптопа ви с 1920x1080 бих ви препоръчал да търсите същия, но при този сценарий така или иначе не можете да клонирате екрана > 1920:1200 е по-добрата резолюция за работа.

В момента работя с монитор, който е вързан към лаптопа и неговата разделителна способност е 1440х900.

http://www1.la.dell.com/content/topics/global.aspx/snp/topics/monitor_se198wfp?c=pr&l=en

Ползвам го от много време. Само че той е вързан към VGA изход на лаптопа.

Прилагам снимка как в какъв режим работи.

1.jpg

Ето и снимка от работата на монитора в момента:

1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Това не е проблем - с настройки на видео картата се получават нещата.
Точно в момента съм на лаптоп с Intel HD 4000 1366:768 и на външен монитор SyncMaster S24A850DW (Analog) 1920:1200 на VGA порт.

Имам съмнения, че @masterb ще ползва основно външния монитор...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, цър-вул написа:

Това е е проблем - с настройки на видео картата се получават нещата.
Точно в момента съм на лаптоп с Intel HD 4000 1366:768 и на външен монитор SyncMaster S24A850DW (Analog) 1920:1200 на VGA порт.

Имам съмнения, че @masterb ще ползва основно външния монитор...

Искаш да кажеш че това НЕ е проблем? И да - прав си, 99,9% от времето ще ползвам външнич монитор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, никакъв! Както написах - в момента съм на HP 250 G1 с резолюция 1366:768 и на външен монитор с резолюция 1920:1200. При това на аналогова връзка помежду им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, цър-вул написа:

Не, никакъв! Както написах - в момента съм на HP 250 G1 с резолюция 1366:768 и на външен монитор с резолюция 1920:1200. При това на аналогова връзка помежду им.

Благодаря, така и предположих :)  Защото беше написал "Това е е проблем ..."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Ще използвам темата, за да попитам нещо. Компютър с Уиндоус 10 про има видеокарта NVIDIA GeForce GT 710 и в момента работи с монитор с 1920/1080 разделителна способност. Ако си купя монитор с 4К , например 3440/1440 , дали ще може да стане с тази видеокарта, като се има предвид списъкът й с възможности май не съдържа такива стойности. 

123.jpg

124.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал кой е е производителя.и точния модел на картата?

За Asus GeForce GT710 2GB, максималната цифрова резолюция( през HDMI) на картата е 4096 x 2160 @ 24 Hz or 3840 x 2160 @ 30 Hz.

През DVI-a на 60 Hz, (което си е стандартната честота на опресняване на монитор) максимума е 2560 x 1600.

Така че, по скоро 2K (2560x1440) монитор, а не посочения монитор с QHD.

В предвид, че картата е стара,  ако вземеш монитор с  2К, ще трябва да сваляш резолюцията ,за да играеш игри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е глобалната идея?

Какъв точно е монитора сега и какъв е проблема с него или недостатъците му?

За какво се използва главно системата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които споделиха знанията и времето си. Мониторът е малък (24 инчов) телевизор Самсунг с два HDMI входа, което ми е нужно , за да работят двата компютъра (алтернативно) и е с матов екран и 1080 пиксела на 60 херца-едно не-лошо решение. Понеже ще разделям компютрите на различни места, веднага изниква необходимост от още един монитор. За това ми се иска той да има качества над средните, иначе се предвижда използване за качествена музика, филми и какво ли не. Харесвам монитори с извит екран, нищо не знам за качествата им като надежност и трайност. Та това е положението. Добре е новият монитор да има и говорители, защото ще работи с HDMI връзка и не ми се разправя с тонколонки и усилватели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване