Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Десктоп или лаптоп за игра до 1000 лева

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже до сега винаги тук съм намирал отговор на въпросите си, сега ме интересува да ми предложите някаква машина за игра ( за предпочитане лаптоп, но може и настолен ) изискванията ми е да са под 1000лв и да мога да играя игри от сорта на cs:go, ets2 ( предимно това играя ) без да се замислям дали ще има проблеми!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо втора употреба, за тези пари спокойно се сглобява машина с Ryzen с вградено видео, която ще подкара въпросните игри без проблеми, че и по-нови. За лаптоп вече става по-сложно. Добре е да се каже дали трябва и монитор, иначе може например това:

AMD Ryzen 5 PRO 4650G 100-100000143MPK от Vario.bg

ASRock B450M Pro4 90-MXB8F0-A0UAYZ от Vario.bg - трябва да се обнови BIOS, за да подкара процесора, това трябва да се каже на търговеца, преди да се поръча

TeamGroup T-Force Vulcan DIMM Kit 16GB BULK от Vario.bg

ADATA Swordfish 250GB ASWORDFISH-250G-C от Vario.bg - ако е малък, може и по-голям, вече според бюджета, например това:

ADATA Swordfish 500GB ASWORDFISH-500G-C от Vario.bg

be quiet! System Power 9 500W BN246 от Vario.bg

Kolink Citadel от Vario.bg

До тук ги смятам към 953 лева. Ако е нужен монитор, може и по-евтин процесор, само че трябва от друг сайт:

Процесор AMD Ryzen 3 PRO 4350G (3.80GHz) - 100-100000148MPK 100-100000148MPK - на топ цена — Ardes.bg

и вече по-малко SSD. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

И защо втора употреба, за тези пари спокойно се сглобява машина с Ryzen с вградено видео, която ще подкара въпросните игри без проблеми, че и по-нови. За лаптоп вече става по-сложно. Добре е да се каже дали трябва и монитор, иначе може например това:

моля ви господине

не пишете простотии

само това е по- скъпо от всичко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Генадий 35 годишен написа:

моля ви господине

не пишете простотии

само това е по- скъпо от всичко

В линка даден към мнението процесора струва 372лв. кое точно му е по-скъпото?

преди 5 минути, Raze написа:

ASRock B450M Pro4 90-MXB8F0-A0UAYZ от Vario.bg - трябва да се обнови BIOS, за да подкара процесора, това трябва да се каже на търговеца, преди да се поръча

TeamGroup T-Force Vulcan DIMM Kit 16GB BULK от Vario.bg

ADATA Swordfish 250GB ASWORDFISH-250G-C от Vario.bg - ако е малък, може и по-голям, вече според бюджета, например това:

ADATA Swordfish 500GB ASWORDFISH-500G-C от Vario.bg

be quiet! System Power 9 500W BN246 от Vario.bg

Kolink Citadel от Vario.bg

До тук ги смятам към 953 лева. Ако е нужен монитор, може и по-евтин процесор, само че трябва от друг сайт:

Процесор AMD Ryzen 3 PRO 4350G (3.80GHz) - 100-100000148MPK 100-100000148MPK - на топ цена — Ardes.bg

и вече по-малко SSD. 

Аз бих добавил още 2-300лв за видеокарта с перка, но все пак автора си решава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако се взема видеокарта, няма смисъл от процесор с вградено видео, може да се вземе и процесор за около 200 лева. Въпроса е, че видеокарта, която да е по-добра от това вградено видео за 300 лева трудно ще се намери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

........ ъхъ и с коя версия предлагаш да се обнови , че да има официален съпорт за подкарване на процесора ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Официално не пише, но се поддържа от новите версии BIOS.

..... новите версии, поне агеса нещо да имаше.. - не знам кой търговец ще се навие на неофициален ъпдейт , после ако има проблем с подкарването на вътрешни портове както на два пъти ми се е случвало ще ходят ли да го оправят... има си достатъчно евтини Б550 вече които са цялостно по-добри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Официално не пише, но се поддържа от новите версии BIOS.

Дали? "Supports AMD AM4 Socket Ryzen™ 2000, 3000 and 5000 Series Desktop Processors"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, ined написа:

Дали? "Supports AMD AM4 Socket Ryzen™ 2000, 3000 and 5000 Series Desktop Processors"

- подкарването става но не е нещо по подрзбиране и не е задължително безпроблемно, най вече търговец не мисляче ще се навие на това, а пестенето от Б550 е едно такова... никакво

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро четох в този или друг форум тема, не се сещам точно къде, че някой с дъно с b450 е подкарал такъв процесор след ъпдейт на BIOS.

Ето и тук:

http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=17163&title=4350g-support-for-asrock-fatal1ty-b450-gamingitx

Цитат

first i had to update my bios with older ryzen and external VGA... ok, then the 4350G started correct.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Raze написа:

Наскоро четох в този или друг форум тема, не се сещам точно къде, че някой с дъно с b450 е подкарал такъв процесор след ъпдейт на BIOS.

Ето и тук:

http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=17163&title=4350g-support-for-asrock-fatal1ty-b450-gamingitx

Аз това съм го пробвал с 4350g и 4650g даже на две различни марки B450 дъна и с последния им BIOS не е запалвал процесора , докато на B550 палят без проблеми и без флашвания.

ps. Дори и да има такова дъно с B450 ако е по-скъпо от съответното по възможности B550 не си заслужава труда и риска само за да кажеш "ето подкарах и 4-то поколение Райзън на B450 дъно"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, ined написа:

Аз това съм го пробвал с 4350g и 4650g даже на две различни марки B450 дъна и с последния им BIOS не е запалвал процесора , докато на B550 палят без проблеми и без флашвания.

ps. Дори и да има такова дъно с B450 ако е по-скъпо от съответното по възможности B550 не си заслужава труда и риска само за да кажеш "ето подкарах и 4-то поколение Райзън на B450 дъно"

С коя версия си пробвал и кога? Последната е 

4.50 2020/11/19

Иначе тук намирам още по-добро дъно, което със сигурност поддържа, пише го в списъка:

MSI X470-GAMING-PLUS-MAX

Иначе, до тук не видях никой да е предложил алтернатива, само мрънкане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TOMAHAWK MAX II е идеално но е 214 лв. B450 TOMAHAWK MAX II Gaming Motherboard (AMD Ryzen 3000 3rd gen ryzen AM4, DDR4, M.2, USB 3.2 Gen 1, Wi-Fi, HDMI, ATX) (msi.com)

MSI B450 Tomahawk Max II 7C02-014R от Vario.bg

С 550 това изглежда добре но е 50 лв. отгоре - B550-A PRO (msi.com)

MSI B550-A Pro 7C56-002R от Vario.bg

п.с. Втора ръка може да се намери и нещо с GTX 1650 Super и I5-10400F което е за предпочитане щом е за игри.

Компютър / GTX 1650 SUPER / I5-10400F / 16GB RAM / 240GB SSD / 1TB HDD гр. Стара Загора Аязмото • OLX.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване