Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за курсова работа - Ексел

Препоръчан отговор

Здравейте , не знам тук ли е мястото да пусна темата , но имам проблем . Трябва да се направи следното : 

Да се създаде счетоводна таблица на Excel, в която участват колони за приходи, разходи и печалба, извършваща пресмятания в българска валута и произволно избрана друга валута. Таблицата да дава възможност да се сменя автоматично всеки ден курса на другата валута. Да се въведат 15 артикула. Таблицата да се зададе за петте работни дни на седмицата в отделни електронни листи. В шести електронен лист (за събота) да се даде резултантната таблица за приходите и разходите. В шести електронен лист клетките да се попълват, като се ползват съответните им клетки от предходните пет електрони листа. Резултатите за крайните приходи, разходи и печалби да се визуализират с графични приложения.

Проблема е , че ученика е задочно и не му е показвано как се прави таблицата . Може ли някой да удари 1 рамо ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на каква база се формира прихода и съответно разхода? По продажби/доставки или....? С други думи - какви са атрибутите на тези артикули? И какво значи това "Таблицата да дава възможност да се сменя автоматично всеки ден курса на другата валута."? Данните от някакъв публичен интернет източник ли се вземат?

ПС: И защо excel, като това е по-скоро работа за Access (ако трябва да се ползва MS Office)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, bmwww написа:

Не знам защо Excel ,  такава е задачата . И аз не я разбирам . 

Ами.... аз разбирам така заданието

bliablia.xlsx

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позволих си да спретна една условна малка таблица, на първо четене. Може да се дообогати. Единственият лимит е възможностите на нашето въображение. Може да се плескат цветове и оформления, а може и задълбочено изпипване по канона на условието на задачата.

Има хипервръзка за валута към БНБ, но не е закачена директно, понеже, не се разбира в условието, дали операторът сам ще си поставя курса в клетка или курсът ще се индексира автоматично. Второто става мазало, ако не се знаят другите условия, затова малко на ръчна газ.

Приходи.xlsx

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на Цър-Вул и НюРедДрагон. 

Аз, естествено, съм качил междинна работна чернова в бързината, все препускам, ебати.

Табличката е тази, пак е само скелет, но няма липсите на формули, при копирането на листите ги бях запилосал по сокаците. Тоест, на външен вид таблицата си я биваше, но не бе функционална, служеше само като пример и посока.

Тази е съвсем уместна, остава само да се закачи към бнб, ако има нужда автоматично да индексира курса привечер от сайта. Съжалявам, ще опитам да съм по-акуратен.

Приходи5.xlsx

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря , и двата варианта изглеждат впечатляващо . Поне според това което чета в условието , ми се струва , че точно това се изисква . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване