Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Моля за помощ - Спешно тьрся Flex Type за windows 7, направих всички инсталации и настройки, но все още не иска да чете кирилица, бьлгарски буквички

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, penkovasia написа:

Моля за помощ - Спешно тьрся Flex Type за windows 7, направих всички инсталации и настройки, но все още не иска да чете кирилица, бьлгарски буквички

Windows 7 си има BG кирилица и латиница. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, и аз така си мислех, обаче уви не става и не чете кирилица....иначе защо ще тьрся помощ....преди време години пак имах този проблем и докато не инсталирах Flex Type не се получаваше.... моля ако някой все пак може да ми даде безплатна програмка....в Англия сьм и тук не се намират в сайтовете такива програмки....освен друго и не мога да влизам навсякьде, блокирани са много сайтове....

Благодаря за вниманието и помощта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, penkovasia написа:

да, и аз така си мислех, обаче уви не става и не чете кирилица....иначе защо ще тьрся помощ....преди време години пак имах този проблем и докато не инсталирах Flex Type не се получаваше.... моля ако някой все пак може да ми даде безплатна програмка....в Англия сьм и тук не се намират в сайтовете такива програмки....освен друго и не мога да влизам навсякьде, блокирани са много сайтове....

Няма как да не става. Задайте на местоположение и на административни настройки да е български.

image.png.09c16adeaf166414c6b9e3db7001a6fc.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

онзи ден инсталирах този windows 7, диска е закупен от тук в Англия, но явно в диска няма допьлненията за четене на кирилица и затова трябва да му инсталирам допьлнително  тази програмка

Благодаря ви

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, penkovasia написа:

Да не търсите Proofing Tools ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, dimy написа:

Ако беше с ХР - щех да ти пратя, за Седмица - няма, а и си има вградена.

XP-то си има чудесен кирилизатор на "Инжинера" от Ботевград. Флекса маже системата яко. Не ми го хвалете тоя боклук, та дори има нахалството да е платен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, penkovasia написа:

Емил Костов, да направих го, но пак не става....

Кое не става и каква грешка дава. Не знам колко седмици са ми минали през ръцете вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, PsyManDelic написа:

Влизаш в Контрол панел -> Регион -> Административни и избираш Българска фонетика и рестарт

Той като добави бг фонетиката не му трябва и рестарт да дава на системата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много, но това вече го направих още снощи, ефект нямаше, сега пак ще пробвам .... и ако пак не стане, означава че или в инсталациония диск липсва нещо или просто трябва да инсталирам тази програмка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows 7 коя версия е от всичките. Ия ми кажи на бг език ли или английски и ако е бг език в началото на инстаалацията когато те кара да избереш език и регион какво си избрал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, vlado1985 написа:

windows 7 коя версия е от всичките. Ия ми кажи на бг език ли или английски и ако е бг език в началото на инстаалацията когато те кара да избереш език и регион какво си избрал

на английски е , а windows 7 profesional service pack 2, такьв беше мисля

преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да уточним - къде точно не чете български букви?

Да не е в някой плеър и филм?

да не може да чете кирилица на бг субтитри и подобни, иначе сега използвам англ.клавиатура да пиша използвам бг фонетика

преди 29 минути, цър-вул написа:

Control Panel > Region >Administrative > Language for non-Unicode programs > 'Change system locale... >Bulgarian

Snap62.png

Ще иска рестарт - потвърди.

благодаря, ще пробвам и това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако отворите надписите с notepad - вижда ли се кирилицата?

В кой точно плеър не се вижда коректно кирилицата и в неговите настройки сложено ли е "...1251"?

VLC - по подразбиране не слага нужните настройки!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не ти чете субтитрите? Настрои ли локализацията, както ти показаха по-горе? В плеъра може да трябва също да се окаже енкодинга, за да виждаш субтитрите както трябва. Качи снимки кое точно и какво не чете, кажи и кой плеър ползваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако отворите надписите с notepad - вижда ли се кирилицата?

В кой точно плеър не се вижда коректно кирилицата и в неговите настройки сложено ли е "...1251"?

VLC - по подразбиране не слага нужните настройки!

като отворя Нот пад чете кирилицата като йероглифи а плеьра е Биесплеьр, 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом Notepad все още ги чете като йероглифи - пробвай какво става ако ти създадеш *.txt файл с кирилица, запишеш го и после го отвориш.

Ако е с йероглифи отново - все още операционната ти система не е настроена правилно.

Ако кирилицата се запазва - може би трябва да се види произхода на файловета с надписи, дали са коректни и т.н. - тоест може един такъв файл да се качи някъде за проба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, penkovasia написа:

като отворя Нот пад чете кирилицата като йероглифи а плеьра е Биесплеьр, 

Май се сетих какво му има... опитайте друг щрифт или субтитрите са с UTF-8

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, penkovasia написа:

Биесплеьр

Настроен ли е език на субтитрите?
Options > Preferences > Subtitles [Subtitle properties] > "Default subtitle language"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване