Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пълномощно остава ли валидно при смяна на личната карта?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви питам нещо. Има дадено генерално пълномощно да съпругата ми да ме представлява. Другия месец трябва да си сменям личната карата, сега се чудя дали пълномощно ще ми отпадне и трябва да извадя ново? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в пълномощното фигурира ли номерът на товята карта. Защото си мисля, че там е само номерът на нейната. А от това следва, че не трябва да се прави ново пълномощно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че става невалидно,защото в пълномощното има номера на личната карта.За всеки случай питай институциите където го изискват,пък може и да се смени само номера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай някой нотариус. Идентификация е ЕГН, а не номер на картата. За какво ли в хиляди бланки пишат от кого и кога е издадена? Влачи се от поне 50 години. За улеснение на бюрократите да намерят картона по-лесно из рафтовете, когато нямаше компютри. То и навремето когато бях студент всекуи семестър попълвахме някакви "уверения" в които имаше графи какво участие съм взел в борбата против фашизма и капитализма. Аз и родителите ми. Малоумие.

Когато съм ходил из разни институции само проверяват ЕГН и адреса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава валидно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, thegame999 написа:

Здравейте, искам да ви питам нещо. Има дадено генерално пълномощно да съпругата ми да ме представлява. Другия месец трябва да си сменям личната карата, сега се чудя дали пълномощно ще ми отпадне и трябва да извадя ново? 

Няма проблем! Дали ЛК на упълномощителя (респ. - пълномощника) бъдат сменени - пълномощното е валидно до изричното оттегляне!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване